Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

20. Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Nov 2022 00:51

Projekt 340P – RAKETA / OREL - БУМАŽНОЄ МОДЕЛІРОВАНІЕ - Albert Drybnik / 1:100

Report: https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=9379
Galéria: https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... 9&start=66
Dokončené: október 2022



Môj zatiaľ najdetailnejší projekt, v mierke 1:100 prekonal aj OTčko, priniesol moje prvé ocenenie z modelárskej výstavy a tiež bližšie puto ku jej ukrajinskému vydavateľovi. Orel je už našťastie z najhoršieho vonku, netreba nič hasiť, ale vojna ešte zďaleka neskončila. Sláva Ukrajine, smrť okupantom.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

21. IVECO Daily 4x2 CAS15 HaZZ & DHZ Prešov / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 19 Dec 2022 14:01

IVECO Daily 4x2 CAS15 HaZZ & DHZ Prešov / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.sk/sk/katalog/fds ... as-15.html
Dokončené: november 2022



Z chvíľkovej núdznej potreby "len niečo vytvoriť" som si vybral čerstvú novinku od Frenkyeho, dvojmodel najbežnejšieho hasičského vozidla v dnešnej výbave požiarneho zboru. Na týchto modeloch ma fakt baví tá konštrukčná presnosť a premyslenosť.
Naposledy upravil/-a developer10 v 22 Dec 2022 21:57, upravené celkom 2 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

22. Tatra FORCE 815-7 4x4 TLFW (WTLF) Bundeswehr Feuerwehr / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Dec 2022 15:29

Tatra FORCE 815-7 4x4 TLFW (WTLF) Bundeswehr Feuerwehr / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds-model/army-series/fe4277-tatra-force-wtlf-bundeswehr-feuerwehr.html
Dokončené: december 2022




Frenkye ma oslovil s otázkou, či sa mi nechce spraviť jednu betu, tak toto je ona. Na prvý pohľad nič neobyčajné, ale konštrukčne je to inde, ako tie naše nadstvaby. Na týchto modeloch ma fakt baví tá konštrukčná presnosť a premyslenosť. Keby som vedel, že týmto modelom začne moja kariéra dvorného betatestera FDS, určite by som tomu neveril, ale začala sa pekná časť mojej modelárskej tvorby, pretože kadencia Frekyeho tvorby je mnohonásobne vyššia, ako rýchlosť stavania a testovania. A tie výtvory sú naozaj zábavné.
Naposledy upravil/-a developer10 v 22 Dec 2022 21:47, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

23. IVECO Daily 4x2 AC VALIDUS SPECIAL AUTO / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Jan 2023 20:43

IVECO Daily 4x2 AC VALIDUS SPECIAL AUTO / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.cz/sk/katalog/fds ... -auto.html
Dokončené: január 2023



Veľmi ma potešila správa, kde mi Frenkye poslal jeho plán postaviť aj verzie Dailýka v ukrajinských farbách. Predsalen dnes sú tieto vozidlá asi najviac vyťažované a naplno sa prejavuje ich technická zásahová univerzalita. Prvým z tejto série je Validus spešl s označením AC, jednoduchší od našej slovenskej verzie, ale o to krajší neobvyklým sfarbením. Na týchto modeloch ma fakt baví tá konštrukčná presnosť a premyslenosť.
Naposledy upravil/-a developer10 v 07 Feb 2023 09:40, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

24. Panther CFL-FL 6x6 / F. Sochor - Firebox / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Jan 2023 20:59

Panther CFL-FL 6x6 / F. Sochor - Firebox / 1:100

Report zo stavby https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=58&t=9569
Dokončené: január 2023




Popri tvorivej kríze pri problémoch s leteckou technikou som sa na dlhšie zastavil v kategórii minimodelov, kde bol jedným z mojich restov z minulosti tento Panther ako minidvojička štylizovaného Panthera z Fifíka, ktoré som zbúchal na začiatku mojej znovukariéry ako jeden z dôvodov, prečo som ostal verný výsostne hasičskej a záchrannej technike. Doteraz mu chýbal jeho minibráško, tak je tu. Franta Sochor spravil ako obvykle skvelú prácu, ja som tento model oživil trošku odiskovaním kolies, viac som neriešil, netrebalo...
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

25. Tatra FORCE 815-7 AWS TLS 4000 Rosenbauer / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Jan 2023 21:23

Tatra FORCE 815-7 AWS TLS 4000 Rosenbauer / Fratnišek Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: bude limitka v lete ;)
Dokončené: január 2023




Ďalšia krásna neobvyklá tatrovečka, séria TLS-iek z nemeckej hasičskej výzbroje, tentokrát lesný špeciál so všetkými výkyvnými riadenými nápravami. To som zistil až po nalepení, taže na fotkách nie je vyklopená, vo vitríne som to už opravil. Opäť pohodová betastavba, takže sa nedočkaví modelári môžu tešiť na ďalší perfektný minimodelík.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

26. IVECO Daily 4x2 GVV - Gaslici Javorje Slovinsko / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Feb 2023 16:29

IVECO Daily 4x2 GVV - Gaslici Javorje Slovinsko / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: https://www.minimodel.sk/sk/katalog/fds ... -gvv1.html
Dokončené: február 2023



Maťo1807 sa do mňa obul, že čo zase staviam iný rekolor už známej a trikrát postavenej trolejbusoviny... No, škaredé od neho nedávať pozor na detaily :haha: :P :bad smile:
Tento slovinec má opäť inú nadstavbu a bolo vyhovené aj môjmu prianiu, takže tento kúsok obsahuje aj predný rám ("barany"). A má krásne plamene ako Blaze (Huckleberry povedal!). Opäť niečo pekné, nie náročné, pohodové, a nezaberá to celú poličku vo vitríne.
Naposledy upravil/-a developer10 v 10 Feb 2023 14:25, upravené celkom 3 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

27. IVECO Daily 4x4 SARM-S Validus Special Auto / František Kováčik - FDS / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Feb 2023 16:36

IVECO Daily 4x4 SARM-S Validus Special Auto / František Kováčik - FDS / 1:100

Link na stiahnutie: bude čoskoro
Dokončené: február 2023



Nech Maťo šomre koľko chce, tentokrát som dostal pod nôž na otestovanie jednoduchšiu verziu - ukrajinského chemika. Tento modelík je naozaj asi najjednoduchší z celej série, oprávnene má dvoječku v obtiažnosti, pričom najnáročnejšie je ho nezababrať, ako to už býva u modeloch s bielou farbou, že jo... A opäť niečo pekné, nie náročné, pohodové, a nezaberá to celú poličku vo vitríne.
Naposledy upravil/-a developer10 v 07 Feb 2023 09:38, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 06 Feb 2023 19:25

Pri posledných dvoch príspevkoch máš asi zlý rok..... :P Daj (2023). :P
Hey Hou, Let´s Go!

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Šialene červená galéria hasičákov (developer10)

Príspevokod užívateľa martin1807 » 06 Feb 2023 20:59

developer10 napísal:
Maťo1807 sa do mňa obul, že čo zase staviam iný rekolor už známej a trikrát postavenej trolejbusoviny... No, škaredé od neho nedávať pozor na detaily :haha: :P :bad smile:


Mne by ani nevadilo, že to lepíš 3 krát, teda vlastne už 5 krát :haha: , ale to, že je to škaredé auto. :bad smile: A to más na stole oveľa krajšie rozrobené predlohy :girl:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Galéria dokončených modelov // Gallery of Finished Models"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných