Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 04 Jan 2023 18:58

Ahojte
Začiatkom nového roka by to chcelo začať aj novú stavbu.
Voľba padla na môjho prvého Hala, originál ma až tak nezaujal ako tento poďla mňa fantastický recolor od môjho kamaráta a modelára, týmto ho zároveň pozdravujem... :wink:

Model mám vytlačený na kriedovom papiery gramáž 200g a tlač je laserová, vypadá to parádne.
Originál je tiež na kriedovom papiery ale o niečo tenšom, typujem niečo okolo 180g.
Nebude to s týmto papierom vôbec jednoduché, nechcelo sa mi veriť, že by to mal byť až tak citeľný rozdiel voči obyčajnému papieru, ale naozaj je... :shocked:
Tak hádam si na to zvyknem a naučím sa stým pracovať.
Lasery som na to bohužiaľ nezohnal, mám aspoň kabínku a plastové kolečká...
Stavbu som začal predným kuželom, kďe som narazil aj na malé nepresnosti, samozrejme kriedový papier mi vtom vôbec nepomohol.
Mal som pocit, že sa mi nejaké nerovnosti podaria zvalcovat z vonkajšej strany, poprípade z vnútra guličkou, no nešlo to tak ako by som si to predstavoval, dokonca na mňa vyskočila ďalšia nepekná vec a to laser, ktorý sa mi začal lúpať a vráskavieť... :beaten: tak som bol nútený zobrať do ruky akrylový matný lak v spreji a nejak to zachrániť.
Dopadlo to nakoniec celkom dobre, ale je mi jasné že si na to musím zvyknúť a naučiť sa stým...
Tak držte palce, mohlo by byt stoho krásne lietadlo... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 04 Jan 2023 20:48

Paráda!
Držím palce.
Som zvedavý na ten papier. 200-ka je už dosť hrubá.
160-ka je taký normál.
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Jan 2023 11:48

Ahoj kurátenko, určite bude z toho krásne lietadielko, vkladáme do Teba všetkú dôveru! :wink:

Mňa fascinuje, ako sa pasuješ s tou kriedou. Opisuješ to, akokeby to malo byť tesne pred vyhodením, a na fotkách sú potom nejaké perfektne vytvarované a spracované diely... Zase bude čo sledovať, už sa na to teším, aj ten recolor je pre mňa OK, aj keď nie je červená, aspoň nie je kaki alebo betón :D

A otázočka: čím lepíš ten kriedový papier? Ja mám skúsenosti iba s tenším, čo používam na minimodely, ale v zásobníku mám B747 Supertanker práve na takejto veľkej kriede a celkom sa toho obávam..

Ideš super! Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Svo » 05 Jan 2023 14:51

To je teda riadna náhoda. Vo vianočnej skupinovke som si to lietadlo kúpil a predvčerom som po ňom pokukoval, ale zrovna ten papier ma odradil.
Budem ostro sledovať. Mimochodom, keď sa už robil recolor a znova sa to tlačilo, prečo zrovna rovnako na kriedový papier, ako bol originál?
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 05 Jan 2023 15:07

Ak som to správne pochopil, nie je to na kriedovom papiery, ale vytlačené na lejzrovej tlačiarni.
A to zvykne robiť problémy pri tvarovaní- farba sa odlupuje.
Asi by som to nastriekal celé tým lakom ešte pred vyrezaním.
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Jan 2023 15:56

Podobne ako Trak-Torovi, aj mne sa zdá, že je to hladký papier na laserovú tlač, ale nie kriedový. Pod kriedovým chápem kvalitný papier, ktorý sa niekedy používa napr. na tlač kníh alebo brožúr s lesklým povrchom, niečo ako fotopapier, len kriedový je lesklý z oboch strán.

Každopádne si si vybral celkom pekné "livery" a veľmi rád si pozriem aj túto stavbu od šampióna Jolaus Cup-u :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Svo » 05 Jan 2023 16:06

"Model mám vytlačený na kriedovom papiery gramáž 200g a tlač je laserová, vypadá to parádne.
Originál je tiež na kriedovom papiery ale o niečo tenšom, typujem niečo okolo 180g."

Toto som pochopil tak, že je to tiež na kriedovom, len oproti originálu je tam iná gramáž :big smile:
Prave preto som ostal prekvapený.

Ale veď odpoveď dostaneme :victory:
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 05 Jan 2023 17:30

"A otázočka: čím lepíš ten kriedový papier? Ja mám skúsenosti iba s tenším, čo používam na minimodely, ale v zásobníku mám B747 Supertanker práve na takejto veľkej kriede a celkom sa toho obávam.."

Ahoj
No už od začiatku stavby F117 som mal problém s klasickým žltým herkulesom, tak som prešiel na červený a som sním spokojný, naozaj drží oveľa lepšie a mám pocit, že aj proces schnutia je rýchlejší ale hlavne to drží aj na lakovanom alebo kriedovom papiery, no a samozrejme sekundové, bez toho sa už neviem zaobísť... :wink:

Svo, tak to je ozaj náhodička, aj ja som objednával originál teraz pri vianočnej objednávke, to že je aj originál na kriedovom papiery som zistil až keď mi to prišlo, nechceš sa do toho pustiť so mnou? Inak najskôr som si myslel, že tento model má postavených veľa modelárov, no mýlil som sa asi naozaj ten papier odrádza...
No ja som si to dal tlačit už dávnejšie, povedal som si, že chcem kvalitný papier, až neskôr mi došlo, že aha hmmm, krieda není moc ideálna.
Áno mám to vytlačené na 200g polomatnom kriedovom papiery, no ono ja som ani nemal veľmi na výber, mám veľmi obmedzené možnosti tlače a formát B4 už úplne... Tak sa mi na to podujal jeden môj známy, že mi to v práci vytlačí, ale že má len 200g kriedu, bol som strašne rád aj za to...
Viem, nebude to ľahké ani asi nebudem mať všetky spoje ideálne a pekne zlícované, ale povedal som si, že je to výzva a skúsim sa stým naučiť žiť :P
Mám totižto v pláne lepiť aj ďalšie modely ktoré sú na tomto papiery, ako napríklad B25 mitchell zo striebornou tlačou, ďalej aj môj vytlačený Su34 mám tiež na 200g kriede, čo sa hrúbky týka, tiež to bude pre mňa škola, ale chcem sa to naučiť.
Pretože mám zálusk aj na Su27 SKM od orlíka kde je papier hádam aj 300g ak nie viac... :shocked:
Inak aj moje Zero bolo na hrubom a kriedovom a dal som to... :victory:
Áno Trak-tor má pravdu vtom, že bude nutné to celé prelakovat ešte pred zlepením, už len ako ochrana pred lúpaním...
Tak držte palce a Svo pod do toho so mnou... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Svo | 43
Príspevky: 234
Meno: Švo

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Svo » 05 Jan 2023 22:09

Lepíš presne "modernu", ktorá sa aj mne páčí, aj F117 som pozoroval s nadšením :big smile:
No veru dal si mi chrobáka do hlavy, len hneď je niekoľko vecí proti:
- už som začal práve iný model
- tvojej kvalite a rýchlosti (rodina, práca) sa ani nepriblížim
- modely neprezentujem preto, lebo ich zvyčajne nedokončím, tak radšej len keď niečo dokončím, aj to mám čas len na jednoduchšie
- zrovna skončilo obdobie, keď som mal čas modelovať
- som už skôr zberateľ, ako modelár
- ten papier ma fakt odrádza
..viem viem, samé výhovorky :haha: . Zamyslím sa nad tým, teoreticky aktuálny model môžem odložiť a vyskúšať tento a ak sa dostanem do stavu, v akom si teraz a moc neujdeš, tak teoreticky...
...každopádne, ďakujem za výzvu, ak nebudeš moc rýchli, možno sa pridám, porovnanie dvoch verzií by bolo zaujímavé
Ďakujem.
Galéria Švo
Večný začiatočník...

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: F/A-18C HORNET /1:33 /Halinski/ recolor by Maroshero

Príspevokod užívateľa Jolaus » 06 Jan 2023 10:16

Ahoj.
No..si si vybral teda :) Je to síce Halinski ale rukou kreslený pred štvrť storočím. Týmto vôbec nechcem haniť tvoj výber akurát poukazujem na to že nedávno vyšla nová F-18(akurát verzia E). Týmto tvojím výberom ťa naopak obdivujem :wink: Tú novú F-18 dokonca stavia aj náš kamarát Lukas Fuczek a mal by si od koho obkukávať :) Každopádne kabát má ten tvoj model pekný. Čo sa týka papiera tak ja mám doma 200g papier Mondi a je na dotyk oveľa jemnejší ako všetky ofsetové modely čo doma mám, takže vôbec to nie je moc hrubé. Druhá vec je laser. Neviem ako ty, ale ja papierový model počas stavby neustále pretieram nitrolakom. Pri ofsete je to bez problémov ale laser by to asi nezniesol a to nehovorím o tom nešťastnom lúpaní(radšej by som riešil atramentovú tlač...aj za cenu straty sýtosti farieb). To som ale ja :big smile: Ty vieš tiež do čoho ideš a určite sa s tým budeš pasovať statočne. Držím palce a teším sa na teba aj v Jolaus Cupe :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní