Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 29 Jan 2021 09:34

Veľmi dobre. Len tak ďalej!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 30 Jan 2021 14:31

dobre napreduješ :victory:
radosť pozerať.
:wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 05 Feb 2021 13:08

Ďakujem chalani
Pokračujem hornou časťou trupu, model naozaj nieje moc presne navrhnutý, už pri vlepení kokpitu mi to nesedelo na dĺžku a boli potrebné úpravy, trošku sa obávam aj geometrie aj celkového spojenia hornej časti zo spodnou, nejak sa nemám čoho chytiť, kde sčím to ma lícovat a to som ešte není pri hornej zadnej tryskovej časti, s ktorou mali problém asi všetci...
No dúfam, že to nejak dopasujem aby sa dalo nato pozerať, zatiaľ to nevzdávam a bojujem ďalej... :P

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 24 Feb 2021 22:44

Ahojte,
Je to už zopár dní, možno aj nejaký ten týždeň, čo do toho čumím, podlepujem, špekulujem, tvarujem a premýšľam ako to celé pospájam dokopy aby mi to sedelo a nevznikla nikde žiadna fuga alebo niečo podobné...
Asi pôjdem nato štýlom, že si polepim nejaké tie časti a až úplne nakoniec to cele pospajam dokopy. Myslím, že to bude rozumnejšie...
Pribudli nejaké tie drobnosti ako predný radar a vstup na tankovanie za letu, tam som absolútne netušil ako by to po správnosti malo byt, tak som trošku improvizoval aj keď neviem či to má správny tvar...

Veľmi ma zaujíma zadná trysková časť, kde mali asi všetci čo som videl problém, že im to nesadlo na dĺžku a vznikla fuga. Ja by som si to predstavoval asi takto nejako

Ale mám to len nasucho priložené, tak hádam sa mi to aj tak podarí nalepiť na spodnú časť a dúfať, že aj ukončenie bude vpohode...
Dá sa povedať, že všetko podlepujem 1mm kartónom, miestami len 0,5mm
Pri zadných "dýzach" mam tak isto pripravenú zakladňu 0,5mm na ktorú len prilepim plôšky z podlahy na správne miesto, príde mi to oveľa jednoduchšie a presnejšie, tak hádam sa podarí... :P

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 25 Feb 2021 09:38

Pekne sa s tým hráš. Až by som nepovedal že pri takýchto hranatých tvaroch tam môžu byť problémy s lícovaním keď pri oblinách to vedia navrhnúť autori presne. Ale dobre s tým bojuješ, len tak ďalej, držím palce.
Mám otázočku? Z čoho je tá mriežka na zadnej tryskovej časti? Vyzerá parádne.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 25 Feb 2021 12:37

Normálne sa mi to začína páčiť. Ten stroj, myslím.
Výborná práca zatiaľ!
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa developer10 » 25 Feb 2021 12:55

Krásne Ti to ide!

Mne tento model tiež leží v šuflíku (ak som správne videl poľskú obálku), ale keď vidím takúto skvelú prácu a čítam aj náročnosť prípravy z komentárov, a dôkladne hodnotím moje schopnosti a zručnost, rád ho vymením za niečo zaujímavé alebo ponúknem niekomu, kto si dá s kurátkom battle :D

Tak veľa zdaru, nech bude výsledok aký všetci očkávajú :)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Mar 2021 23:01

Čaute,
Ďakujem za pozitívne slová, či radšej opatrne so slovíčkom pozitívny v dnešnej dobe :shocked:

Peter Bucek napísal:Pekne sa s tým hráš. Až by som nepovedal že pri takýchto hranatých tvaroch tam môžu byť problémy s lícovaním keď pri oblinách to vedia navrhnúť autori presne. Ale dobre s tým bojuješ, len tak ďalej, držím palce.
Mám otázočku? Z čoho je tá mriežka na zadnej tryskovej časti? Vyzerá parádne.

Ta mriežka je tato:
http://www.papierovy-modelar.sk/doplnky ... ka-0,3x0,3
Keď som si pred začatím listoval tento model, hovoril som si wauuu to bude jednoduché, hranaté, ved to musím zlepit za chvíľku, jediné čo mi nešlo do hlavy bola obtiažnosť na obalke 3/3
Ako je to možné?
Asi tomu začínam rozumieť, bude to veľkými plochami a presnosťou samotného modelu, možno keby to bolo lepšie navrhnuté a viac rebier podľa ktorých sa dá udržať tvar a pozícia, ihneď by to skočilo na 2/3
developer10 napísal:Krásne Ti to ide!

Mne tento model tiež leží v šuflíku (ak som správne videl poľskú obálku), ale keď vidím takúto skvelú prácu a čítam aj náročnosť prípravy z komentárov, a dôkladne hodnotím moje schopnosti a zručnost, rád ho vymením za niečo zaujímavé alebo ponúknem niekomu, kto si dá s kurátkom battle :D

Tak veľa zdaru, nech bude výsledok aký všetci očkávajú :)

Rozmýšľal som aj nad ďalším výtlačkom, chvalabohu zatiaľ mi ho netreba, ale Trak-tor píše, že sa mu to začína páčiť, neposunieš ho jemu?
Uvítam každého kto sa nato dá so mnou... :wink:
No pome k stavbe, tak nejak cca som si určil pozíciu v ktorej prilepim hornú časť zo spodnou, následne nato nalepím zadnú tryskovú a budem dúfať, že to vzadu nejako poohýbam a doladím, asi som sa aj celkom utrafil, už mi chýba len pritlačiť stredový chvost (vrch zo spodkom) naozaj netuším prečo mi to nesedí pekne k sebe, no nič bude to treba doladiť... Tak isto aj posledná zadná hrana sa ešte zrovná, nechal som si zatiaľ samotné trysky na voľno, nech sa to dá ešte ako tak skorigovať...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Mar 2021 23:23

Ide ti to pekne a čisto. :wink: Spomínam si, že na počiatku svojej modelárskej kariéry som zlepil tento letiaci trojuholník, ale to bol plastový model. Nech sa dobre darí aj naďalej!

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lockheed F-117 /GPM/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 17 Mar 2021 23:26

pekná čistá stavba.
Zatiaľ ideš fakt výborne, aj keď predloha ide fakt mimo mňa.
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní