Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Nitra model 2021 / 16.10.2021

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa RKK » 15 Okt 2021 22:01

Nevadi, prihlasis priamo na mieste.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 16 Okt 2021 21:04

Tak máme to za sebou.
A za seba môžem povedať. že kto nebol, môže ľutovať.
Podľa mňa sa chalanom po organizačnej stránke podarilo odstrániť všetky vážnejšie chyby minulých ročníkov.
A v ťažkých podmienkach, ktoré sú nastavené v tejto dobe, zorganizovali fantastickú akciu.
Urobil som len pár fotiek, pretože som si v noci nedal nabiť mobil a mal som ho takmer úplne vymlátený.


Jediným mínusom pre mňa bol niekedy až trápne malý počet modelov v niektorých kategóriách.
A to teda hlavne papierových.
Príkladom môže byť, že moje Bugatti, ktoré som doniesol len z recesie medzi oldies nakoniec získalo placku medzi osobnými automobilmi.
Musím sa veru polepšiť a zlepiť nejaké poriadne auto.


A samozrejme veľká gratulácia Oliverovi, ktorý zaslúžene zobral najväčší pohár:


:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa johnny7 » 16 Okt 2021 22:46

Ja mám z akcie zmiešané dojmy. Na jednu stranu priestory boli ideálne a budem sa tešiť ak sa to podarí zorganizovať na rovnakom mieste aj na budúci rok. Na druhú stranu sa mi nepáčilo odovzdávanie cien. Špeciálne ceny, juniori, žiaci to bolo všetko super. Veľmi sa mi páčilo hlavne plátno s projektorom, kde bol vždy víťazný model, ktorý bol aktuálne vyhlásený. Po odovzdaní špeciálnych cien však prišlo moje obrovské sklamanie. Keď organizátor oznámil, že ďakujeme za účasť, som myslel že žartuje a čakali sme aj s deťmi do konca, lebo som vedel že mám ocenené modely. Avšak namiesto vyhlasovania štandardných kategórii sa len podľa zoznamov odovzdal náležitý počet medailí.

Vraj to tak bolo kvôli nedostatku času. Ja si však myslím že čakanie v rade na medailu trvalo rovnako dlho, ak nie dlhšie, ako keby rýchlo vyhlásili prvé, druhé a tretie miesto a klasicky ich odovzdali ako bolo počas ostatných ročníkov. Modelov bolo žalostne málo, to ma mrzí a zrejme to bol aj dôsledok OTP podmienok. Ja sám si sypem popol na hlavu, že toho nemám viac. Avšak rodina a práca ma časovo vyťažujú takmer na 100% a na lepenie veľmi času neostáva.

Podľa mňa by si zaslúžili vyhlásenie aspoň víťazi danej kategórie a keď už sa medaily odovzdávajú takýmto štýlom, prečo sa nerozdali pred oficiálnym vyhodnotením. Mohli by byť aspoň zlatá, strieborná a bronzová...Viem že veľa ľudí by odišlo skôr. Ale úprimne, takto odovzdané medaily sú podľa mňa neúctou k súťažným modelom a keď to tak bude nabudúce, prinesiem modely len na výstavu. Radšej by som nedostal nič ako takto...

A na koniec, nechcem aby to vyznelo že si nevážim prácu organizátorov, lebo to muselo stáť obrovské úsilie a každý rok je pre mňa Nitra jedna z najdôležitejších akcií. Ďakujem že sa môžem zúčastniť vždy keď mi to umožnia podmienky. Len by som bol rád aby sa vyhodnocovanie vrátilo do starých koľají...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa spider » 17 Okt 2021 12:50

Ja som sa tam na skok objavil, ale veľmi som sa ponáhľal tak som ani nikoho nezdravil lebo by to bolo na dlho :death:
Chcel som kúpiť jednu farbu a sprej, nemali ani jedno, nevadí. Priestory za mňa plus oproti poslednému ročníku, organizačne (myslím vstup a všetko okolo opatrení) na výbornú, nikde sa nečakalo a nemal som žiadny pocit obmedzenia, takže super!
Akurát tých modelov bolo pomenej, ale že to vôbec hovorím, radšej som mohol doniesť niečo aj ja, že…
Nevadí, budúci rok už konečne niečo donesiem.
Za mňa síce iba krátky, ale fajn zážitok.
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Svo » 17 Okt 2021 14:02

Ahojte.

Trak-Tor a johnny7 to zhrnuli výborne, presne rovnaké pocity som mal aj ja. Tak len pár bodmi.

Plusy:
- priestory super
- dobrá organizácia aj napriek OTP
- pekné medaily a ceny
- vyhodnotenie žiakov, veľká motivácia detí

Mínusy:
- vyhodnotenie dospelých, johnny7 to opísal dokonale. Nechápem ten dôvod, že nie je čas. Veď vyhodnotenie malo byť o 15:00, začalo už cca.o 14:45 a je to súčasťou programu. Kto, kam sa ponáhlal? Niektorý ocenený tam mali fakt skvosty, napríklad za mňa zámok Pardubice bol úžasný a rád by som videl a zatlieskal ocenenému modelárovy, ktorý sa s ním musel nadreť neskutočné hodiny. Chýbal tomu ten slávnostný podtón.
- málo modelov, ale to nie je nikoho chyba a nemyslím, že to bolo spôsobené len režimom OTP, skôr celkovou situáciou
- predajcovia, ktorý začali baliť už o 14 tej. Nerozumiem tomu, možno bol dôvod ten, že boli z ďaleka (napíšem neskôr, prečo ma to prekvapilo)
- balenie modelov ešte pred vyhodnotením. Tiež tomu nerozumiem, možno je to štandard a tak sa to robí, ale veď výstava je až do vyhodnotenia a po vyhodnotení by som možno vyhlásil oficiálny koniec výstavy.
Pôsobilo by to tak organizovane, ucelene.
- žiaľ málo detských modelov

Plusy a zároveň mínusy:
- parkovanie - kapacita parkovania je postačujúca, ale miest bolo len zopár, ak by bola výstava plná modelov a nebol by pandemický režim, predpokladám, že by bol problém
- moderátor vyhodnotenia

Samozrejem to je môj pohľad na vec a určite to nie je kritika, skôr konštruktívna kritika. Za nás sme vďačný, že sa niekto chopil tejto akcie aj napriek náročnej organizácii. Každý kto prispel k tomu, aby sa výstava konala má môj veľký rešpekt, obdiv a úctu. Držím palce, aby ste úspešne organizovali aj ostatné výstavy.

Ešte pár viet k nám.
My sme sa tešili na výstavu dlho, boli sme tam s dcérami Kisztínkou (7r.) a Veronikou (5r.), ktoré sa už dlho tešili. Aby som ich podporil, tak som prihlásil a aj ja dva modely len tak (podobne ako Trak-Tor). Jeden z nich dostal na moje veľké prekvapenie ocenenie, aj keď mi je jasné, že v pri normálne účasti a konkurencii by som si ani nepípol, ale prvá medaila aj tak potešila :big smile: . Tie pardubice a šikmá veža boli úplne iný level, krása :big smile: .
Keďže medzi deťmi v architektúre boli asi len tri dievčatá, tak sa umiestnili aj moje dve dcéry na 2. a 3. mieste. Tu by som chcel pochváliť a zároveň poďakovať organizátorom, že napriek tomu, že staršia dcéra mala dva lepšie modely, ako moja menšia dcéra, ocenili ich obe po jednej medaile. Neviem či to bol zámer, ale takto ste obom dali veľkú motiváciu :big smile: a deti boli veľmi šťastné. Za to veľká vďaka, dnes aj začali lepiť ďalšie modely, čo sme včera kúpili.
Veľmi sa nám páčilo dievča, ktoré si malo prísť pre ocenenia fúrikom, neviem či ju tu máme na fórume, ale je veľmi šikovná.



Čo sa týka toho predčasného balenia modelov a predajcov, všimol som si to hlavne z dôvodu, že sme boli s deťmi. Oni by to celý deň nevydržali. Plán bol, že okolo 10 tej osadíme modely, poobzeráme sa a pôjdeme na návštevu k známym. Potom sme sa vrátili tak pred 14 tou, kedy sme chceli prejsť vystavené modely a predajcov. Preto ma to balenie pred koncom výstavy troška nepríjemne prekvapilo, ale v podstate sme aj tak stihli všetko a bolo super.

A ešte nejaké foto, najprv papierové modely:



Plastové modely:



Záverom ďakujem ešte raz organizátorom. Nenechajte sa odradiť malým počtom modelov, je to spôsobené tým čo sa deje vo svete a nie nezáujmom. Verím, že budúci rok už bude úplne iná situácia a všetko sa vráti viacmenej do normálu.

Švo, Krisztínka a Veronika.
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Okt 2021 14:25

Moje pocity z výstavy boli len a len kladné v podstate hneď od môjho príchodu. Aj napriek tým všetkým obmedzeniam som ani na sekundu nemal pocit, že som obmedzovaný. Dodržiavať rozostupy sa asi na takýchto udalostiach dá len veľmi ťažko a s podávaním rúk to bol tiež mnohokrát boj (ruka či päsť? :haha:).
Veľkým plusom boli priestory. Veľmi využiteľné mi prišli aj tribúny, kde sa dalo sadnúť. Dúfam, že o rok bude akcia tiež v tejto alebo podobnej hale.
S parkovaním bol trošku problém, ale vedel som si nájsť miesto aj tesne pred 10.00, takže pohoda. Pri väčšom počte modelárov by to už ale tak byť nemuselo.

Trochu zamrzelo menšie množstvo modelov, ale tak trochu som to očakával (čítajúc a baviac sa na reakciách ľudí na FB po ohlásení režimu konania).
Celý deň zbehol veľmi rýchlo a poslednú hodinu som sa tak zakecal s Kečupom, že som skoro prešvihol oceňovanie (dúfam, že to nepôsobilo neúctivo k organizátorom, keďže vyhlasovali výsledky, nebol to zámer).
Oceňovanie by preto mohlo bývať neskôr. Predsa len, na výstave priamo nad modelmi sa kecá lepšie ako bez nich a tých ľudí, s ktorými chceš kecať je tam veľa. :haha:

K odovzdávaniu cien za kategórie sa vyjadrovať nechcem, nakoľko nepoznám dôvody, pre ktoré sa organizátori rozhodli ako sa rozhodli.
Viem si predstaviť, že takáto hala môže byť vyťažená počas víkendu množstvom podujatí (aj počas covidu), a tak možno mali organizátori obmedzený čas na to, aby ju odovzdali v stave v akom ju dostávali, neviem ..

Ďakujem organizátorom za ocenenia a vôbec celú akciu, zvládli ste ju bravúrne.
Aj napriek pandémii som sa tam cítil ako každý iný rok, kedy sme o pandémii ani nechyrovali.
Nitra je proste highlight kalendára každého papierového modelára.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Bambulo | 47
Príspevky: 310
Meno: Robo
Bydlisko: Mojmirovce

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Bambulo » 17 Okt 2021 16:11

Zdravim pani,

... dakujem za ohlasy ako kladne, tak aj za podnety do buducnosti.
.... zhrnuli ste prakticky vsetko, takze sa nemusim dalej rozpisovat.

... co Vam chcem ale oznamit je, ze toto bola s najvacsou pravdepodobnostou moja posledna NItra
... tych 15 rokov uz stacilo a sposob organizacie sa uz rozbehol inym smerom, ako sa viem stotoznit
... vynalozena namaha, stres a priame ci nepriame naklady uz davnejsie prekonali dobry pocit z toho co sme tam dosiahli

... takze vazeni, ako som tam aj par znamim osobne povedal, koncim
... urcite sa na nejakych vystavach zucastnim ako navstevnik

... papieraky tam kedysi davno v Nitre zacinali v mensom meradle a zastresoval to Radko Krajci (RKK), tkaze ak sa aj z jeho strany nieco nezmeni, do buducnosti sa mozete obracat na neho

... zaverom chcem este raz vsetkym podakovat ako za pomoc, tak aj za podporu, ucast a prijemne stravene chvile

... DAKUJEM VAM vazeni :big smile:

... a vidime sa niekedy na nejakej vystave

Robo

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Okt 2021 17:56

V prvom rade veľká vďaka a poklona organizátorom, že išli do toho aj napriek evidentným ťažkostiam! Osobne som bol veľmi rád, že po dvoch rokoch sme sa mohli znovu konečne zísť.

Ak by som tohtoročnú Nitru mal charakterizovať jedným slovom, bolo by to slovo "iné". Nitra model 2021 bola iná hneď z viacerých dôvodov:
- Iné miesto konania. Ako to už kolegovia spomínali, športová hala je špičkové miesto pre túto akciu aj s dostatočnou kapacitnou rezervou, uvidíme, či bude dostupná aj pre ďalšie ročníky.
- OTP režim. Prvý krát som bol na hromadnej akcii od začiatku pandémie, tak som nevedel čo od toho čakať. Fungovalo ale všetko hladko a nezaznamenával som žiadne obmedzenie, takže pohoda!
- Odovzdávanie cien v seniorských kategóriach. Tiež to bolo popísané a súhlasím, že to bolo dosť chaotické. Chápem zámer skrátiť procedúru vyhodnotenia, no možno je to na úkor "pridanej hodnoty" suťaže. Vyhlasovanie všetkých kategórií síce niečo potrvá, ale v kombinácii s projektorom a fotkou oceňovaných modelov to má predsa niečo do seba.
- Počet modelov. Nižší počet modelov na súťaži bolo vidieť dokonca aj v kategóriach, ktoré sú typicky hojne zastúpené - napr. plastové lietadlá. Mali by sme predsa viac lepiť!
- Papierácky workshop. Hoci miesto, náradie a aj Traktor boli pripravené, žiaľ tento rok sa to neuskutočnilo. Dôvodov je možno viac, ale ako aj Švo písal, aj detí bolo pomenej.
- Spoločná fotka. Ani spoločné fotenie sa nekonalo.

Okrem toho asi sa pomiešali ceny, keďže Oliver ešte na mieste zbadal, že dostal pohár so štítkom "junior". Ja som to zbadal až doma. No nič, možno juniori budú o to štastnejší, že majú pohár, že zabodovali medzi starými vlkmi :)

Svo napísal:Veď vyhodnotenie malo byť o 15:00, začalo už cca.o 14:45 a je to súčasťou programu. Kto, kam sa ponáhlal?

Podľa harmonogramu zo stránky MK Zobor vyhlásenie výsledkov bolo písané medzi 14:00 a 15:00.
Oliver napísal:Oceňovanie by preto mohlo bývať neskôr. Predsa len, na výstave priamo nad modelmi sa kecá lepšie ako bez nich a tých ľudí, s ktorými chceš kecať je tam veľa.

S týmto by som súhlasil aj ja. Ale postrehol som diskusie, že nie každému to vyhovuje, či už kvôli dlhšej ceste domov alebo z iných dôvodov. Osobne by som nemal problém ani s dvojdňovou akciou, ako to býva bežne v zahraničí..

Svo napísal:- málo modelov, ale to nie je nikoho chyba a nemyslím, že to bolo spôsobené len režimom OTP, skôr celkovou situáciou

Súhlasím. A do tej "celkovej situácie" by som zahrnul aj to, že až na nejaké výnimky, všetci menej lepíme.
spider napísal:radšej som mohol doniesť niečo aj ja, že…

áno!

Svo napísal:predajcovia, ktorý začali baliť už o 14 tej. Nerozumiem tomu, možno bol dôvod ten, že boli z ďaleka (napíšem neskôr, prečo ma to prekvapilo)

Tých som ani ja nechápal. Poliaci už boli pred druhou skoro na komplet zabalení, pričom všetok tovar mali v krabiciach a predpokladám, že netrvá dlho to zabaliť, ale takto prídu možno o posledných zákazníkov.

Svo napísal:- balenie modelov ešte pred vyhodnotením. Tiež tomu nerozumiem, možno je to štandard a tak sa to robí, ale veď výstava je až do vyhodnotenia a po vyhodnotení by som možno vyhlásil oficiálny koniec výstavy.

Jo, pôsobí to blbo, hlavne keď vidíš návštevníkov prichádzajúcich o tomto čase a tí sa čudne pozerajú na poloprázdne stoly a krabice.. Ale veľakrát sa mi stalo, že som začal baliť po odovzdávaní cien, keď moje modely boli už posledné na stole a odchádzal som medzi poslednými či kolegovia na mňa čakali, keď sme tam boli viacerí na jednom aute.

Svo napísal:a deti boli veľmi šťastné.

A to je dôležité! Ako som išiel ku autu s krabicami, asi to bola tvoja manželka s mladšou dcérou, čo kráčali predo mnou a bolo počuť to nadšenie z výsledkov, ako sa o tom rozprávali :big smile:

Bambulo napísal:... co Vam chcem ale oznamit je, ze toto bola s najvacsou pravdepodobnostou moja posledna NItra
... tych 15 rokov uz stacilo a sposob organizacie sa uz rozbehol inym smerom, ako sa viem stotoznit
... vynalozena namaha, stres a priame ci nepriame naklady uz davnejsie prekonali dobry pocit z toho co sme tam dosiahli

... takze vazeni, ako som tam aj par znamim osobne povedal, koncim
... urcite sa na nejakych vystavach zucastnim ako navstevnik

:( No tak toto je správa do kategórie "studená sprcha". Hoci sme sa na chvíľku zakecali o iných veciach, ale ku tomuto sme sa nedostali. Z pohľadu návštevníka akcie, si bol garantom spolu s Radkom a je mi ľúto, že odchádzaš, ako spoluorganizátor. Neostáva nám asi nič, len rešpektovať tvoje rozhodnutie a poďakovať za tie roky, kedy sa aj vďaka tebe modelárska súťaž v Nitre posúvala na stále vyššiu a vyššiu úroveň.

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa Svo » 17 Okt 2021 18:15

Áno Ico, čas vyhodnotenia som pozrel zle ja, akosi som si neuvedomil, že je tam časový rozsah.
Nič to ale nemení na uponáhlanom závere, v tom prípade sa mohlo začať vyhodnocovať už o 14 tej....

Bambulo, to ma mrzí, tobôž, že som začal chodiť na výstavy pred dvoma rokmi. Ale aj tak ďakujeme za tie roky práce.
Neostáva len veriť, že ťa niečo nakopne, veci s ktorými nie si stotožnený sa vyriešia a znova dostaneš chuť niečo zorganizovať. Som si istý, že mnoho ľudí by ťa tu v tom podporovalo.

Ešte raz ďakujeme.
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2021 / 16.10.2021

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Okt 2021 20:10

Ešte jeden postreh, na ktorý som zabudol. Súťažiaceho medaila vždy poteší, no v Nitre o to viac, že nie sú obyčajné tuctovky, ale "dizajnérske" kúsky - teda medaile robené vyslovene na túto akciu. Neviem, kto to má z klubu na starosti, ale patrí mu za to špeciálna pochvala!
Taká ukážka ocnenení z posledných ročníkov:

Návrat na "Archiv 2021"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný