Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Moderátor: WanRayen

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Príspevokod užívateľa Zax » 03 Okt 2019 22:24

Ikarie XB 1

Mierka : ?
Autor : Jan Rükr, free model

http://alienspapercraft.com/ikarie-xb-1.html


Model urobený podľa rovnomenného filmu pri príležitosti vydania reštaurovanej verzie. Tento film mám rád, bol to asi jeden z prvých sci-fi filmov čo som videl. Podľa mňa sa jedná o hodne nadčasový film, ktorý si rád pozriem aj dnes. Tu je možné pozrieť trailer a kúsok z reštaurovanej verzie :

https://www.youtube.com/watch?v=h2shNRlgwVY

https://www.youtube.com/watch?v=S83-kJi7JUM


Model vyzerá na prvý pohľad jednoducho, ale nie je to celkom pravda, pretože sa jedná o pomerne veľké diely, na ktorých je vidieť každá chyba...Neplánujem to nejako upravovať, budem rád ak to zlepím aspoň tak ako to navrhol autor...Zatiaľ mám zlepenú hornú polovicu lode, v podstate je to len 5 dielov, ktoré mi dali celkom zabrať aby to vyzeralo aspoň takto...Nadštandardne som podlepil centrálny diel, na ktorý sa lepí vrchná a spodná časť lode a už teraz vidím, že som urobil dobre. Pár fotiek:

ObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a Zax v 24 Okt 2019 21:56, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Príspevokod užívateľa Zax » 10 Okt 2019 22:58

Tak som trochu pokročil a urobil som spodnú časť. Nie je to síce ideálne, ale vzhľadom na tie oblé tvary to ešte celkom dobre dopadlo...Niektoré veci mi tam nesedeli, ale ako som následne zistil omylom som si niektoré strany vytlačil máličko menšie, keďže toto bol prvý model na novej tlačiarni, kde som si zabudol zrušiť automatickú korekciu veľkosti strany takže som rád, že sa to podarilo zlepiť aspoň takto...Pár fotiek:
ObrázokObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Okt 2019 09:01

dobre to vyzerá :victory:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 52
Príspevky: 1401
Meno: Miro
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB 1 / J.Rukr / 1: ?

Príspevokod užívateľa Zax » 24 Okt 2019 21:11

...ďakujem, dosť tomu pomáha aj super grafické spracovanie tohto modelu :wink:

Model je hotový, vôbec nebolo ľahké ho zložiť aspoň takto, výsledok ale vyzerá minimálne na fotkách celkom dobre a som rád, že ho mám v zbierke... :big smile:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Návrat na "Sci-Fi a fantazijné // Sci-Fi & Fantasy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní