Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zaxova galeria

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa sony » 14 Feb 2022 12:09

výborne si toho Karla spravil :victory:
A tie doplnky kniha a stolík :wink:
Dal si si vážne záležať, perfektná práca!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 21 Feb 2022 23:07

Dakujem, snad sa bude Karel pacit aj oslavencovi :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Mar 2022 11:50

Prognoz 1 - kozmická sonda
(Sovietsky zväz, 1972)

Autor: Ladislav Badalec a ing.Ladislav Jakubčo (Baj)

Vydavateľ: Zenit č.7/1987-88

Mierka: 1:28



Prognoz, tiež známy ako SO-M, bol sovietsky vedecký výskumný satelitný program. Dvanásť satelitov Prognoz bolo vypustených medzi 14. aprílom 1972 a 29. augustom 1996 nosnými raketami Molniya-M. Satelity boli umiestnené na vysokých obežných dráhach Zeme. Satelity boli primárne používané na výskum Slnka, avšak neskoršie satelity boli použité na iný výskum, vrátane výskumu teórie Veľkého tresku a magnetosféry Zeme. Desiata družica bola použitá v rámci programu Interkosmos.


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Mar 2022 00:21

Venera 1 - kozmická sonda
(Sovietsky zväz, 1961)

Autor: Ladislav Badalec a ing.Ladislav Jakubčo (Baj)

Vydavateľ: Zenit č.7/1987-88

Mierka: 1:28



Venera 1 (Венера 1) bola prvou planetárnou sondou, ktorá bola kedy ľudstvom vyslaná do vesmíru. Stalo sa tak 12. februára 1961 z kozmodrómu Bajkonur na území Sovietskeho zväzu, ktorý sondu aj zostrojil.
Po úspešnom štarte sa dostala na obežnú dráhu Zeme vo výške 196-275 km. Potom vďaka zapáleniu posledného stupňa rakety získala druhú kozmickú rýchlosť cca 4 km/s a dostala sa tak na obežnú dráhu okolo Slnka. Potom mala nasledovať korekcia dráhy. Sonda sa však počas cesty po prvom týždni odmlčala vo vzdialenosti 2 miliónov km od Zeme a komunikácia s ňou už nebola následne obnovená. Podľa výpočtov trajektórie jej dráhy bolo zistené, že pravdepodobne preletela 20. mája 1961 okolo Venuše vo vzdialenosti iba 100 000 km. (zdroj wikipedia)


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 19 Mar 2022 23:05

Zvonica Nezbudská Lúčka

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský a Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Prvá písomná zmienka o obci Nezbudská Lúčka, ktorá leží na okraji Malej Fatry v okrese Žilina, pochádza z roku 1439, kedy sa spomína ako Vapena Lucska. Názov Nezbudská Lúčka sa prvýkrát vyskytuje v roku 1702. V roku 1598 mala obec 14 domov, v roku 1720 majer, v roku 1828 mala 26 domov a 221 obyvateľov. V súčasnosti v obci žije 401 obyvateľov, Zvonica je postavená okolo roku 1930.
Ak by si niekto chcel vypočuť zvony tejto zvonice, dá sa pozrieť krátke video:
https://www.youtube.com/watch?v=E-NvzavcnBs
Fotka reálnej stavby:



Moje úpravy:
dorobil som interiér hornej časti so zvonom, urobil som jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 27 Mar 2022 16:15

Církvice-zvonica

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 6.

Pár slov o predlohe:

Zvonica pri kostole Nanebovzatia Panny Márie je jedinou dochovanou hrázdenou stavbou tohto typu na českom území. Stavba zrejme vznikla súčasne so stavbou kostola na začiatku 18. storočia. V 19. storočí potom došlo k výmene klasickej výplne za tehlové, pričom došlo aj k zmene vzhľadu okien.



Moje úpravy:
Prerezal som vežičku a doplnil zvon, dorobil som podložku...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Apr 2022 16:32

Vlkolínec - zvonica

Mierka : 1:60
Autor : ing. Ladislav Jakubčo, Baj
Vydavateľ : Fifík 12/2021 (príloha Slovenské NAJ)

Pár slov o predlohe:
– drevená zrubová zvonica je jednou z dominánt Vlkolínca
– je najstaršou stavbou vo Vlkolínci, postavená bola v roku 1770
– v minulosti sa jej zvonenie využívalo na ohlasovanie dôležitých udalostí (požiar a iné nebezpečenstvo, pohreb, bohoslužba, koniec pôstu…)
– tak isto slúžila aj ako časomiera, pretože sa na nej zvonilo trikrát denne: ráno, na obed a večer
– vysoká je vyše sedem metrov
– má kamennú podmurovku, na ktorej je zrubový základ
– má drevenú šindľovú strechu
– na vrchole strechy je drevený kríž
– v zvonici je umiestnený zvon
– zvonica je národnou kultúrnou pamiatkou

Fotka reálnej stavby:



Moje úpravy:
Prerezal som vrchnú časť, kôli čomu som musel dorobiť jednoduchý interiér so zvonom, pridal som kríž a ešte som urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 09 Apr 2022 17:37

PEUGEOT 205 TURBO 16 DAKAR

Toto autíčko je prvé zo série hlavne Dakarských miniboxov. FDS vydal pred vianocami sériu týchto legendárnych áut ako adventný kalendár, tak si ich snáď ešte pár postavím...

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE4070-free model)

Pár slov o predlohe:
Toto je auto Ariho Vatanena pre preteky Paríž - Dakar. Auto, ktoré používal, bola upravená verzia monštra skupiny B Peugeot 205 T16. S týmto autom vyhral legendárny Paríž-Dakar v roku 1987.



Moje úpravy:
Upravil som uchytenie kolesa na streche a ešte pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.
Niekoľko fotografií:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 15 Apr 2022 15:20

The Timoney Bell
(Lahardane, Irsko)

Mierka : 1:?
Autor : Zax
Vydavateľ : autorský model

Máme tu Veľkú noc a súčasne si dnes pripomíname 110. výročie potopenia Titaniku, tak som pripravil niečo špeciálne...a prečo práve Timoney Bell ? ...pár slov o originále:



Timoney Bell bol darovaný kostolu svätého Patrika v Lahardane v roku 1940 veľkým galským učencom Michaelom Timoneyom. Dnes je zvon ústredným bodom výročnej pamiatky #Addergoole14, ktorá sa koná každý rok 15. apríla. Na zvon sa zvoní na pamiatku 14 pasažierov z farnosti Addergoole, ktorí boli na RMS Titanic, keď sa potopil.



Pár slov o modeli:

Tento model som si postavil sám podľa pár fotiek, ktoré som našiel na nete. (väčšinou vytiahnutých z videa) Vzhľadom na to,že je všetko robené len odhadom to nedopadlo až tak zle aj keď chyby tam sú...ide o kompletne farbený model, snažil som sa zachovať proporcie a čo najviac detailov z originálu-detaily na funkčnej časti zvonice,reliéfy na stĺpoch, zvone...je tam 14 lampášov aké sa používajú pri skutočnej ceremónii...
záverom prajem všetkým príjemnú veľkonočnú pohodu v kruhu rodiny a blízkych. :wink: ...pár fotiek:


Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaxova galeria

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Apr 2022 12:25

Rabbit
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: https://creativepark.canon/en/contents/ ... index.html



Máme tu veľkú noc, tak som si zlepil ďalší jednoduchý automat. Ide o vcelku jednoduchý mechanizmus, na jedno otočenie sa dej opakuje 4 krát. Model som neupravoval, všetko sedelo ako vždy pri automatoch od Keisuke Saka. Pár fotiek:


Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných