Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Moderátori: Jolaus, Trak-Tor

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa sony » 13 Mar 2023 10:46

práca ako lusk :P
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa majos » 14 Mar 2023 22:57

Marek, najprv som klikal fotky. Ta posledna sa mi zdala, ze to az tak nesadlo. A potom citam, ze si to len nasucho prilozil... Tak vidis, nedavaj nasucho:) BTW. Mam rozrobene Tecko (https://i-modelist.com/goods/1951/2068/50593.html), ma aj zbrane a motor. Pekny model by si z toho dal.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o


Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 15 Mar 2023 11:08

Ďakujem chalani. :wink:
@majos...a to ešte nevieš, že som nasucho poskladal aj predok :P
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 15 Jún 2023 19:23

Ahojte,

Trošku vody pretieklo Dunajom od posledného príspevku a čo to sa mi podarilo zlepiť na modeli.
Keďže cez predné otvory na hornom kryte je celkom vidieť dovnútra, tak som vytvoril takú minipolomaketu motora, ktorý je vlastne na skutočnom lietadle vidieť. Žáves, žiadne veľké detaily.

Potom som dal postupne jednotlivé diely obšívky dokopy. Nesadla mi úplne zadná časť obšívky. Asi kvôli tomu, že som vnútornú obšívku nalepil mierne nakrivo. Tak som ju musel prerezať a nalepiť oddelene. Budem musieť ešte nalepiť nejaké kúsky, aby zakryli to presadenie, ktoré mi z toho vzniklo.

Po zlepení trupu som ešte dal dokopy chvostové plochy aj s kolieskom a pomaly sa presúvam na krídlo.
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi


Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa sony » 16 Jún 2023 08:14

:P :dribble:
jooooj krásna čistostavba, takéto môžem
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa QUASI » 16 Jún 2023 17:10

Paráda,
drobné dopasovávačky na hotovom vidno nebudú, veľmi poctivý report, musíš zatajovať také veci. :big smile:
V celku je to krásne, radosť pozerať.

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: Messerschmitt Bf109 F-4 a Bf109 E-7/Trop /Halinski/ 1:33 Jolaus vs. HlavaXXII

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 27 Dec 2023 18:03

Nuž tak, je načase uzavrieť kapitolu... alebo aspoň časť z nej, lebo stále verím, že Jolaus sa k tomu svojmu Messerschmittu ešte dokope :wink:
Od môjho posledného príspevku ubehol nejaký ten čas a model uzrel svoju finálnu podobu, dokonca má za sebou aj dve úspešné súťažné vystúpenia. Ja viem, chcelo by to pravidelné reportovanie zo stavby, ale nejakých pár rokov "trpím" na reporty a už to nie je, čo to bývalo. Či sa to niekedy zlepší netuším... Snáď.
Tak aspoň záverečná galéria :wink:
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi


Návrat na "Letecká technika // Aircrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných