Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 08 Jan 2023 00:35

Zdravím kolegovci :victory:

po dlhšej pauze som tu. V skratke prečo som teraz dva roky nebol aktívny na fóre a neprispieval som novými modelmi po Jaku-3 bolo to, že som sa začal viac venovať cyklistike a turistike a chytilo ma to tak, že všetky ostatné koníčky išli bokom. Na rybách som nebol ani nepamätám :bad smile: Síce hneď po Jaku-3 som začal lepiť Tupolev ANT-25 ale vlákno som ani nezaložil lebo už od začiatku ma začalo srať pár vecí ale stále som myslel, že to dokončím. Ale nakoniec to putovalo do koša (zlá geometria, nepasovali k sebe diely, farby na každej strane mali iný odtieň). Potom som sa pustil do ďalšieho modelu De Havilland DH.88 Comet, ktorý sa už o niečo lepšie ale odložil som ho lebo chcelo to tvrdý reštart a teda začať nový model :big smile: K tomu pomohlo aj škaredé a teplé počasia a ako bonus od 29.12 doteraz chorý :confuse:

Pustil som sa tieto sviatky do tohto vrtuľníka, tak škeredého že je až pekný :P
Technický popis:
Kamov Ka-29 (v kóde NATO: Helix-B) je ruský (pôvodne sovietsky) dopravný vrtuľník, odvodený z typu Kamov Ka-27. Je určený pre zabezpečenie výsadku námornej pechoty z lodí a prípadnú palebnú podporu.
Technické údaje:
  • Primer rotora: 15,9 m
  • Dĺžka trupu: 11,6 m
  • Výška: 5,4 m
  • Vzletová hmotnosť: 11 000 kg
  • Pohonná jednotka: 2x turbohriadeľový motor Klimov TV3-117VK s výkonom 1660 kW.

Výkony:
  • Maximálna rýchlosť: 280 km/h
  • Cestovná rýchlosť: 230 km/h
  • Stúpavosť: 9,5-12 m/s
  • Dostup: 5 000 m
  • Dolet: 800 km.

Výzbroj:

  • 1x štvorhlavňový rotačný guľomet GSzG-7.62 kalibru 7,62 mm (ukrytý v čumáku)
  • 4 závesníky s nosnosťou do 2 000 kg
  • 2x rakomety B-8V20 (neriadené rakety S8 kalibru 80mm)
  • 2x kanónové puzdro s dvoma automatickými kanónmi GSh-23 kalibru 23 mm

Popis modelu:
Model vyzerá byť spracovaný dobre. Grafika pekná, jednotlivé farebné vrstvy nie sú odskočené a nie sú tam rôzne odtiene farieb na jednotlivých stranách. Akurát grafika je bez patiny, tak uvidím či vo finále budem niečo dorábať alebo ho nechám čistý.

Počet strán:
  • textu: 4 (história vývoju,technické informácie a návod)
  • návodové kresby: 4
  • modelu: 8 na výkrese, 4 na kancelárskom
Mierka: 1:33

Foto originálu:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 08 Jan 2023 00:36

Prvý krát v živote idem lepiť model s laserom vypálenými rebrami, zatiaľ sa mi s tým pracuje dobre. Akurát že pri zasunutí do seba je tam mierna vola keď že sú vypálené na 1mm kartóne a originál je kancelársky papier + podlepiť 1mm kartónom. Ako toto riešite vy?
Report
Trup:
Začal som centrálnou časťou trupu, do ktorej bude vidieť len cez 4 okienka. Tak som aspoň vyrezal dvere do kokpitu aby tam bolo aspoň trochu viac svetla. Tuto som natrafil na malú chybičku a to že ne dieloch nie sú dvere v rovnakej výške. Ale to upravím až keď budem lepiť k centrálnej časti prednú.

Kokpit:
Na tejto časti ide už práca pomalšie. Dorábam páčky, tlačítka, točítka a podobné na jednotlivé ovládacie panely. Zatiaľ všetko samostatne zlepené (na fotkách len nasucho zložené) a pri kompletovaní kokpitu dorobím nejaké kábliky a hadičky. Čo nie je súčasťou modelu a chcem dorobiť sú motorčeky stieračov a ventilátoriky. Ďalej plánujem prepracovať kolimátory, knipel a nejaký prístroj pri sedačke strelca/operátora (asi nejaké mierenie).
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Jolaus | 45
Príspevky: 1456
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Jolaus » 08 Jan 2023 11:08

Ahoj cyklista-turista :)
Som rád že ti začalo lepenie chýbať a si späť. Model si si vybral na parádu (ruský) a dúfam že to za rok zmákneš a zaboduješ v Jolaus Cupe :wink:
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 08 Jan 2023 12:07

Ci pánečku, tak toto tu je iná úroveň.
Úvod, popis no skrátka všetko, ja doteraz neviem ako sa sem vkladá, že "report" :P
Ahoj Sumec
Vitaj naspäť, ja som sa aj čudoval kam si zmizol na dva roky, som veľmi rád, že si sa vrátil a ideš lepiť...
Ja som túto helikopotvoru chodil očumovať sem:
https://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=19287
Držím palce a teším sa na každý tvoj príspevok, už teraz je to úžasná stavba a tie páčky, budíky, no paráda... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Jan 2023 13:25

No to ma podrž, to čo je toto!?! :still dreaming: :jawbone: :dribble:

Nemali sme to šťastie na seba naraziť ale toto mi vyrazilo dych, popkorn nachystaný, sledujuem, očumujem, odkukujem, pokračuj, len to prosím nevzdaj a nerob podľa možností dlhé pauzy, aby u niektorých z nás nevznikli absťáky!

Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Sumec » 08 Jan 2023 19:20

Jolaus: Však chýbalo mi už dlho len akosi som sa nevedel k tomu dokopať. Keď mám teraz voľný čas tak radšej ho trávim nejakým pohybom keď v práci sedím stále za PC. Musím si ísť naštudovať vôbec čo si to vymyslel za súťaž :) Ale či to stihnem za rok neviem neviem :P

kuratkoo: No mám toho veľa zameškaného za tie dva roky. Hlavne musím prelustrovať fórum, čo ste všetko polepili za ten čas :wink: Presne toto vlákno zo stavbou som našiel aj ja ale asi má chalanisko tiež pauzu v lepení lebo už dlhšie tam nemá nič nové. Ale on to má ešte o pár levelov vyššie ako ja, ale inšpiráciu som si zobral odtiaľ :big smile:

Práve môj report bol kedysi použitý ako prvý na vyskúšanie tejto vychytávky. Robí sa to pomocou kódu "report" nasledovne:

Kód: Vybrať všetko

[report]
Text + foto
[/report]


developer10: Veru mi sme sa ešte nestretli, ako pozerám prišiel si sem akurát počas mojej pauzy. Tak hádam ťa nesklamem a nebudem mať dlhé prestoje :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Jan 2023 19:47

On žije, neumrel a nezabudol :haha:
A stále mu to dobre lepí :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa spider » 09 Jan 2023 09:40

No vitaj naspäť Adam!
Zaujímavý výber modelu, postup zatiaľ na parádu, tak nech ti to rýchlo odsýpa :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa Oliver » 09 Jan 2023 14:43

Som rád, že si späť. Vidím to na návrat vo veľkom štýle.
Zatiaľ to máš fakt nádherne premakané.
:victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33

Príspevokod užívateľa sony » 09 Jan 2023 14:44

krásna čistá práca - vieš to.
Som rád, že si predsa len strihol do tohto Kamova. Veľmi rád si prezriem každý nový report od teba.
Nech ti to lepí :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní