Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa sony » 20 Júl 2022 09:32

super práca...tieto vrtulníky robia odvádzajú fantastickú prácu.
Super, že si spravil recolor Eurocopteru, sám mám momentálne českého Krištofa rozrobeného. Nevyzerá, ale je to fuška :haha:
Som zvedavý ako sa popasuješ s Bell-om :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Jakub112 | 17
Príspevky: 47
Meno: Jakub
Bydlisko: Mons, Belgicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa Jakub112 » 22 Júl 2022 14:02

Ahoj, ide ti to dobre, tu Agustu mám z knihy zlepenú tiež. Eurocopter vídavám často, EC 135 P2 OM-ATS (to je asi ten čo ideš lepiť) z Trenčína pravidelne pristáva na štadióne v Novom Meste a ja mám na štadión výhľad. Prajem veľa šťastia pri EC-čku a Bell-e.
Jakub
Na stole mám:
Lisunow Li-2P, U-206 Reichenberg
Naposledy som postavil:
Lokomotívu Davenport
_____________________________________________
Viber kanál: Paper models
Nájdete ma aj na http://linktr.ee/Jakub112

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 10 Aug 2022 15:26

Ďakujem chalani ;) Hej ATS-ko má základňu v Trenčíne, prednedávnom sa vrátilo z generálky, chvíľu tam zaskakovala Agusta a Ostravský Krištof (ty ho z čoho staviaš Sony?). Ešte čakám na naviják od Rawena a pôjde pod ruku aj EC-ko. Bell si ešte chvíľku počká, teraz cez leto sa mi za kompom nechce veľmi sedieť :D Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 02 Okt 2022 00:22

Ahojte papierníci!

Tak hlásim malinký pokrok aj na tomto fronte vrtuľovom. Síce s Bellom som sa nepohol ani o čiarku, EC má za sebou už druhú betu recoloru. Prvá zameraná na zadný oblúk vyšla našupu, až som bol prekvapený, ako pekne som to zafarbil v tom kompe, druhá beta (či gama) už odhalila menšie nepresnosti v linkách a polohe nápisov. Takže ide sa prerábať a snáď nabudúce už štandardný report zo stavby. Prezradím, že sa to stavia fakt super :) Trimce še!

Ešte fotky:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 22 Okt 2022 01:28

Ahojte papierníci,

tretia beta, či delta môjho recoloru Eurocopteru dopadla nadmieru dobre a tak som sa rozhodol s týmto pokusom pokračovať ďalej načisto.

Ako som spomínal už pri predošlých dvoch testoch, model ako taký sa stavia veľmi dobre, je fakt presný a dobre konštrukčne riešený aj pre takých leteckých nováčikov ako ja. Napriek všetkým prerezom a oblinám. Základ je ísť krok po kroku, chlopničku za chlopničkou. Alebo to spraviť ako Sony na svojom EC-čku, dal zaujímavý pohľad na modifikáciu postupu,



Rawen už pripravil aj prototyp navijáka ku tomuto vrtuľníku, tak prvý test som dal a vyzerá byť na parádu. Máte sa na čo tešiť, tak snáď to tento víkend doklepem :) Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa martin1807 » 23 Okt 2022 23:17

Pekne pekne. Doraz možeš lietať.
Čím viac sa blíži koniec roku a finále Jolaus cupu tým viac pekných modelov sa tu objavuje. :D Asi budem musieť s tým čmeliakom pohnúť. :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 24 Okt 2022 09:42

No, mal by si, kým je ešte ako také svetlo vonku a málo snehu, bo sneh sa nepostrekuje :P :haha:

A dík, ale ako ašpiranta na Jolaus cup mám zatiaľ iba Dippera v galérii, to aby si sa nebál, že ten Tvoj čmeliak bude posledný :P :bad smile:

Koniec srandy, podzme robic.

Report
Ženieme sa rýchlym krokom do finále Eurocopteru, ten model sa stavia skoro sám aj keď to tak nevyzeralo. Najväčší rešpekt som mal pred zadnou vrtuľou, teda vlstne dvoma… Našťastie to Rawen veľmi prehľadne poriešil a technicky sa to stavia super a ešte lepšie to vo finále vyzerá.

Podobne to vyzeralo aj pri nohách či lyžinách. Konštrukčne viac miniatúrne (vytiahol som aj pinzetu), ale ak idete dielik po dieliku a chlopňu po chlopni, tak to pekne sedí a nikde sa to nekrúti.

Takže ostáva už len rotor a nejaká tá drobotina. Držte prsty a trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa developer10 » 26 Okt 2022 22:44

Ahojte papierníci,

takže takto. Druhý kúsok z trilógie je na svete, teda zatiaľ testovačka, Rawen robí na finále obálky a dá to vonku. Ja k tomu len toľko, že ten model je krásny, som sa zamiloval. Chce trošku kumštu a rozmýšľania do stavby, dosť zručností hlavne z lietadielkovej alebo plťkovej odnože nášho krásneho hobby (preto ten môj by ešte potreboval dosť potrénovať aby vyzeral ako Sonyho) a hlavne stavbu si užívať, premeriavať a prikladať každý jeden dielik aby správne sedel, no skrátka treba sa s tým vyhrať.

Takže nejaké pracovné foto je tu, so svetlami a pozadím sa budem hrať neskôr, tiež spoločné foto s Agustou ostane na photoday - už sa mi to tam zbiera, Tatrovky, Raketa, vrtule, bude čo fotiť :)



Tak snáď nebude trvať dlho a trilógia sa uzavrie Bellom, na jeho príprave intenzívne pracujem :haha: :victory: Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa sony » 27 Okt 2022 12:30

Super prácu si odviedol :victory: !
Vyzerá luxusne.. ešte viacej mu pristane červenobiela ako žltomodrá.
Určite si ho postavím k Liberckej EC135 :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vrtuľníky ATE - Agusta A109K2 a Eurocopter EC135 T2+ / Ladislav Jakubčo a Roland Rawen Havran / 1:48

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Okt 2022 22:03

Wow, no paráda :victory: Pekný kúsok, gratulujem a držím palce do dokončenia trilógie!

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní