Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 25 Sep 2020 08:11

Dobre si zabojoval!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Sep 2020 15:55

ty bláho, keď to čítam... :shocked:
nechcete niekto kúpiť model Fokkeru? mám 2 :beat plaster: :haha:

super s tým bojuješ :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 25 Sep 2020 16:57

Ja som mal bláznivú myšlienku, že k tomuto zložím aj bombovú verziu. :P Model je zložiteľný, ale Halinsky to nieje.

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 03 Okt 2020 17:20

Pokračoval som osadením presklenia. Keďže mi dorazila obojstranka až tento týždeň, tak som trochu musel počkať. Na odporúčanie Brzdiča som použil obojstranku MILAN a drží ozaj dobre. Pôvodne som myslel, že bude problém s úzkym pásikom, ale zatiaľ som spokojný. Rozhodoval som sa či nalepím najskôr fóliu na model a nasledovne vonkajší rám, alebo či nalepím najskôr rám + obojstranku zo spodu a nasledovne takýto komplet na model. Prvý spôsob je lepší, lebo sa dá presnejšie kopírovať hrany prekreslenia. Ak by mal niekto záujem malý postup.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Táto časť sadla úplne perfektne. Rám sadol na milimeter presne. Pri tomto modele je to ako na húpačke niečo sedí super a niečo milimetre mimo. Už len, aby držala dobre páska. Na skúšku som osadil stoličky, ako to bude vyzerať cez okno. Jediný problém s ktorým som bojoval pri tom presklení je fólia. Obehal som asi 8 papiernictiev, ale nájsť dobrú fóliu je ozaj problém. Boli poškriabané, zliate, bodkové a iné. Nakoniec som obetoval jednu fóliu čo dáva k modelom doktor. Zaujímalo by ma čo sú to za fólie, neviete niekto aké sú k modelom RipperWorks. Momentálne bojujem ako odstrániť jemné chĺpky z povrchu fólie, lebo v jednej časti ich odstránim a v ďalšej sa objavia, hlavne okolu hrán, kde je obojstranka. Musím niečo vymyslieť. Čím sa viac snažím, tým je to horšie. Je to vidieť, keď sa človek na to zamerá. Ak má niekto tip sem s ním. Je to ako s nalepením skla na mobil. Ideálne je to robiť asi v kúpeľni. :D

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 08 Okt 2020 21:43

Pokračoval som osadením volantov, sedačiek pre pilotov a sedačiek pre cestujúcich a inými dielmi. S osadenými sedačkami pre cestujúcich to vyzerá lepšie. Zostáva mi dorobiť vrchnú časť kabíny a nasledovne uzavrieť priestor pre cestujúcich. Pilotný priestor je kompletný.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Okt 2020 22:04

Čo sa týka otázky ohľadne fólie z predošlého príspevku, neviem, akú dodáva Ripper k modelom. Ale mne sa osvedčili tie na hrebeňovú väzbu - z tých tiež existujú rôzne hrúbky a zrejme sú aj kvalitatívne rozdiely medzi výrobcami.

A k aktuálnemu stavu: dobre to vyzerá a pomaly dostáva kontúry lietadla :wink:
Dvierka necháš otvorené alebo budú otváracie?

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 08 Okt 2020 22:21

iconmaster napísal:Čo sa týka otázky ohľadne fólie z predošlého príspevku, neviem, akú dodáva Ripper k modelom. Ale mne sa osvedčili tie na hrebeňovú väzbu - z tých tiež existujú rôzne hrúbky a zrejme sú aj kvalitatívne rozdiely medzi výrobcami.

A k aktuálnemu stavu: dobre to vyzerá a pomaly dostáva kontúry lietadla :wink:
Dvierka necháš otvorené alebo budú otváracie?

S tými fóliami je to , tak ako píšeš rôzna kvalita. Nejaká jemná šmuha. Uvidím ako to vyriešim s dvierkami, ak by to malo byť na úkor poškodenia, prípadne iného problému, tak ich nechám otvorené a zakvapnem lepidlo.

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 16 Okt 2020 19:44

Osadil som do priestoru kabíny pre cestujúcich siete pre odkladanie vecí, výstuhy a rohovníky. Nedalo mi to a idem osadiť nové fólie, tie pôvodné som pri manipulácii došúchal a mal som tam jemný prach. Staré som so šťastím odtrhol a zvolil som iný postup pri samotnom rezaní fólie. Túto som najskôr obalil do Stretch folie. A vyrezal som znova obdĺžniky presklenia. Cez víkend by som dokončil okná a uzavriem strechu, ktorú prilepím, aby som sa pohol ďalej.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 29 Okt 2020 14:43

Model vyzerá veľmi dobre zatiaľ, tajne sledujem a držím palce.

Čo sa týka fólie skús pouvažovať nad týmto: https://sklep.gpm.pl/akcesoria/tektura/folia-21-x-15-cm
Je to naozaj tenký "hárok", tenší ako fólia z hrebeňovej väzby. Nesľubujem, že sa ti do rúk dostane jej nepoškriabaná vzorka, ale skúsiť to môžeš. Matúš akurát robí vianočnú objednávku. Cena za kus je naozaj veľmi nízka. Ja, odkedy ju mám, robím len s ňou na všetky druhy prác.

Okrem toho ma zaujíma, kde si zohnal tú pásku Milan. Ak si dobre spomínam, kedysi som po nej pátral aj ja, ale márne. Vieš mi nejaký obchod odporučiť?

Ďakujem.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
PeGo | --
Príspevky: 61
Meno: Peter

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Príspevokod užívateľa PeGo » 29 Okt 2020 15:11

Dík za info, pásku som kupoval v Dubnici v papiernictve, ale tiež objednali len 3 ks a to som vzal 2 ks ja. Ak by si potreboval, môžem ti jednu dať. Keď tak napíš ss.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní