Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Máj 2020 09:07

Dobre sa na pozerá ale ťažko sa to číta.... Toľko nepresností, snáď to bude iba v interiéri, a vonkajšok už bude ako od Halinského :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 14 Máj 2020 12:31

Fito napísal:Dobre sa na pozerá ale ťažko sa to číta.... Toľko nepresností, snáď to bude iba v interiéri, a vonkajšok už bude ako od Halinského :wink:

Verím aj ja. :)

Voľného času bolo akosi pomenej, ale pomaly pokračujem. Nasledovala výroba odkladacie priestoru nad hlavami pasažierov. Vyrobil som niekoľko verzii až som sa dostal k tejto finálnej. Z tých rôznych, ktoré som skúšal či už rôzne veľkosti a tipy sieťok atď. Táto posledná sa mi zdala najlepšia. Aj farbu, ktoré som zvolil na sieťku sa mi asi najviac pozdávala. Nebol by som povedal, že sa pri tom tak zdržím. Fotka trochu skresľuje veľkosť, v reále je to jemnejšie.
Obrázok

Priložené na miesto, kde bude prichitená sieť. Pohľad aký bude cez okná.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 14 Máj 2020 15:17

Vydarený detail! :)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 15 Máj 2020 13:40

dobrééé :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 19 Máj 2020 09:17

Trak-Tor napísal:Vydarený detail! :)

sony napísal:dobrééé :wink:

Od borcov ako ste vy pochvala poteší. :) Je pravda, že fotenie nieje moja silná stránka a jedna z mnohých fotiek, keď sa vydarí tak som rád.
Späť k modelu. Pokračoval som zostavením osvetlenia v časti pre cestujúcich. Osobne si neviem predstaviť výrobu nástenných svietidiel z vystrihovačky. Zvolil som cestu pretlačenie fólie a natretie bielou akrylovou farbou z vnútornej strany.
Obrázok Obrázok Obrázok

Pokračovalo osadenie na miesta a tu nastal opäť problém :cry:. Otázka je: aký je rozdiel v plochách pre osadenie na fotke.
Obrázok

Keď som priložil obe svietidlá, tak mi nešlo do hlavy, či som ich zakrúžil na rozdielny priemer? Po zmeraní je rozdiel priemeru medzi plochami pre osadenie okolo 1mm, ľavá plocha má väčší priemer. Svietidlá sú teda dobre zlepené. Pri malej veľkosti sa tento 1mm dosť prejaví. Po osadení presvitá biela farba. Pôvodne som vystrihol z rovnakej kruh väčšieho priemeru, ale nebolo to dobré. Nakoniec som to vyriešil obrubou z drôtu a takto sa mi to javí celkom dobré. Som s tým spokojný. Môžete posúdiť na fotkách. Priestor pre cestujúcich som prilepil ku kabíne pilotov a všetko celkom dobre sadlo.
Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 19 Máj 2020 09:34

tak tento detial ti vyšiel! :wink:
Takéto môžem.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 26 Máj 2020 08:54

sony napísal:tak tento detial ti vyšiel! :wink:
Takéto môžem.

Nie som dobrý fotograf, keď sa podarí jedna z mnohých, tak som rád. :)

Pokračoval som zostavením sedačiek pilotov. Operadlo sedačky sa malo obdobne ako to bolo u sedačiek cestujúcich zložiť preložením a zlepenín z rubovej časti. Neviem si predstaviť takto hrubý papier vytvarovať do požadovaného tvaru. Ja som zvolil postup, že som tvar operadla vyrezal a z rubovej časti natrel farbou syntetickú Revell 90. Sedačky sú vo farbe podobnej striebornej aj keď z fotiek sa to tak nejaví. Ja som celú sedačku trochu zjemnil kriedou. Celá sedačke je jednoduchá: podstavec, sedadlo, opierka. Ako vždy pri stavbe tohto modelu je aj tu nepresnosť pri olepovaní podsedáka opierkou. Niečo cez 2mm.
Obrázok Obrázok

Odporúčam vyskúšať nesucho. Taktiež po vlepení dielu do podstavca nesedí táto časť ani s obrysom na podlahe ani na podsedaku. Tam to tak nevadí, ale na tej podlahe to je vidieť. Uvidím či ešte vyrobím podložku z presahom alebo obrubu z drôtu. Na sedačke je jednoduchý bezpečnostný pás, ktorý som doplnil prackami. Fotky trochu skresľujú v reále je to celkom v pohode.
Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 10 Jún 2020 08:54

Po dlhšom čase malý progres. Času bolo pomenej a venoval som sa pilotnej kabíne a jej vybaveniu. Výroba dielov pre ovládanie lietadla. Pôvodne som zvažoval vyrobiť jednotlivé diely z drôtu pomocou spájkovania, ale chcel som vyskúšať postup natáčania rúr s priemerom 1mm a tieto dieli mi na to výborne poslúžili. Ak by niekto nemal skúsenosti s týmto postupom tvarovania pár fotiek.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Na ďalších fotkách výroba prístrojovej a ovládacích dosiek s jednotlivými kontrolkami a ukazovateľmi. Oproti iným lietadlám nie sú budíky zapustené v doske, ale umiestnené na vrchu a olemované krytom. Tieto som vyrábal stočením drôtu a jeho stlačením, aby som dosiahol plochý tvar. Následne som ukazovatele zakvapol sekundovým lepidlom. V podstate so pôsobí ako preklenie. Ešte dorobím ukončenie pák (guľove konce) a môžem osadiť do pilotného priestoru. Je to asi maximum čo dokážem z tých dielov vyťažiť a asi to ani moc nebude vidieť, ale ako sa hovorí,, mám to tam,, :D
Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Matej » 10 Jún 2020 09:06

parádne detaily.. :shocked:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 29 Jún 2020 21:48

Matej napísal:parádne detaily.. :shocked:

Uvidíme ako to padne, aby ich bolo kde použiť. :)

Trochu som sa posunul, zlepil som jednotlivé časti trupu, snažil som sa to napasovať čo najlepšie, ale malému prebrúsenie v prednej časti sa asi nevyhnem. Vyrezané jednotlivé diely pre oblepenie. Premýšľam ako čo najlepšie zlepiť jednotlivé diely asi začnem z vrchnej časti, boky a spodok sa, keď tak upraví. Ak má niekto skúsenosti s lepením väčších plôch cca 40 cm sem s ním. ;) Zvažujem či použiť herkules, podľa mňa by sa to už nemalo krútiť, keďže sú tam výstuhy, akurát neviem v časti, kde sú cestujúci, prípadne použijem chemoprén. Ešte uvidím.
Obrázok

Skúšal som to priložiť nasucho a hneď to vyzerá lepšie, len dúfam, že aj oblepenie dobre dopadne. Z obrázka sa to nejaví, že bude mať cez 40 cm.
Obrázok

K modelu je inak možnosť si zvoliť z dvoch verzii bokov lietadla. S naznačenými prechodmi a s s vytieňovanými, ktoré by som chcel použiť aj ja.
Obrázok

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní