Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 29
Meno: Adam

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 15 Jan 2023 13:19

Len uvidíme čo všetko nakoniec s tej drobotiny bude vidieť :haha: A hlavne či bude dobre sedieť obšívka keď už sa tak babrem s tým kokpitom :P Tak že sám som zvedavý na výsledok :)
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

StanoL | 38
Meno: Stanislav Lelko

Príspevokod užívateľa StanoL » 16 Jan 2023 09:36

Ahoj,

klobúk dole, za parádnu robotu aj trpezlivosť.
A tie páčky, no comment :)

Sumec | 29
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Jan 2023 00:48

Report
Prichádzam len s menším postupom lebo som si začal postupe popri prácach na kokpite nitovať obšívku a veru že tých nitov na trupe nie je práve najmenej :beat plaster:

Kokpit:
Zlepil som knipel ale z toho čo ponúka model som použil len šablónu na tvar drôtu. Rukoveť je spravená z tenkého medeného drôtiku a gumená manžeta naspodu je tiež z drôtiku ale cínového aby som ho dokázal aspoň čiastočne natvarovať a spraviť tak prechod z kruhového prierezu na štvorcoví.

Taktiež mierenie (kolimátor) rotačného guľometu prešlo úpravou a použil som len základňu časť (kocku).

Na sedačkách som sedák a operadlo prebrúsil a strekol lebo z originálnych častí sa mi to nepáčilo a bolo to moc hranaté. Pásy sú trochu ľudová tvorivosť lebo som nenašiel nejaké dobré fotky a inšpiroval som sa rôznymi. Tie čo ponúkal model boli biedne. A mne sa zase podarilo si sekundovým lepidlom pokaziť tieto, tak som myslel že to nejak zakamuflujem a vyšlo z toho, že vyzerajú ako riadne špinavé :bad smile:

Na koniec som z časti skompletizoval kokpit (sedačky zatiaľ nasucho) a doplnil drôtiky do bočných stien a nejakú drobotinu. Kokpit skompletizujem na finál až keď spravím presklenie a na to mi chýba fólia tak kým zoženiem tak sa pustím do obšívky trupu.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

sony | 38
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 23 Jan 2023 11:42

veľmi vydarená a pohľadná práca :victory: :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Robert Blaschke | 63
Meno: Robert
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 23 Jan 2023 19:52

Detaily veľká paráda. :victory:

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný