Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 29 Nov 2020 22:47

Ahoj, tak sa konečne hlásim aj ja so svojím príspevkom..

Predloha, model a aj recolory od Radka sú tu už viac než známe a tak sa k tomu nebudem zbytočne rozpisovať. Ale rád by som ešte pred samotnou stavbou popísal moju cestu k tomuto modelu:
Aj keď prúdové lietadlá veľmi nelepím, mať zlepenú 29-ku som vždy chcel. A tak keď ju vydal Halinski a videl som kvalitu, tak som ani chvíľu neváhal a model som objednal aj s lasermi a kabínkou. Ale keďže to bola poľská kamufláž, tak som stavbu odsúval a odsúval. Potom prišiel Radek s projektom Československé MIGy, ale aj tomuto pokušeniu som najprv odolal - predsa len model to je rozsiahly a podmienka bola hneď začať, na čo som si z časových dôvodov netrúfal. Ale keď som videl prvé reporty zo stavieb + dokončené modely, tak bolo rozhodnuté a kontaktoval som Radka. No a so šťastím sa mi jeden s posledných kúskov ušiel. No a tak som tu...

Podľa postupu to síce nevyzerá, ale so stavbou som začal pred vyše pol rokom. A aj keď mi to ide pomaly, stavba naozaj baví ako žiadna predtým. Kvalita, spracovanie, presnosť je proste parádna a neprestáva prekvapovať - proste Hal :big smile:.

Stavbu som začal podľa návodu, kostra, šachty, kokpit a pomaly sa chystám a teším na obšívku, ktorá je na tomto modeli naozaj výzva a jej spracovanie bude určovať kvalitu výsledku. Ale dosť už slov, tu je zopár fotiek:

Obálka originálu + recolory:

Kostra + šachty hlavného podvozku:

Kokpit:


Kvalita fotiek je aká je. Snažil som sa, ale na viac sa s tým čo mám doma asi nezmôžem...

To je zatiaľ všetko,
Nech to lepí a dúfam že na ďaľší update nebudete musieť dlho čakať :big smile: .

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Jolaus » 02 Dec 2020 12:53

Ahoj
Začiatok na parádu. Pekne vytunené šachty.
Budem sledovať :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 05 Dec 2020 01:12

Ahoj,
Tieto naše Československé migy veru často a rád očumujem, dokonca ho mam tiež doma, zatiaľ bez recoloru...
Pekne, pekne, držím palce a sledujem... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 09 Mar 2021 20:43

Tak pomaly pokračujem s heslom - „Keď som sa na to dal, treba bojovať ! “
Dokončil som základ kokpitu a osadil ho do trupu – bolo treba síce trochu viac brúsenia ale sadol si tam potom pekne. Skôr ale ako som ho nafotil som ho zakrytoval páskou aby som ho nezničil – takže tieto fotky dodám až nabudúce.
Následne som pokračoval obšívkou, no a to už bol boj. Obšívku som nelepil pekne dlho a keď sa k tomu pridal ešte aj papier s tlačou na ktorý nie som zvyknutý tak to dopadlo ako to dopadlo – hneď prvý celok (zadnú časť trupu) som lepil na 2x. Hlavne škáry pri prvom pokuse neboli úplne podľa mojich predstáv. Pri druhom pokuse to už bolo lepšie, ale s jedným „ale“! Na konci mi posledný diel (ľavá aj pravá strana) nesadli o cca 0,7 mm – boli kratšie. Keby mi to prvý krát nesadlo úplne presne tak sa stavím o hocičo že to je chyba modelu. No ale nebola. Tých 0,7 mm som si postupne nazbieral pekne po 0,1mm na každom okraji predchádzajúcich dielov. Takže pozor, rezať treba presne! Bol som z toho ale taký rozhodený že som to chcel mať čo najskôr za sebou (s tým že s tohto aj tak nič nebude) a tak som posledný diel len dopackal. No a to bola chyba - tých 0,7 mm som slušne zakryl náhradnou plochou a to záverečné dopackanie posunulo druhý pokus na úroveň prvého. No a tretí pokus už nepripadal do úvahy. Na kostru išiel nakoniec druhý exemplár - to bolo už bez problémov.
Problémy zase prišli s ďalším dielom. S presnosťou osadenia som zatiaľ spokojný - zatiaľ, lebo tá sa prejaví až na diely 11, ktorý je kritický, ale s čím spokojný nie som sú styky dielov obšívky, s tými stále bojujem. Vôbec sa mi nedarí obstojne zahladiť škáry keď to mám na už kostre – nie je to o čo pritlačiť a vyhladiť bez toho aby mi to prepadlo. Celkovo mám pocit že tomu neprospieva aj ten tlačený diel – skrátka nie je to ako ofset naimpregnovaný lakom. No ale ako som písal, ide sa bojovať ďalej. A aj napriek mojej neschopnosti model naozaj baví ako žiadny pred tým a ten recolor je proste úžasný – poľská ani ruská kamufláž sa mu nevyrovná. Naozaj tak pekný model som zatiaľ ešte nelepil.

No ale dosť bolo slov (celkom som sa nechal uniesť), tu je zopár foto čo som z toho urobil:
Dva exempláre obšívky hornej časti trupu – použitá bola tá, ktorá nemá na zadnej časti chlopne:

Nejaké foto z priebehu práce v noci a s mobilom:


A fotky von, aby bolo lepšie vidno ako to dopadlo (schválne fotené a upravované tak aby to vyniklo)



PS: Mám ešte zlepené zadné krídelká, na ktorých som testoval prácu s týmto papierom, ale to až nabudúce...

Lepeniu zdar!!!

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa sony » 10 Mar 2021 11:40

super práca a aj popis... toto mi osobne dosť pomôže pri mojej stavbe.
Myslím, že sa pasuješ nadmieru dobré.
Je pravda, že tlačený diel na atramentke, alebo lasérovke sa nikdy nevyrovná tomu ofsetovému. Je to sto a jedna.
No zasik tu je výhoda vytlačenia si náhradných dielov koľko len chceš. Rezervu farebného poľa na doplnenie nepresnosti atd. Takže všetko má svoje pre aj proti.
Svoj recolor na Miginu mám dvakrát vytlačený a vyrobil som si v počítači aj rezervné polia.

Pri tvojej stavbe sa stále utvrdzujem, že toto sú práve momenty, ktoré má vnútorne brzdia pri veľkých strojoch.
Veľké plochy to sú a vždy boli moje slabiny. S detailami sa rád vyhrám, menšie diely rád tvarujem. Ale veľké plochy sú môj kríž.
Ale ja to raz dám.
Parádne napreduješ, nech sa darí! :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Brzdič » 13 Mar 2021 12:20

Nádhera, můžu jen závidět. :dribble:

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 13 Mar 2021 12:49

No jo, niektorí si tu s papierom fakt rozumejú. :big smile:

Nech sa darí i naďalej.

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 16 Mar 2021 13:56

Ďakujem za ohlasy.
"niektorí si tu s papierom fakt rozumejú" - no neviem či ja som ten pravý kandidát, ale robím čo môžem a ako viem... V každom prípade na rozumenie s papierom sú tu iní borci.

Ohľadom pokračovanie Robert a Brzdič (a aj ostatní čo to lepili) určite dobre vedia čo ma teraz čaká. Ja som to už zistil tiež a tak momentálne stále rozmýšľam nad postupom ako tam ďalší diel obšívky najlepšie dostať (a plus naberám odvahu).

A s tými detailami a veľkými plochami som na tom podobne ako Sony - s detailami sa vyhrať ako tak viem (a chybu ide príapdne opraviť), ale tie veľké plochy to je väčší boj - tam má človek iba jeden pokus. Pri lepení tam cítiť že lepím málo chýba mi cvik, resp. pri mojom tempe a prestávkach sa tú zručnosť musím pri každom diele učiť vždy nanovo :)

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Mar 2021 22:33

Ahoj
Parádne sa stým hráš, ešte aj ten držiak...
Mne to všetko leží na stole len tak... :P
Veľké plochy a ešte aj oblé, nooo to sú tie veci, ale ide ti to parádne.
Držím palce a sledujem... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5414

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 17 Mar 2021 18:33

Ešte sa v rýchlosti vrátim k môjmu poslednému príspevku
- pridávam pár večerných foto z nasledujúceho dielu obšívky, ktorý treba dostať na kostru


Je to už kompletný diel so všetkým čo treba, pripravený na nalepenie. Trochu som sa "pohral" s detailami - hlavne s klapkami a otvormi horného nasávania..

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných