Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 29 Dec 2021 18:01

Ďakujem. Skoro pri každom celku ale prichádzam k miestam, kde sa v niečom pomýlim, alebo to nedopadne podľa mojich predstáv. V tom lepšom prípade je to nedostatkom skúseností. :big smile:

Po Vianociach som pomaly začal pracovať na drôtenných doplnkoch. Po pravde, už to dosť flákam a je to vidieť.

Report
Dnes iba foto pom-pomu, teda 40mm (2-librového) protilietadlového štvorčaťa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 08 Jan 2022 00:52

Report
Ahojte.
Som tu s malým progresom. Dokončené 20mm protilietadlové Oerlikony. Originál v modely bol strašne zjednodušený, tak som aspoň niečo málo pridal. Z drôtikov som spravil hlaveň, pridal zásobník upravil telo, doplnil opierky na ramená. Na ďalšie potrebné doplnky som bol lenivý.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 11 Nov 2023 21:23

Ahojte

Oživím trochu aj toto vlákno. Popri pokračovaní prác na Dane som sa donútil spraviť niečo aj na huntíkovi. Tu už mi chýba iba pár detailov, a drotárčina, ktorej som ešte stále moc na chuť neprišiel.

Report
Zhruba 5 hodín roboty, predný sťažeň takmer hotový. Na hlavné tyče som použil plastové profily 1,2 a 0,9 mm. Ďaleko lepšie sa mi oproti medenému drôtu spolu lepili.
Nejaké foto pred farbením.


Nejak som tam narýchlo nagebril farby a až na fotkách vidím ako je to zamazané.


Po prilepení na miesto sa bude ešte asi trochu opravovať, zatiaľ som sa nrozhodol či budem malovať laná, alebo nechám farbu akú má použitý materiá. Mimochodom, ide o muškársku viazaciu niť, 0,06 mm.
Ešte jedna foto "od ruky".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 03 Dec 2023 16:52

Ahojte
Pár obrázkov ďalšieho postupu, rozrobených miest.
Report
Viac sa motám okolo hľadania a rozmýšlania, kde čo a ako prilepiť, aby bol model aspoň trochu vierohodný. Nie že by ma to nebavilo, ale na modeli to potom pribúda veľmi pomaly. :big smile:
Niečo budem musieť ešte skúsiť spraviť s lanami pre vlajočky, tie sa mi fakt nevydarili. Výzbroj a kabína radaru sú zatiaľ iba priložené nasucho.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 16 Dec 2023 22:05

Ahojte.
Ďalších možno 15 hodín s modelom, a prakticky som ani raz nezarezal do papierového dielu.
Report
Dokončil som predok lode. Podľa fotiek, čo som našiel na nete, by sa tam ešte patrilo pridať pár vecí. Ale nechám ho už tak.


Nasadil som šalupu. Postup, ktorý som zvolil, nebol asi zrovna najlepší. Postupne som na držiaky a čln pridával laná. Nabudúce by som to z väčšej časti asi robil naopak a laná, už vložené v člne a na palube, pospájal na držiakoch.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 24 Dec 2023 23:07

Príjemné Vianoce prajem všetkým.

Report
Posledné dva dni som sa hral s výrobou... No neviem ako sa to po správnosti volá, ale nazvime to pre dnešok manipulačný kladkostroj. :)
Teda kladkostroje, plurál. Mali by byť plus mínus na všetkých miestach kde sa narába s ťažkou muníciou na palube. Nejak takto:
Obrázok
THE ROYAL NAVY DURING THE SECOND WORLD WAR. © IWM (A 7413)
IWM Non Commercial License

V tomto prípade štyri bočné metače hlbinných bômb, jeden zadný zhadzovač a na pláne k modelu sú ešte nakreslené ďalšie dve miesta (prvé štyri mnou menované nakreslené nie sú).
Nejaké foto pod lampou:


Jedna pomerová, aby ste ma moc nehrešili za viditeľné nedostatky, ktoré ešte budem musieť do budúcna vychytať. :P
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
slimák | --
Príspevky: 70
Meno: Jano
Bydlisko: Ladce

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa slimák » 01 Jan 2024 19:26

Ahojte.
Tak som nestihol s modelom koncoročnú uzávierku, ešte stále mi na ňom chýba nejaká bižutéria, oprava bojového poškodenia, sem tam nejaká retuš a finálny stojan.

Report
Od začiatku som mal dilemu, ako spraviť plošinu na zadnej strane komína. Na niektorých modeloch je jej spodná (pochôdzna) časť riešená papierovým dielom, v tomto modeli autor spravil iba šablónu pre drôt. Nakoniec som to teda spravil z 0,2mm drôtu a gumennej nite. Výsledok je aký je, onú gumennú niť by som už asi nepoužil. Foto pred natretím a po nalepení na komín.


Keďže som nemehlo, ľod je potrebné opravovať ešte pred spustením na vodu. :red:


Oproti poslednému reportu sú doplnené zábradlia, osadená motorová záchranná loďka, "žeriavy" a spomínaná plošina na komíne. Poďme na nejaké foto.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jano

Hotové modely: Phoenix DIIa, Z5, T40

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1469
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: HMS Badsworth / GPM / 1:200 - by slimák

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 01 Jan 2024 23:04

slimák napísal:
Keďže som nemehlo, ľod je potrebné opravovať ešte pred spustením na vodu. :red:


Nič si z toho nerob, ja opravujem loď pred spustením na vodu tisíckrát :bad smile:
Vyzerá to veľmi dobre :wink:

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných