Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Nitra model 2022 / 15.10.2022

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 10 Jan 2022 22:59



Dátum: 15.10.2022
Miesto konania: Mestská športová hala, Dolnočermánska 105, 949 01 Nitra

Uz je spustene online prihlasovanie modelov do sutaze -> http://prihlasenie.mkzobor.sk/
Prihlasovanie je ovorene do utorka 11.10.2022, 22:00

Časový harmonogram akcie:
08.00 – 10.30 preberanie modelov do súťaže
10.30 – 10.35 slávnostné otvorenie súťaže
10.30 – 14.00 hodnotenie modelov, sprievodný program
14.30 – 15:30 vyhlásenie výsledkov

09.00 – 15:30 vstup pre verejnosť

Bližšie info (postupne doplnane o podrobnosti):
http://www.mkzobor.sk/index.php/sk/nitra-model/347-nitra-model-2022

Súťažné a vekové kategórie (papierácka časť):
papierové modely (bez rozdielu veku)
P1 - F1(formula)
P2 - vozidlá nákladné a stavebná technika
P3 - vozidlá osobné
P4 - pozemná vojenská technika kolesová
P5 - pozemná vojenská technika pasová;
P6 - letecká a kozmická technika
P7 - lode
P8 - železničná technika
P9 - architektúra
P10 - Oldies (modely prvýkrát vydané najneskôr pred 20 rokmi)
P11 - ostatné
P12 - Loprais - Súťažné vozidlá Karla Lopriasa
P13 - Badalec - Modely od Ladislav Badalec – 75
P14 - nesúťažné modely

papierové modely (juniori do 18 rokov)
JPa1 - všetky modely

Majstrovstvá Slovenska žiakov
mladší žiaci ZŠ - papierové modely (do 11 rokov)
Ž4A – pozemná civilná a vojenská technika
Ž5A – stavebná architektúra
Ž6A – ostatné modely

starší žiaci ZŠ - papierové modely(11 a viac rokov)
Ž4B – pozemná civilná a vojenská technika
Ž5B – stavebná architektúra
Ž6B – ostatné modely

Špeciálne ceny:
Súťažné vozidlá Karla Lopriasa
Ladislav Badalec – 75
Canon Creative workshop (Canon modely postavené priamo na akcii)
Cena časopisu Fifík o najsympatickejší model z Fifika
Cena - ABONEX ® pre najkrajší papierový model civilnej nákladnej techniky
Naposledy upravil/-a RKK v 02 Okt 2022 21:20, upravené celkom 3 krát.

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa spider » 11 Jan 2022 11:04

:victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 14 Feb 2022 23:29

Tento rok budeme mat jednu specialnu kategoriu - Sutazne vozidla Karla Lopriasa. Aj tymto sposobom mu chceme vzdat uctu a vdaku.
Jedinym kriteriom ucasti je, aby islo o papierovy model vozidla, na ktorom Karel Loprais sutazil (nie je podstatne, ci Pariz-Dakar alebo Pariz-Peking alebo iny zavod). Taktiez sa mozu zucastnit modely, ktore uz boli v Nitre ocenene v inych kategoriach.
Takze mate viac, ako pol roka na to, aby ste dali dokopy co najviac modelov do tejto kategorie :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 09 Aug 2022 22:29

Doplnil som prvy prispevok o plagat a blizsie info o vystave vratane sutaznych kategorii. Pridavam niekolko doplnujucich poznamok pre vysvetlenie pripadnych nejasnosti:

Medzi sutaznymi kategoriami najdete aj kategoriu P14 - nesúťažné modely. Tato kategoria je urcena pre modely, ktore chcu ludia prinest iba na vystavu - na jednej strane budeme mat lepsi prehlad o tom, ake modely ludia planuju priniest (a podla toho lepsie zorganizovat stoliky); na druhej strane si budu moct vystavujuci vytlacit prihlasovaci listok a dat ho pod model (aby ostatni vedeli zakladne info o modeli, na ktory sa pozeraju a kto ho zlepil). Za tuto kategoriu sa, samozrejme, nebude vyberat startovne. Tiez je stale moznost priniest model na vystavu bez akejkolvek predchadzajucej registracie.

Vzhladom na nizky zaujem sme juniorske kategorie spojili do jednej, v ktorej budu vsetky juniorske modely bez rozdielu.

Tiez chcem upriamit pozornost na specialne ceny. Do specialnych kategorii mozu byt prihlasene aj modely, ktore uz boli na sutazi v minulosti ocenene v inych kategoriach. Doplnujuce podmienky ucasti:
Súťažné vozidlá Karla Lopriasa - model akehokolvek sutazneho vozidla (vratane prototypov), na ktorom startoval Karel Loprais
Ladislav Badalec – 75 - v tejto kategorii mozu sutazit modely, na ktorych sa autorsky podielal pan Badalec (ci uz ako jediny autor alebo ako spoluautor). Aj tymto sposobom chceme oslavit jeho vyrocie a podakovat sa mu za jeho prispevok k rozvoji papieroveho modelarstva
Cena časopisu Fifík o najsympatickejší model z Fifika - prihlasit mozno akykolvek model z casopisu Fifik. Kedze tato kategoria je zamerana na podporu stavania modelov mladezou, vekovo je obmedzena do 15 rokov.
Naposledy upravil/-a RKK v 02 Okt 2022 21:31, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa WanRayen » 19 Aug 2022 09:00

Ahojte chalani a všetci čo sa chystáte do Nitry na výstavu. Na papierovej hvezdárni viac menej sme sa zhodli, že môžeme predniesť návrh o jesennom ubytovaní pred a po akcii v Nitre vo Hvezdárni v Partizánskom. Niektorí dochádzate s veľkej diaľky a tak by ste možno privítali spojiť to s niečím ako astronómia v kruhu priateľov modelárov. Ide taktiež o to, že sa do Nitry z Partizánskeho nemusia ráno presúvať čo ja viem 4 autá ale šlo by len jedno. Poobede po Nitre by bol návrat do Hvezdárne a večer opekačka, diskusia o výstave a všeličom inom. V nedeľu by sme odišli do 12:00 cca. Ano bude už chladno, ale sú tam ohrievače, ktoré vám spríjemnia spanie v bunkách a to v príjemnom teple. Pokiaľ teda máte záujem o jesennú hvezdáreň rezervujte si miesto u mňa formou SS. No a pokiaľ ste takí čo nemáte ani šajnu ako to tam je k nahliadnutiu a k rozhodovaniu Vám snáď pomôže tento link. :wink: :wink:
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=43&t=9177
Prihlásiť sa môžete do 30.9.2022. Potom musím počet nahlásiť priamo vo hvezdárni. Všetky potrebné info sú v hornom linku. Pokiaľ by bolo aj tak niečo nejasné píšte mi SS.

Prosím Vás akékoľvek otázky a diskusiu smerujte tu, nie do tejto témy. Tá slúži pre akciu v Nitre. Ďakujem za pochopenie.

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 27 Sep 2022 21:52

Uz je spustene online prihlasovanie modelov do sutaze -> http://prihlasenie.mkzobor.sk/
Prihlasovanie je ovorene do utorka 11.10.2022, 22:00

Prosim, vyuzite tuto moznost v co najvacsej miere. Navyse, startovne je pri online registracii polovicne v porovnani s prihlasenim priamo na akcii.

Vo formulari je aj kategoria P14 - nesúťažné modely - tato kategoria sluzi na nahlasenie nesutaznych modelov. Prosim, vyuzite tuto moznost v pripade, ze chcete priniest model a iba ho vystavit ako nesutazny model. Nie je to povinne, vystavit model mozete aj bez registracie. Jeho zaregistrovanim nam pomozete lepsie pripravit rozlozenie stolikov pre jednotlive kategorie. Za tuto kategoriu sa, samozrejme, neplati startovne.

V pripade akykolvek otazok / nejasnosti, ma kontaktujte.
Dakujem
Naposledy upravil/-a RKK v 02 Okt 2022 21:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa Oliver » 28 Sep 2022 15:35

Nahlásil som si 6 nesúťažných modelov a v maile, ktorý mi potom prišiel bola miesto kategórie P14 napísaná kategória P12.
Tak ja len, že potom aby to nenarobilo galibu .. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 29 Sep 2022 12:10

Septembrový Fifík:
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 01 Okt 2022 22:58

Oliver napísal:Nahlásil som si 6 nesúťažných modelov a v maile, ktorý mi potom prišiel bola miesto kategórie P14 napísaná kategória P12.
Tak ja len, že potom aby to nenarobilo galibu .. :big smile:

Vdaka za spatnu vazbu. Poslal som ju nasej zodpovednej osobe, ktora ma na starosti prihlasovanie, aby to pozrel.

Užívateľov profilový obrázok
RKK | --
Príspevky: 155
Bydlisko: Nitra

Re: Nitra model 2022 / 15.10.2022

Príspevokod užívateľa RKK » 01 Okt 2022 23:06

Trak-Tor napísal:Septembrový Fifík:

Dakujem, vyuzijem tuto prilezitost a aj touto cestou chcem dat znovu do pozornosti specialnu cenu časopisu Fifík o najsympatickejší model z Fifika - do tejto kategorie sa neprihlasuje osobitne, staci prihlasit model do ktorejkolvek sutaznej kategorie a spomedzi nich vyberieme ocenene modely. Fifik poskytol ceny pre tuto kategoriu, takze sa oplati prist a zucastnit sa sutaze.
Este ostavaju dva tyzdnne do akcie, takze treba namotivovat vasich potomkov, aby dovtedy nieco zlepili z Fifika a potom priniesli na sutaz. Budeme vyberat najsympatickejsi model, nie najdokonalejsie postaveny, takze sancu ma kazdy :wink: .

Kedze tato kategoria je zamerana na podporu stavania modelov mladezou, vekovo je obmedzena do 15 rokov.

Návrat na "Archív 2022"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných