MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 20 Jún 2021 20:34

Zdravím všetkých po dlhšom čase.

Podarilo sa mi trochu postúpiť s modelom a k tomu sa mi hlavne podarilo aj niečo nafotiť za denného svetla. Takže je čas to tu trochu oživiť...
Na modeli som pokračoval s obšívkou prednej časti trupu. Prilepil som na kostru posledne prezentovaný diel a následne spracoval a pridal ešte jeden celok. Pri ňom som sa inšpiroval stavbou na poľskom fóre a trojicu dielov som zlepil do jedného celku mimo kostry a až takýto celok som lepil na kostru. Tento postup bol podľa mňa dobrý - keďže si to na kostru pekne sadlo a nejaký výraznejší problém som tam nemusel riešiť a môžem ho odporúčať ďalším staviteľom. Okrem, toho som upravoval a doplnil rôzne mriežky a výstupy znázornené len grafikou + som pretrel niektoré panely „kovovou“ farbou podľa fotografií.

No a to ako to dopadlo posúďte sami. Podľa mňa to úplný prepadák nie je, ale chyby tam mám a stále je čo zlepšovať -lepšie to ale teraz naozaj neviem. V celku ale musím konštatovať že som s výsledkom spokojný.

No a tu sú fotky – toto je momentálny stav dnes fotený. Nejaká úprava retuše a detailov tam ešte prebehne, ale to až nabudúce...

Spracovaný celok obšívky:


Obšívka na kostre:


Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 695
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 21 Jún 2021 07:41

Pekne pokračuješ. :victory:

Ja som tuná dovnútra niektorých segmentov napchal kúsky molitanu, aby mi obšívku vytláčal von :P , ale Ty také, zdá sa, nepotrebuješ. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa sony » 21 Jún 2021 09:04

:jawbone: :dribble:

masakrálne. Fakt dobre to vyzerá a tie detaily to super oživia.
Ten spôsob nalepenia celého celku si musím dobre naštudovať!
Paráda.
Naposledy upravil/-a sony v 21 Jún 2021 12:37, upravené celkom 1 krát.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Brzdič » 21 Jún 2021 11:08

No jo, tohle je trošku jiný level. Držím palce, vypadá to super. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Saskardin » 21 Jún 2021 17:41

Pekná hra detailov, vidno, že sa s tým hráš a dávaš do toho srdce :big smile: A dokonalosť neexistuje, len vnútorné uspokojenie - a myslím, že ty môžeš byť s výsledkom nadmieru spokojný.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 22 Jún 2021 07:06

Ďakujem za ohlasy, potešia...

Saskardin to vystihol pekne, dokonalosť neexistuje a je to len o počiatočných očakávaniach a následnom výsledku. Ale to už písal aj Robert vo svojom vlákne k 29-ke.

No a k tej obšívke – nie neprepadla sa (zatiaľ), ale celé to je len o tom čo každý lepič lietadiel vie – teda o čo najlepšom tvarovaní dielov ešte pred nalepením na kostru. To musí byť čo možno najpresnejšie. Tu som na toto tvarovanie použil druhú sériu priečnych rebier kostry vyrezaných z kópie vystrihovačky, podľa ktorých som to tvaroval a aj som to k nim dočasne fixoval.

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 22 Okt 2021 15:32

Trochu to tu oživím fotkami z aktuálneho stavu, aby sa vedelo že práce na 29-ke pokračujú.
Podarilo sa mi dokončiť obšívku prednej časti trupu. Dokonalé to určite nie je a je tam čo zlepšovať, ale musím povedať že s výsledkom som spokojný (lepšie to momentálne nezvládnem). A následne som sa vrhol na prívody vzduchu k motorom. Celé sa to dá zhrnúť slovami – veľa roboty a nič z toho nebude vidno - ale sú tam. Celé tie prívody sú celkom pokrútené ale do kostry aj keď na tesno ale sadli.
Viac povedia fotky:




Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa sony » 24 Okt 2021 08:30

veľmi pozerateľná práca!
ideš s odhodlaním! :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa kacak » 26 Okt 2021 16:31

Dlouho jsem na fóru nebyl, takže jsem to nedostával po částech, ale všechno teď najednou. Je to fakt paráda, prostě super. Ta spousta detailů v šachtách nebo všechny ty průduchy - bomba. Kritická je ještě obšívka sacáků a směrovek, ale jestli budeš pokračovat v tom, co jsi předvedl s obšívkou na zádech, tak nemám obavy. Těším se na výsledek a někdy snad i naživo.

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 28 Okt 2021 08:12

Ďakujem, pochvala poteší, obzvlášť od autora tohto projektu.
Momentálne som už trochu ďalej a nasávacie otvory mám už na svojom mieste (ale to až nabudúce). Ale znovu tu musím Radka pochváliť za recolory – pracuje sa s nimi naozaj výborne – na presnosti to nič nestratilo a niekedy mám pocit že hrúbka deliacich liniek je lepšia ako originál. Skrátka, vždy a znovu sa čudujem ako to tak presne pri tých oblých tvaroch môže pasovať.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní