Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Okt 2021 22:24

V pondelok som sa pustil do dalsieho volne stiahnutelneho miniboxu Skoda 706 RTH cisterna na pivo aj s privesom BSS A10V vo farbach Plzenskeho prazdroja .Podla mna velmi pekna zostava.Je moznost spravit aj interier ale vzdal som to.Vahal som skor nad modelovym ramom, napravami a pohonom, ale vidiet by to bolo len pri obrateni modelu hore kolesami, tak nic. Aktualne mam hotovy ram s pruzenim a doplnkami.Jedinym mojim doplkom je tu vyfukove vedenie z drotu. A dnes som zacal aj kabinu, kde som vlepil aj stupacky (tiez volitelne).
Odkaz na tahac: https://www.minimodel.sk/sk/katalog/sch ... zdroj.html
Odkaz na prives: https://www.minimodel.sk/sk/katalog/sch ... zdroj.html

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Okt 2021 22:47

Dobry vyber, Lubo! Drzim prsty nech to krasne odsypa! Btw. s interierom ja vaham uz pri 1:43 a snazim sa najst dostatocne dymovu foliu aby som to zakamufloval a nemal tam tie nie vzdy trefne namalovane skla, tak nevesaj hlavu, ze nebude, zbytok bude urcite super ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Okt 2021 20:11

Dakujem, Peto :big smile:
Kabina je dokoncena.Diel podlahy som zvnutra podlepil balzou 1mm kvoli pevnosti, rovnako aj diel, ktory je medzi touto podlahou a ramom .Jedinymi mojimi doplnkami su tu predne svetla, ktorych hrany som natrel sedou,znazornenie ramiku.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 10 Okt 2021 15:13

Jednotlive diely su hotove, idem to dat dokopy.
Predna naprava je z pasikov hrubeho cierneho papiera, naboje zadnych kolies su kusky sparatka primeraneho priemeru, zafarbene na bielo a na ich celo je vlepeny kruzok z original modelu.Na zadnu napravu som namotal pasik papiera na znazornenie diferencialu.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 10 Okt 2021 16:41

Po 1,5h hotovo :victory:
Bez skrizenych naprav a pekne vsetko pasovalo vzajomne. Skoda 706 je hotova, este vlecka

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Okt 2021 19:52

Hotovo, aj s vleckou.Ta bola pomerne jednoducha, preto tu ani postup nie je foteny.Do zakladneho ramu a ramu prednej napravy som vlepil balzu na spevnenie. Z oja som vyrezal "vzduch" a svetla, SPZ a odrazky vzadu som urobil priestorove. Cely model bez problemov, presny a vo svojej jednoduchosti autorsky :victory: velmi podareny. Na zdravie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Okt 2021 20:10

Strašné, akú chuť na plzničku mi to spravilo!!! Pekná práca, gratulujem k dokončeniu a nazdravie!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda 706 RTH + BSS A10V Prazdroj / 1:100 / Schroub

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Okt 2021 22:06

Dakujem, Peto,aj ja uz ho zapijam ale fajnovym spod Urpina :victory:

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní