Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Yamato/Halinski/1:200

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Brzdič » 23 Máj 2021 21:27

Díky moc Ico. Jen pro upřesnění pokud by to někoho zajímalo, tak Mitsubichi má 67 dílků a Aichi 59. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1302
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa lowi » 24 Máj 2021 13:41

hmm... 67 dielikov ?? pri mojich schopnostiach by som to nedal ani ako 1:33... možno tak z piatich... :ops:

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Brzdič » 26 Máj 2021 17:06

Ahoj

Už pár dní vyřezávám kostru trupu a začišťuju jí. Pár dílků jsem přiložil na dílky ve vystřihovánce a sedí přesně. Jinak je to foceno na papíře velikosti A1 a jen tak tak jsem tam ty dílky dostal. :)


Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Brzdič » 29 Máj 2021 14:49

Ahoj

Takže kostra je hotová, vyskytlo se i pár drobných problémů. Nebojte mám to nafocené. :) Jinak kostra se lepila celkem pěkně, jen jednotlivé spoje jsou hodně napevno a občas to chtělo i hrubou sílu a nebo jednotlivé zámky lehce obrousit. Jinak délka pokud by to někoho zajímalo je 132cm. :haha:



Z vystřihovánky je potřeba použít 2 kýlové části (ty potištěné), ty lasery neobsahují + žebro W19a. Na žebro E19 jsem použil taky část žebra z modelu, je to ten černý pruh



Žebra P13 mají špatně zámky, mají být prohozené, vyz. foto. Žebro W18 a W19a bylo potřeba o 1mm seříznout ve spodní části, jinak by tam nepasoval díl W19c. Stejné chyby jsou na žebrech i ve vystřihovánce.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Máj 2021 17:56

:jawbone: :jawbone:

Voooobec nás tá dĺžka nezaujímala :bad smile: Nás skôr zaujíma akú veľkú izbu bude táto pramica mať :P aj pri šírke 40cm to bude celkom slušný macek, sk ktorým by som sa z domu musel vysťahovať... Ale aj bez našich blbých kecov čakáme na pokračovanie, to bude podívaná :still dreaming: :still dreaming:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 445
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa tatra813 » 29 Máj 2021 20:50

sledujem som zvedavy , konecne niekto oživí tému lode ,, lebo ja akosi nestíham a ludia tak neslintaju :big smile:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa martin1807 » 01 Jún 2021 10:25

Ako zaujímavý kus nábytku to bude snad.:D :bad smile: Tie lietadielka sú paradné a v tejto mierke :P :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Brzdič » 02 Jún 2021 20:54

Ahoj

Díky pánové. :)

Začal jsem dělat na palubě a zjistil jsem, že je o cca 2,5mm kratší než kostra. To je trochu podpásovka, uvidíme jak to půjde dál.


Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Brzdič » 04 Jún 2021 19:30

Ahoj

Co se týče té přídě, už tam došlo na chirurgický zákrok, nesedlo to fakt hodně, vlastně mi jakoby chybělo dobře 5-6mm délky paluby. Fotku nemám bohužel.

Dílky č. 3 jsem slepil na sucho a přiložil ke kostře, po zjištění problému popsaného výše jsem začal přemýšlet co s tím. Jako první na řadu přišlo seřezaní kostry pod palubou na přídi cca 2-4mm.(nevím jak se tomu říká u moderních lodí, ale u plachetnic to byl vaz - klounovec). Víc jsem nemohl, pak by mohl být problém s hruškou co je pod hladinou. :roll: Mezi dílem 3 a palubou mi i tak zůstala mezera 2mm. Tak jsem do slepeného dílu 3 vyřízl takové Véčko (foto) abych ubral materiál. Na jedné stane trupu si to nakonec sedlo, ale na druhé mi to o chloupek nevyšlo a tak jsem to střihl přes díru na kotevní řetěz a ubral ještě 1mm. Není to ani poznat a zbytek zakryjí další dílky. :)

tady to vyříznuté Véčko.


Osazeno na trupu plus další dílky obšívky. Omlouvám se za mizernou fotku, musím to monstrum fotit na zemi. :D .... Ano obšívka by mohla vypadat výrazně lépe. :red: Díky staršímu datu vydání modelu, je na trupu hodně věcí jen nakresleno tak, je potřeba to dodělat.


Kompletní pohled na palubu a její segmenty. :) Paluba se pokládá od zadu, vše se odvíjí od hangáru.

Přechod v této části tluče nejvíce do očí, asi to mohlo být řešeno lépe.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Yamato/Halinski/1:200

Príspevokod užívateľa Roman » 05 Jún 2021 06:25

mas vo vystrihovacke lode aj podstavec?

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný