Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Moderátor: Richibox

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 29
Meno: Marcel

Re: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Príspevokod užívateľa marcello » 09 Máj 2020 19:02

Veľmi pekná séria (aj zlepená samozrejme), sledoval som ju od úplného začiatku. Otázka - to vyšlo v ABC? Už som si myslel, že pekné modely (alebo modely všeobecne) už v časopise ani nevychádzajú.

DarkTower | 44
Meno: Dark Tower Sign
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 11 Máj 2020 09:10

Ano, vychadzalo to v ABC, v roku 2018/2019. Raz za cas sa tam este fajne nieco zjavi... Mna tato seria ocarila uz vtedy ked vychadzala, ale nejak som sa nevedel dokopat k tomu ju zlepit. Nebol som stotozneny s tvorbou terennych prvkov vrstvenim kartonu a obliepanim papierom. Nakoniec sa mi to celkom paci a som rad, ze som sa do toho pustil. Akurat netusim, kde to idem skladovat :))))
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 11 Máj 2020 09:54

Tak uz to zacalo. Karton, karton, karton... Vsade kam sa clovek pozrie :) Akurat, ze teraz uz pokryva vacsinu plochy zakladne :)

Obrázok
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 11 Máj 2020 18:28

Presne tak, rozmyslam, ci bude zmena z kartonu na styrodur posunom k lepsiemu alebo ano :P

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 13 Máj 2020 01:47

Dnes sa mi fakt do nicoho nechcelo a vtedy je najlepsi cas nieco 'znicit'. Tak som si zobral zlisovany kartonovy teren a ze idem donho vyrypat archeologicky vyskum - odhalene zaklady Hostinca u Zlateho hroznu z roku 1417. Bola moznost spravit to jednoduchym prelepovym dielom, kde su tieto obnazene vykopavky naznacene - tato varianta sa mi moc nepacila. Potom prisiel ten znamy pocit, ze ked sa ti nieco fakt nechce, rozhodnes sa dobrovolne si to skomplikovat. Tak som si vyrezal este plasticke ruiny zakladov hospody. Na zaver pride dookola este oplotenie vyskumu a nejake unimobunky pre Indianu Jonesa a Laru Croft...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 13 Máj 2020 11:11

Z odstrizkov som este urobil material vyhadzany okolo vykopavok (nebol totiz suvisly teren takej velkosti, aby som to spravil z jedneho :))), takze ta diera v namesti posobi trochu 'plynulejsim' dojomom. A pripravil som si konstrukcny diel strechy aj so stenami atria - take male deja-vu...

Obrázok

Obrázok

Paly | 33
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Máj 2020 12:19

To miesto vykopávok je úplne super :still dreaming: . Ten vyhádzaný materiál okolo si mohol spraviť aj z odstrižkov "piesočného" terénu ak také máš, ale ani dlažobné kocky mi na tom nejako extra nevadia, je to super :big smile:
Live hard, ride easy.

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 13 Máj 2020 14:26

Paly napísal:To miesto vykopávok je úplne super :still dreaming: . Ten vyhádzaný materiál okolo si mohol spraviť aj z odstrižkov "piesočného" terénu ak také máš, ale ani dlažobné kocky mi na tom nejako extra nevadia, je to super :big smile:

No to ma tiez napadlo, bohuzial stare odstrizky z davnejsich epoch som uz zlikvidoval a v tejto poslednej piesok nieje :) Navyse ten spodok vykopavok je tiez tmavosivy, tak mi to prislo celkom OK. Urcite som nechcel nechat tie svetlosive hranate zalozky. Urcite sa to cele este 'znenapadni', ked to oplotim a pridam unimobunky. Ale je to taky fajn prvok tejto poslednej epochy aj taky odkaz na tie predosle.

DarkTower | 44
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa DarkTower » 14 Máj 2020 00:20

Po vcerajsom 'dietnom' progrese som dnes postavil mury byvaleho zamku / vojenskych kasarni, celok osadil na druhu uroven - na namestie ku vykopavkam a otestoval celok nasucho na prvej urovni. Zatial vyzera gut. Plus osemuholnikova strieska nad divadlom. Posledna epocha sa zacina rysovat...

Obrázok

Obrázok

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní