Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Mar 2023 10:11

Ahojte papierníci,

aj tento rok sa budú v areáli závodu Tatrovky v Kopřivnici organizovať dni otvorených dverí nazvané ako "Dni techniky", kedy bude areál vrátane Tatrováckeho múzea otvorený všetkým, plus nejaké tie atrakcie. My s Huckleberrym ideme tiež, máme tam zraz minimodelárov, takže kto chcete nasať trošku poctivej techniky, môžme dať spicha. Trimce še!



Pár info zo stránky podujatia:

Vážení návštěvníci.
Areál akce je v sobotu 3.6. a neděli 4.6. 2023 volně přístupný pro veřejnost od 9.00h a uzavírá se cca 30 minut po skončení programu (přibližně v 17.00h).

VSTUPNÉ - vstup na akci je ZDARMA ( děti do 15-ti let pouze v doprovodu dospělých)
PARKOVÁNÍ - Prosíme neparkujte svá vozidla na příjezdových komunikacích. Parkování i vstup je zdarma a parkovacích míst v areálu je dostatek. Mapu příjezdu na parkoviště najdete vlevo v menu "info pro návštěvníky"
PĚŠÍ - Příchod pro pěší je možný z centra města, vstup do areálu je od nového muzea nákladních automobilů Tatra z ulice Husova.
CYKLISTÉ - na akci je k dispozici hlídaný prostor pro uložení kol "kolárna"
KYVADLOVÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA - společnost Z-Group bus a.s. Vás svými autobusy v sobotu i neděli od 9h do 16.30h ZDARMA odveze z centra města na akci a zpět.
Určitě s sebou vezměte své DĚTI. Je pro ně připravena spousta atrakcí.

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT TAKÉ MUZEA
V Kopřivnici najdete, mimo jiné, i Technické muzeum TATRA, nové Muzeum nákladních automobilů TATRA, nebo muzeum OLDTIMER KOPŘIVNICE
Odkazy na muzea:
http://www.tatramuseum.cz/
http://www.muzeumnj.cz/tatra
http://www.automotomuzeum.cz

Doprovodný program :
- Možnost svezení v nákladních vozech TATRA s testovacími řidiči po speciálních vozovkách sobota + neděle 9.00h - 15.30h
- Pouze Ne 4.6. - den otevřených dveří na montážní lince TATRA TRUCKS a.s.
POZOR : Montážní linka bude přístupná od 9.30h do 15.00h
- Možnost svezení a řízení vozů FERRARI 488 GTB, LAMBORGHINI Gallardo LP a Ford Mustang GT 5.0
- Možnost svezení po speciálních vozovkách ve voze HUMMER H3
- Možnost svezení po speciálních vozovkách v buggy Can-Am
- Možnost svezení po klopeném oválu v Tatra 603-2 B5 a Tatra 603-2 GT
- VYHLÍDKOVÉ LETY vrtulníkem
- JÍZDY V OBRNĚNÉM TRANSPORTÉRU OT-64 SKOT
- JÍZDY V PV3S A ARO
- PROJEKČNÍ LASEROVÁ STŘELNICE
- AIRSOFT STŘELNICE
- ČTYŘKOLKY - půjčovna motorových čtyřkolek
- MOTOKÁRY - půjčovna
- VÝROBA OBRÁZKŮ Z PÍSKU
- RÁDIEM ŘÍZENÉ MODELY stavebních strojů a automobilů
- PŮJČOVÁNÍ RÁDIEM ŘÍZENÝCH MODELŮ
- SIMULÁTOR FORMULE
- SAMOZŘEJMOSTÍ JE SPOUSTA ATRAKCÍ PRO DĚTI A BOHATÉ OBČERSTVENÍ

Více zde:https://koprivnickednytechniky.webnode.cz/info-pro-navstevniky/
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Jún 2023 15:35

Ahojte papierníci, malý report z týchto dní pre tých, ktorí ešte neboli alebo váhajú tam ísť, a aj pre tých, ktorí boli pred rokmi, aby vedeli, čo sa zmenilo.

No, zmenilo sa veľa. Do propagácie, hlavne tej muzeálnej, bolo vložených mnoho prostriedkov, nápadov a entuziazmu a našťastie (na rozdiel od niektorých projektov na Slovensku) to je aj vidieť a dostalo to zmysluplný a veľmi príjemný výsledok. Najskôr teda k tomu, čo je vidieť iba na dňoch techniky:

Akcia nabitá všetkým tatrováckym, okrem klasických vystavovateľov- subdodávateľov a technických škôl, nechýbali ani prehliadky iných strojov, možnosti zábavy podľa zoznamu vyššie boli až na jazdu na Mustangu všetky splnené a nebolo to ani tak finančne náročné ako som si pôvodne myslel. (aj keď celá akcia ako taká je priam vycucávač na peniaze, lebo zrazu všetko musíš vyskúšať, ochutnať, vidieť...). Nálada v priestore polygónu bola vynikajúca, ľudia boli zdvorilí, v rade na predvádzačku sa nikto nepredbiehal, v stánkoch aj keď bol nápor tak slečny boli vysmiate, aj keď sa niekedy veľmi pohnúť nedalo. Samozrejme pohostinské zariadenia, hlavne pán s hotdogmi, tie boli super, doprovodný hudobný program aj kolotoče naparádu doplnili atmosféru.

Čo odporúčam, tak sú určite predvádzačky tatier na polygóne. Hneď zrána je šóra najmenšia, a dá sa povoziť aj na vojenských špeciáloch, nielen na civilných sklápačkách. To je bez poplatku, za prašule sa dá povožiť aj na iných vozidlách, od tých historických (my sme sa za 250/os. zviezli v prednom priezore/prieleze UN-káčkskeho obrneného transportéra) alebo športových vozidlách - tých ikonických tatrách 603-2 B5, ale aj tých moderných superšportoch, či dokonca na vrtulníku (za 700 kaček na persónu). Ceny podľa mňa nie sú prehnané, ale keďže sú tam aj predajné stánky (aj tie s modelmi), treba si cash-flow dostatočne premyslieť už pred vstupom do jamy levovej.


V nedeľu bol umožnený vstup do montážnej linky závodu, čo je podľa mňa veľká pecka vidieť postupy, ako sa čo a kam a kde montuje, aké diely sú rozdielne pre aké modely tatier a prečo sú niektoré také a iné onaké. No problém nasať všetky info za víkend.


Čo sa týka ostatných možností v areáli blízko závodu, tak odporúčam neobísť múzeum nákladných automobilov. My sme tam s malým boli hneď dvakrát, pretože interaktivita tohto moderného múzea nás pohltila oboch. Nie je to iba také obyčajné múzeum, kde prídeš, pozeráš, alebo možno počúvaš nejaký výklad. Tu si môžeš požičať tablet s interaktívnou aplikáciou, ktorú zvládol môj päťročný švihák bez problémov, a nasávať informácie o histórii, súčasnosti a hlavne o výnimočnosti techniky Tatry.



Okrem tejto akcie sme v rámci zjazdu minimodelárov mali pripravený oveľa bohatší a intenzívnejší sprievodný program - návštevu hlučínskeho záchranného útvaru HZS ČR, DHZ PO Kopřivnice, návštevy kopřivnických aj okolitých múzeí, no hlavne tie miesta a stroje, ktoré bežný smrteľník neuvidí, tie stáli za to...

Takže kto ešte nebol, choďte, a kto pôjde okolo Kopřivnice, určite neobíďte múzeum nákladných automobilov, je to fakt pecka! A aj osobáky v Technickom múzeu a oldtimery sú tiež pecka, majú to tam dobre zmáknuté.

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Jún 2023 17:36

Vďaka za reportáž z akcie! Vidím, že nielen senior, ale junior si to dobre užil :)

P.S.: kľudne nám poreferuj aj o tých Minimodeláckych návštevách, asi viacerých to bude zaujímať.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Jún 2023 20:12

No jasné že tam našiel aj hasičskú sekciu :wink:

Inak toto vyzerá na parádnu akciu, chlapi nespravili by sme o rok takú výjazdovku jedno dve tri autá?
Ja by som si to celkom rád kukol.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa martin1807 » 07 Jún 2023 08:39

Pekné veru pekné, je tam čo vidieť.

Fito napísal:No jasné že tam našiel aj hasičskú sekciu :wink:

Inak toto vyzerá na parádnu akciu, chlapi nespravili by sme o rok takú výjazdovku jedno dve tri autá?
Ja by som si to celkom rád kukol.


Not bad idea na prehliadku výroby by som sa rád pozrel tiež, ako aj do muzea kam sa už nejaký čas chystám, len dajak nestíham. :beat plaster:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa developer10 » 07 Jún 2023 10:39

iconmaster napísal:P.S.: kľudne nám poreferuj aj o tých Minimodeláckych návštevách, asi viacerých to bude zaujímať.

Nie, ešte by som u niektorých vyvolal alergickú reakciu na červenú a dali by mi to opäť pocítiť v komentároch :D Ukážem fotky a rozpoviem na hvezdárni, ale v podstate boli sme na miestach a videli veci, ktoré bežný smrteľník nezažije.

Fito napísal:Inak toto vyzerá na parádnu akciu, chlapi nespravili by sme o rok takú výjazdovku jedno dve tri autá?
Ja by som si to celkom rád kukol.

My tam pôjdeme určite ešte raz minimálne, za tri dni toho nestihneš vidieť dosť :) A jednu vec som zabudol povedať, to mestečko je fakt malé, z hotela som auto nevytiahol odkedy som ho tam zaparkoval, takže ani šoféri sa nebudú musieť báť o to, že zmeškajú nejaké pifko...
Pobavíme sa ešte aj na hvezdárni, či by nebola na stole otázka spraviť nejaký join-meeting nášho fóra s minimodeláckym, okrem spoznávania aj prebrať nejaké info ohľadom tvorby modelov atď. Ale o tom asi na hvezdárni a hlavne sa aj opýtať minimodelárov, či by s niečím takýmto hromadným súhlasili, hotel kapacity má určite :)

V každom prípade otázka bude na mieste, keď bude známy termín budúceho roka, tak ho zazvestujem do tejto kategórie a rozbehneme debatu.

Celkom slušne sme sa so stretkami rozbehli, najprv hvezdáreň letná, potom jesenná edition, teraz nejaké eventy, to sa mi páči :) Len to udržať :D (a budeme s malým bezdomovci hehehe)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Jún 2023 18:26

Fito, však zrezervuj autobus (prípadne Jolaus-bus), trasa: BA - NR - ZV - BB - RK - MT - ZA - CA - Kopřivnice, každý nastúpi kde mu viac vyhovuje :P
Ja sa tiež rád prídám.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa martin1807 » 08 Jún 2023 08:20

iconmaster napísal:Fito, však zrezervuj autobus (prípadne Jolaus-bus), trasa: BA - NR - ZV - BB - RK - MT - ZA - CA - Kopřivnice, každý nastúpi kde mu viac vyhovuje :P
Ja sa tiež rád prídám.


Aj na konci sveta bude zastavka?.:D :haha:

Ne ne, keď tak ta prídem od západu. :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dni techniky v TATRA Kopřivnice / CZ / 3-4.6.2023

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Jún 2023 20:54

No, to by bola už asi dosť veľká obchádzka. Ale však my cezpolní sa priblížime k hlavnej trase. Moderátori sedia vzadu v päťke :P

Návrat na "Archív 2023"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných