Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa kacak » 27 Okt 2021 16:12

Ahoj,
přicházím s dalším recolorem, ale tentokrát jde o vrtulníček. A to ne vůbec ledajaký, jde o vrtulník trupového čísla 0711, který je posledním Mi-2 sloužícím (přesluhujícím) v Centru Leteckého Výcviku v Pardubicích. Vyřazen měl být už snad v roce 2018, pak v roce 2020, ale nakonec snad ještě k úplnému vyřazení nedošlo. Na recoloru jsem začal dělat někdy v roce 2019 na popud Tea, který je v Pardubicích technikem. Díky pandemii pak v roce 2020 nedošlo jen k odložení vyřazení (nebo minimálně oficiální rozlučky) samotného vrtulníku, ale i k průtahům u mě nejdřív s recolorem a pak i se stavbou. Zkrátka dokončeno mám až teď po cca 2 letech.

Jedním z vedlejších efektů těch průtahů je i fakt, že během stavby prakticky nevznikala fotodokumentace, takže budou muset stačit až finální fotky. Co se stavby týká, tak oproti minulému recoloru devětadvacítky od Hala je to přece jen trochu rozdíl v přesnosti stavby i takové nějaké celkové radosti ze stavby. Nicméně ty největší zrůdnosti, které se mi tam přihodily jdou čistě na můj vrub, takže původní šmikajdu můžu doporučit.

Tady ještě fotka originálu, ze kterého ale zůstaly prakticky jen rotory.



A tady už výsledek mého snažení


Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa johnny7 » 27 Okt 2021 16:22

Pekná predloha. Kamufláž vyzerá výborne. Ako keby to bol originál. Škoda ze nemáš aj report zo stavby. Zaujímalo by ma ako vyzerá interiér a ako si vyrábal presklenie kabíny.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
StanoL | 39
Príspevky: 112
Meno: Stanislav Lelko
Bydlisko: Trnava

Re: Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa StanoL » 27 Okt 2021 21:14

Parádny kúsok, pekne vytvarovaný čumák, gratulujem.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Okt 2021 21:53

Paráda a ako aj Johnny píše, nabudúce by sme uvítali aj report :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Peter Bucek | 42
Príspevky: 94
Meno: Jack
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa Peter Bucek » 28 Okt 2021 08:29

No pekne si to tu na nás „vybalil“. Takto bez prezentácie to bolo dokonalé prekvapenie. Priznám sa, že som už aj rozmýšľal o tom či sa nevenuješ znovu nejakému recoloru, pretože som tomu na 29-ke celkom prišiel na chuť. A aj keď tento stroj nie je úplne „moja šálka kávy“ musím povedať že si odviedol znovu super prácu ako aj na recolore aj na stavbe a výsledok naozaj stojí za to. Chcelo by to ešte doplnenie nejakých fotiek originálu pre porovnanie.

A ešte malá otázočka – z čoho sú prosím tie mriežky? Je to laser, alebo niečo iné?

Užívateľov profilový obrázok
kacak | 41
Príspevky: 38
Meno: Radek Krejčí
Bydlisko: Brno

Re: Mil Mi-2T, GPM + recolor CLV 0711, 1/33

Príspevokod užívateľa kacak » 01 Nov 2021 16:49

Díky pánové.

Zkusil jsem ještě pohledat, jestli jsem za ten rok přece jen nějakou fotku neudělal, ale našel jsem jen tohle:


Interier je upravovaný podle fotek skutečné mašiny - většina změn je formou recoloru, "přestavoval" jsem v zásadě jen sedák/bednu v rohu nákladové kabiny. Jinak šmikajda se prodává vždy včetně laserů (nejsou šablony žeber), takže ty mřížky jsou laserem řezané. Kabinka se prodává taky, ale mám toho 2 kousky a nějak se mi povedlo koupit jen jednu kabinku, takže pro tenhle kousek jsem si podle ní udělal sádrové kopyto a vytahoval z folie.

Fotky originálu jsou vidět v eshopech, takže třeba:
https://www.super-hobby.cz/products/Mi- ... abina.html
https://sklep.gpm.pl/en/modelcard/helic ... -urn-/-urp

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných