Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TIRPITZ /GPM/ 1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 03 Jún 2010 07:38

První ze dvou torpédometů :)
Bismarck je neměl, je to jeden z několika rozdílů, jak lodičky od sebe rozeznat. Kdyby byly ve stejné kamufláži. :)

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 05 Jún 2010 13:48

Bakulda na českém fóru nahodil - štefíno se toho taky hned chytl, stejně jako já - takže budou i torpéda :)

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 07 Jún 2010 21:22

Trup přestříkán - plnič + barva ve spreji. Navrch ještě přijde matný lak na potlačení lesku. 105mm dělo, na první pohled snadná záležitost, ve skutečnosti však nijak lehké patlání díky trochu divoké konstrukci :)

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Alibaba | 46
Príspevky: 301
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zvolen, Stupava

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa Alibaba » 07 Jún 2010 23:38

Čudná konštrukcia - parádny výsledok... :)
Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos...

Užívateľov profilový obrázok
HlavaXXII | 47
Majster - Kráľ lietadiel
Príspevky: 1580
Meno: Marek

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa HlavaXXII » 08 Jún 2010 03:12

"Nechci vypadat jako kverulant..." ako sa vraví v jednej cimrmannovskej hre, ale na to, že si ten trup striekal, tak si sa mohol s tým trupom viac vyhrať. Pretmeliť a prebrúsiť, lebo takto ti tam vyčuhujú časti obšívky a vidno medzi nimi prechody. Iba že by to bol zámer a šlo ti naozaj len o zjednotenie farieb a nie o dokonalé vyhladenie povrchu. Potom som nič nepovedal :wink:
Drobotinu nekomentujem. Z tej padám do kolien vždy, keď to vidím. Jak ty to robíš? Stenšuješ ten papier prebrúsením, alebo má pôvodnú hrúbku?

HlavaXXII
Q: nemozem spravit len tak zeby dobre bulo...musi byt najlepsi

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 08 Jún 2010 08:36

Ta barva tímto způsobem je záměr - nechtěl jsem trup jako z laminátu. Šlo mi jen o sjednocení barvy, záměr byl, aby bylo patrné, že se jedná o papír. :)
Malé dílky lepím bez broušení - důležité je oboustrané dílky před řezáním nechat důkladně proschnout, celkově nespěchat, zpevňovat ty nejmenší části vteřiňákem. Třeba ty nejmenší hlavně - pokud jsou papírové, se mi neosvědčilo vlhčit. Za sucha to trvá déle, ale zase nehrozí odření barvy. :) A samozřejmě - nutné je dobré světlo a dobré pivko :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 04 Aug 2010 19:50

Tak zase po delší době ahoj .... :)

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 06 Aug 2010 11:22

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 10 Aug 2010 12:45

Kromě jiných věcí je na stavbě lodičky výhodné, že když vás nebaví miniatury, můžete se pustit do větších kousků - výběr tvarů nepřeberný :lol: je toho tady spousta .... :wink:
Vše zatím nasucho poskládané, bez mnoha detailů, s beta stavbou předního radaru, atd....
Estetika na bitevních lodí byla určitě tou poslední záležitostí na kterou konstruktéři mysleli - ovšem u BISMARCKU a TIRPITZE se jim povedlo i tak stvořit opravdu sexy loď ... :)
Podle mě asi nejkrásnější bitevky, které kdy na mořích pluly.

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
martanek41 | --
† 06.02.'20
Príspevky: 49

Re: TIRPITZ /GPM/ 1:200

Príspevokod užívateľa martanek41 » 06 Okt 2010 10:54

Čas není, přesto se mi cosi málo podařilo spatlat i v německých loděnicích. :)
Vzhledem k probíhajícímu jinému velkému projektu, rozhodl jsem se nakonec u TIRPITZ pro víceméně základní stavbu - bez pokládané paluby, otevřeným dveřím, poklopů, reálných větracích mřížek, funkčního jeřábu pro vyzdvižení letadel apod. I tak si myslím, že lodička je sama o sobě atraktivní a zajímavý model do sbírky. :feel good:
Konstrukčně model od GPM neobsahuje žádné větší záludnosti. Navíc jsou u velké řady dílů k dispozici dvě varianty stavby. Kromě již zdokumentované protiletadlové výzbroje, reflektorů a snad ještě torpédometů zde není snad nic nějak extrémně modelářsky náročné. I tady se odráží německá konstruktérská účelnost, jednoduchost, promyšlenost, které udělaly z TIRPITZ a BISMARCK nejobávanější bitevní lodi své doby. :)
U ještě stále velké hromady zajímavé AA výzbroje se ještě určitě zastavím, včetně detailních fotek.
TIRPITZ je rozhodně nepřehlédnutelný, impozantní kousek, v atraktivní kamufláži - a jak jsem už kdsi psal - pro mě rozhodně jedna z nejvíc "sexy" lodí ... :P

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní