Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

28. IVECO Daily 4x4 Demining Validus Special Auto / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Feb 2023 10:01

IVECO Daily 4x4 Demining Validus Special Auto / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: bude čoskoro
Dokončené: február 2023



Tento "bomber", ako som ho pracovne nazval, je asi najškaredší zo všetkých dailíkov doposiaľ, lebo má krátku kabínu a zadnú nápravu proklatě ďaleko vzadu, takže sa ku takým škaredým ako som ja alebo Maťo určite perfektne hodí. Ja som si ho preto zamiloval asi najviac z celej série :bad smile:
Kým prídu ďalší dvaja súrodenci z Nemecka a Talianska, nechám ukľudniť vášne obdivovateľov a povenujem sa tatrovkám, a nielen tým oblým, a nielen v minimierke... Ale ku nej sa určite rád vrátim, lebo to bude opäť niečo pekné, nie náročné, pohodové, čo nezaberá celú poličku vo vitríne. Veď aha, ako krásne zapasovali na moju tématickú policu:

A tu sú všetci pekne pokope, najprv "ukrajinci":

...a tuto všetky dailíky:


Jo, a Ďuri, dík za upozornenie, opravené trikrát! Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

29. Tatra FORCE 815-7 6x6 TLF 9000 Rosenbauer / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Feb 2023 14:59

Tatra FORCE 815-7 6x6 TLF 9000 Rosenbauer / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: bude limitka v lete ;)
Dokončené: február 2023



Ďalšia krásna neobvyklá tatrovečka, séria TL-iek z nemeckej hasičskej výzbroje, tentokrát šesťkolový špeciál. Zaujímavé bolo zistenie, že táto verzia od Rosenbauera je ešte dlhšia, ako sú CAS-35/9000 v našej výzbroji, ale na desaťkolu CAS-40 ešte nemajú... Opäť pohodová betastavba, takže sa nedočkaví modelári môžu tešiť v lete na ďalší perfektný minimodelík. A takto si šantia zatiaľ všetky tri "feuer damen" pospolu:

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

30. Citroën HY Pompiers / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Feb 2023 16:22

Citroën HY Pompiers / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: tento je na zakázku upravený, ale rovnaký typ je ľaľa tu na tomto odkaze
Dokončené: február 2023



Niekedy na začiatku zakladania mojej zbierky (myslím, že to bolo pripapalášmobile) som si dal záväzok, že ku každej "veľkej" stavbe postavím aj malého sparinga a celkom sa mi to darilo... Akurát niektoré modely, ktoré som robil predtým, svojho malého brata/sestru nemali, tak ich pomaly dorábam. Panther dostal svojho minibráška nedávno, a keďže sa blížil Valentín, rozhodol som sa moju najsuperlepšiu polovičku obdariť niečím, čo bude handmade. A voľba bola jasná - dorobím rest - model, ktorý je presne taký starý ako moja dcérka, a ktorý dostala manželôčka po jej návrate z pôrodnice. Poprosil som Frenkyeho, aby mi upravil farebnosť podľa môjho návrhu, a výsledok vidíte. Oproti pôvodnému návrhu som vyrezal vzduchy a vsunul okná a kolesá prešli komplet prestavbou, krátky postup tuto:



A takéto je to krpaté:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

31. Fotokocka / Cut´n´glue /1:1

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Feb 2023 09:43

Fotokocka / Cut´n´glue /1:1

Link na nákup: kúpite na stránke autora alebo na betexe
Dokončené: február 2023



Tak chlapi, keď treba hasiť situáciu, tak ako hasiaci prístroj vždy, ale zaručene vždy zaberie červená, teda aspoň červená fixa! To si pamätajte! A srdiečka! A sentiment! Takže preto táto kocka, opäť niečo, čo bolo handmade, kde množstvo možností na kreatívne dotvorenie, trebárs aj za pomoci decák, hlavne že to je vyrobené z lásky :)
Model nie je zložitý, skôr taká manufaktúra, akurát treba sakra dávať pozor na rovné línie, aby to vyzeralo. Papier je dosť hrubý, ale lepidlo sa s ním dokáže pohrať a narobiť vlnky, tak opatrne ;) Pár foto zo stavby, konštrukčne je to domyslené a páči sa mi použitie magnetov, ktoré sú súčasťou balenia, preto si fotky, ktoré dáte na vrchné políčka, vyberte už pred stavbou ;) A fotky jediné nie sú súčasťou balenia! Hej, a posledná vec - píšu že štyri hodiny relaxu pri robení tohto modelu... Klamú!!! Keď to chcete mať dobré, dajte tomu aspoň dva večery... :beaten:
Trimce še, vidíme sa pri väčších modeloch ;)



Edit: Musím tento príspevok nútene doplniť:
Tip: Nedovoľte robiť iným reklamu na seba, lebo potom to dopadne tak, že sa Ti z darčeka stane manufaktúra:

Asi budem musieť niečo pokaziť aby som sa mohol venovať aj vlastnej tvorivej činnosti hehehe

A nech tu nerozťahujem offtopic príspevky, tak takto nezvykle editom k nasledujúcemu príspevku: Tome dík za pochvalu
Naposledy upravil/-a developer10 v 18 Feb 2023 16:21, upravené celkom 2 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa tom » 18 Feb 2023 00:01

pekná galéria :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

32. Toyota Land Cruiser 6x6 / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 13 Apr 2023 10:26

Toyota Land Cruiser 6x6 / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: bude doplnené ;)
Dokončené: apríl 2023



Opäť jedna miniatúrna betastavbička neobvyklej ne-tatrovky z Frenkyeho dielne, pomedzi náročnejšie projekty som strihol do tejto "dvojky" v náročnosti, aj keď s úpravami je to dobrá 3/5. Model totiž sám ponúka varianty náročnosti, ja som vyrezal "vzduchy" a čerpačku a vrch nadstavby som nechal zakrývateľný plachtami. Pohodová stavbička, ktorá pobaví každého náročnejšieho modelára ako oddychovka, ale náročná na miesto nie je. Tieto mikromierky ma bavia, ale na väčšie stroje som nezabudol, nebojte ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

33. TATRA 813 8x8 CAS55 SLF 18000 /František Sochor - Fireboxy / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Máj 2023 00:37

TATRA 813 8x8 CAS55 SLF 18000 /František Sochor - Fireboxy / 1:100

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=58&t=9655
Dokončené: apríl 2023



Dal som si popri všetkom jednu takúto miniparalelku jedného modelu dvoch autorov. Mňa takéto výzvy bavia a aj keď už obidvoch autorov dôverne poznám (teda ich prácu), nikdy ma stavba neomrzí. Spolu vyzerajú takto:

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

34. TATRA 813 8x8 CAS55 SLF 18000 /František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Máj 2023 00:42

TATRA 813 8x8 CAS55 SLF 18000 /František Kováčik - FDS / 1:100

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=58&t=9655
Dokončené: apríl 2023



Dal som si popri všetkom jednu takúto miniparalelku jedného modelu dvoch autorov. Mňa takéto výzvy bavia a aj keď už obidvoch autorov dôverne poznám (teda ich prácu), nikdy ma stavba neomrzí. A hlavne tieto minimodely majú nespočeté množstvo výhod, pričom úspora miesta patrí ku jednej z nich. Ďakujem Frenkyemu za možnosť podieľať sa na betastavbe týchto výtvorov, je to vždy veľká relaxácia a zábava.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

35. Mercedes Atego 923 EKOS / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Máj 2023 00:49

Mercedes Atego 923 EKOS / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds ... -ekos.html
Dokončené: apríl 2023



Opäť jedna miniatúrna betastavbička neobvyklej ne-tatrovky z Frenkyeho dielne, ktorá bola predstavená na deň sv. Floriána. Pohodová stavbička, ktorá pobaví každého náročnejšieho modelára ako oddychovka, ale náročná na miesto nie je. Tieto mikromierky ma bavia čoraz viac, ale na veľké mierky nezanevieram! ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

36. TATRA 158 PHOENIX 8X8 S1 / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Jún 2023 23:55

TATRA 158 PHOENIX 8X8 S1 / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.sk/sk/katalog/fds ... x8-s1.html
Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=58&t=9620
Dokončené: máj 2023



Táto fénixka začala pôvodne ako betastavbička z Frenkyeho dielne, ktorá bola predstavená na deň sv. Floriána. Pri tej to ale neostalo a zrodila sa moja nezdravá myšlienka spojiť ju s druhou fénixkou a dať jej zložitejšiu kabínu a interiér z tejto kontajnerky. Veľmi náročná stavba ktorá preverila moju trpezlivosť. Tieto mikromierky ma bavia čoraz viac, ale ešte stále mám čo robiť aby to bolo ku mojej spokojnosti ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní