TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 08 Nov 2021 16:40

Ahojte papierníci,

trošku som zablúdil aj do tejto kategórie, keď pri svojom papalášmobile som začal ku veľkým bratom dávať do 3D aj ich minisúrodencov. Tentokrát som kamošovi vedúcemu letovej prevádzky zlepil ako narodeninové prekvapko Orlíkackého Titana v 1:43 a tak som si cez víkend dal do merítka aj jeho malého brata zo stránky minimodel.sk z dielne JJM studio / Technik. Ja som tým štvornápravám akosi nachvíľku podľahol no...

popravde model je oproti Tatrovke omnoho väčší a pohodlnejší na stavanie, preto som nič extra nevymýšľal a šiel rad radom do všetkých ponúkaných detailov tak ako sú. Začal som klasicky kolesami a rámom. Na kolesách som akurát vyrobil stočením pásika stredovú tyčku ako náboj osky, lebo pôvodné diery boli na osku priveľké a koncovky disku sa mi na osku lepiť nechcelo. Nosný rám aj nosiče poloosí sedia perfektne a konštrukčne sú spracované tak, že geometrii ani spevňovaniu sa špeciálne venovať netreba... Čo ale bolo problematické, boli nápravy, zdalo sa mi že tam je len polovica dielov, tak som si stranu vytlačil ešte raz a použil diely odtiaľ.


Nakoniec pokusné nasadenie rámu a kolies, všetko je krásne rovné mňamkové.



Dnes večer sa pustím do kasne, tak sa vidíme opäť zajtra ;) Trimce še!
Naposledy upravil/-a developer10 v 29 Nov 2021 00:58, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 09 Nov 2021 09:53

Ahojte priatelia, sa musím priznať, ten model sa tak dobre lepí, že som zabudol fotiť :D Išlo to ako po masle, všetko pekne nadväzuje a výborná výhody je, že výstuhy/priečky sú presné a konštrukčne dobre vyriešené, pričom strecha ako samostatný objekt nerobí pri stavbe takú šarapatu, ako by to bolo, ak by bola súčasťou obšivky kabíny v jednom celku... :bad smile:
Pohral som sa s miniatúrnymi schodíkmi na zadku, sranda je, že na veľkom modeli to tak dobre nevyzeralo (konštrukčne to tak nevyniklo...). A keďže to bol poliak, tak ani tie diely tak dobre nesedeli stále... :beaten: Reálne uvažujem že ho z nevyužitých testovacích dielov a rezervného výtlačku ešte raz pre seba zbúcham... Uvidíme. :shocked:
Po zbúchaní kasne som ešte nahodil z druhého výtlačku vonkajšie blatníky, aby to dostalo trošku profil, a vsadil som vnútorné blatníky, na tie priečky sedeli presne, úplne presne. Radosť lepiť!



Nakoniec som nahodil kasňu na podvozok a trošku sa pokochal a zisťoval, aké nedostatky je treba ešte opraviť :beat plaster:



Už ma čaká iba mikrorobotka s doplnkami, ráno som si ich vyrezal a s týmto hárkom sa skrátka musím pochváliť, celý život som túžil po tom takto vyrezať model:

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Nov 2021 19:07

developer10 napísal:Už ma čaká iba mikrorobotka s doplnkami, ráno som si ich vyrezal a s týmto hárkom sa skrátka musím pochváliť, celý život som túžil po tom takto vyrezať model:

Heheh.. Gratulujem k dosiahnutému životnému cieľu :haha:

A jednohubka pekná :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Nov 2021 20:39

Takže je to vlastne radosť dvojitá, jednak z pekného modelu a druhak zo splneného sna :P
Pekné vcelku.
Podhoďte mu niekto nejakého staršieho poliaka, nech vie o čom je život.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Nov 2021 22:25

OOOOh, moze byt, sympaticky model, tusim objavujes aj caro tychto minimodelov, Peto :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 10 Nov 2021 09:27

Hehe, ďakujem chalani na trikrát!

Po prvé za pochvalu, hotový s doplnkami je na fotkách nižšie.
Po druhé za to, že stojíte pri mne pri dosahovaní životných cieľov a snov, fakt som sa zamyslel, či takéto maličkosti nedeklasujú veľké životné sny a ciele, ale nie, lebo šak veď nás to baví, nie?
A za tretie za toto:
Fito napísal: Podhoďte mu niekto nejakého staršieho poliaka, nech vie o čom je život.

Ono v podstate tento minimodel je len opravenie si chuti za orlikáckym "veľkým" Titanom v mierke 1:43, ktorý som robil pre známeho a fakt som sa natrápil... Ale aby priučenie tatka Mirka neostalo len tak, vyprovokoval si ma a uvidíte strašne zlý dogebrený model! Totiž veľkého som po počiatočnej chybe v poľskom číslovaní pre istotu robil z dvoch výtlačkov naraz, z ktorých som na finál vybral vždy ten lepší diel a tie horšie mám v krabici pohodené s nevyrezanými ostatnými detailami, tak ich dám dokopy a za tých päť minút hamby mi táto vaša provokácia stojí :haha: :bad smile: :beaten:

Takže dokončovanie som hneď začal malou porovnávačkou veľkostí a mierok (taký chlapský zlozvyk, že?!? :haha: ) a vytiahol som z veľkého modelu striekačku, ktorú som predtým spravil na prvý šup a netrebalo alternanta.



Po doplnení zásterok, späťákov a ťažného je malý Titan hotový a na pjekné fotky si počkáte, až splním Fitovu výzvu :D Trimce še!



...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Nov 2021 09:39

Ahojte papierníci,

Fitova výzva s poliakom pokračuje rýchlym tempom, keďže cca. 75% dielov už mám vyrezaných a vyretušovaných z predošlej stavby, len som sa chcel podeliť s otázkou mojej polovičky, či ešte nemám tých osem-koliek dosť :D A to mám ešte Bisona už dokončeného v poličke :D Nabudúce asi zastrihnem VT-55 a budem čakať reakciu :haha: :bad smile:



Takže cez víkend fotíme, držte prsty! Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 14 Nov 2021 00:48

“Podložka” pod minibox hotová (podľa možností), nafotím až sa dostanem ku svetlám, ten hnusný bacil mi nechce otvoriť sklad ku nim, tak počkáme, že áno? :) Že áno?!? :jawbone:

Potom dám aj pocity zo stavby tohto super miniboxíku a aj z Fitovej výzvy na prvého “Poliaka”, počkám nech trochu vychladnem :haha: :beaten:



Trimce še, idem sa pustiť naspäť do OT-čka.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 997
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: TTD SIMBA Titan 8x8 / Technik - JJM / 1:100

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Nov 2021 01:37

Ahojte papierníci!

Tak aj pri Titanovi prišiel čas na fotenie :)

Najprv krásavec, ktorému je toto vlákno venované:


Tak ako aj podložka pod neho, aj Titan v mierke 1:100 riadne vytŕča z davu ostatných minimodelov. Tu je porovnanie s najnovším súrodencom OTčkom, ktorého som nedávno dokončil popri jeho väčšom bratovi:


No a poďme k jeho podložke... Respektíve poskladaniu odpadu zo stavby darčeka pre kamoša, ktorý som trošku repasoval ako challenge od Mira. Ide o dobre známy Orlikácky Titan v mojej obľúbenej mierke 1:43. Stavba to bola strašná už pri prvotnom diele, preto som to radšej robil z dvoch výtlačkov simultánne a na výsledný som dával vždy tú lepšiu verziu dielu. Tak sa stalo, že mi ostali diely odpadové, a tie vidíte aspoň trochu poopravované tu:


Ďakujem Vám za sledovanie tohto minireportu krásneho minimodelíku a sľubujem že minibračekov budem robiť pri každej veľkej stavbe, kým mi budú oči slúžiť :D

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný