Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
LaBa | 43
Príspevky: 179
Meno: Ladislav Bachorec
Bydlisko: Pezinok

Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Príspevokod užívateľa LaBa » 30 Nov 2022 16:57

Nakoľko som sa pustil do pozerania série MASH 4077 (už som na 9. sérií), tak som si povedal že by som mohol zlepiť ikonický vrtuľník z tohto seriálu. Lepil som ho už kedysi keď vyšiel v časopise E+Z a dokonca sa aj zachoval do dnešných dní, síce už iba ako vrak. Rozhodol som sa ho zlepiť aj z pocty k časopisu E+Z a keďže model nenesie žiadne insígnie prislúchajúce k časopisu a ani iné úpravy, ktoré by ho odlišovali od vydania v E+Z lepím ho z modelu ktorý vyšiel v špeciály ABC.


Nevýhodou tohto vydania (teda môj osobný pocit) je že tlač je na nepríjemne tenkom papieri, ktorý sa ľahko "chlpatí" pri rezaní. Síce sa dobre tvaruje ale ľahko sa "zmuchlá".
Začal som podľa návodu a to kabínou. A hneď zo začiatku zádrhel. Vonkajší a vnútorný diel kabíny v oblúkoch, ktoré budú rámovať presklenie NESEDÍ. Upraviť to pôjde, ale takéto začiatky nemám moc rád. Zbytok dielov viac-menej (na svoj vek) pasoval.

Užívateľov profilový obrázok
StanoL | 39
Príspevky: 112
Meno: Stanislav Lelko
Bydlisko: Trnava

Re: Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Príspevokod užívateľa StanoL » 01 Dec 2022 11:33

Wau, paráda. Tiež som minule pri pozeraní MASHu dumal, že by som to postavil :) Držím palce, nech sa podarí :victory:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder | 41
Príspevky: 153
Meno: Marián Dragošek
Bydlisko: Toporec / Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Príspevokod užívateľa sidewinder » 01 Dec 2022 12:31

Nebol tento vrtulnik niekedy v 90-tych rokoch aj v E+Z ?
Juuuj spomienkyyy :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LaBa | 43
Príspevky: 179
Meno: Ladislav Bachorec
Bydlisko: Pezinok

Re: Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Príspevokod užívateľa LaBa » 01 Dec 2022 15:12

StanoL napísal:Wau, paráda. Tiež som minule pri pozeraní MASHu dumal, že by som to postavil :) Držím palce, nech sa podarí :victory:
Ďakujem
sidewinder napísal:Nebol tento vrtulnik niekedy v 90-tych rokoch aj v E+Z ?
Juuuj spomienkyyy :wink:
Mám pocit (opravte ma ak to nie je pravda) že tento vrtulník vyšiel najprv v E+Z a až potom v ABC. A vtedy z E+Z som ho aj postavil a podaril sa. Dúfam že sa podarí aj teraz, i keď s tým papierom na ktorom to je nie som až tak kamarát.

Včera večer som tomu dal len chvíľku a zlepil som podlahu a ovládací pult. Všetko OK

Užívateľov profilový obrázok
LaBa | 43
Príspevky: 179
Meno: Ladislav Bachorec
Bydlisko: Pezinok

Re: Bell 47 G/H-13 C "Sioux" / 1:38 / ABC

Príspevokod užívateľa LaBa » 05 Apr 2023 15:30

Po dlhšom čase, pri nedostatku chuti, času a zdravia a kade čoho iného som sa rozhodol jeden predĺžený víkend povenovať tomuto drobcovi. Model som lepil ako decko keď vyšiel v E+Z a stále ho mám u rodičov i keď po dvoch deťoch je z neho vrak. Nepamätám si ako sa mi lepil vtedy, ale tá kabína mi teraz dala zabrať neuveriteľne. Dokonca som uvažoval že to asi nedám. Ale napokon som si to nedovolil a dokopal som sa k tomu aby som to proste dokončil. Zbytok modelu bol fajn, išlo to od ruky a všetko pasovalo. Žiaľ nenapadlo mi popritom modelovaní to aj sem tam odfotiť. Takže prikladám len narýchlo odfotené finálne foto a zbytok hodím do galérie keď zase nájdem trocha času.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných