Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Prototyp LANBY /Papershipwright/ - 1:250

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Prototyp LANBY /Papershipwright/ - 1:250

Príspevokod užívateľa mimapnd » 27 Sep 2022 22:16

Dobrý večer osadenstvo,
vytiahol som ďalšieho mladého kostlivca s dátumom začiatku stavby 5.7.2021. Model je to voľne stiahnuteľný tutok https://www.papershipwright.co.uk/product/prototype-lanby/.
Niečo o predlohe:
Veľká automatická navigačná bója (Large Automated Navigational Buoy) alebo LANBY bola prvýkrát predstavená v USA začiatkom 70-tych rokov a pôvodne sa používala na monitorovanie počasia alebo vedecký výskum. Rýchlo sa zistilo, že sú lacnou alternatívou (nevyžadovali stálu obsluhu) poskytovania majáka na miestach tradične obsadených kotviacimi majákmi. LANBY boli plne automatické, poháňané trojnásobne redundantnými dieselovými generátormi a schopné bežať na stanici bez pozornosti celé mesiace. LANBY mali zvyčajne priemer asi 14 metrov a majákové svetlo bolo vo výške asi 14 metrov nad hladinou mora.
V prevádzke neboli LANBY obzvlášť úspešné, ale vyplnili užitočnú medzeru medzi potrebou postupne vyraďovať majákové lode a zavádzaním spoľahlivých bójí na solárny pohon.
Tento prototyp LANBY bol navrhnutý v Nemecku, ale nikdy nebol vyrobený – a získané skúsenosti pomohli pri návrhu relatívne malého počtu LANBY skutočne nasadených v nemeckých vodách.

Náhľad na model v 2D:

A tu už 3D majstrovanie:

A potom prišli na radu tie slávne zábradlia v 1:250. V tejto je to boj. Po nejakom tom hľadaní som aj našiel laserom vypaľované dvojité, trojité zábradlia, rebríky... prúser je, že na modely Papershipright sú nepoužiteľné... ešte rebrík sa dá prispôsobiť, ak sa oko privre, ale zábradlia sú úplne mimo. Tak som prelistoval v pamäti a vybral mriežky od Modeliku, vymenil čepeľ v skalpeli a orezávalo sa o sto šesť. Až sa mi oči krížili kua.
No aby toho nebolo dosť... Viete o tom, že červená a žltá farba sa aj po troch nafarbeniach tvária, že chcú natrieť ešte raz? Ma išiel šľak trafiť. Kde som pozrel, tam som videl podklad... A to som tie zábradlia "potopil" do farby aby som sa nemusel serinkať so štetcom... ale aj tak som sa tomu na záver nevyhol...

Po preschnutí som už len dotvaroval a nalepil:

Na vežičke už pribudlo zábradlie, ale ešte som nefotil. Už chýba "len" zábradlie na stožiary, ale to je také kužeľového tvaru a na to mi už laserové budú naprd. Tak to vydumem asi až cez víkend.
Medzitým pokračujem "jednohubkami od Papershipwright"... dokedy som rozbehnutý. :victory: ... a potom hádam niečo Fačšie. :wink:
Čus
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných