Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

karosa,free model 1:70

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa omron22 » 01 Dec 2020 14:27

Nazdar pani, kamarat mi vytlacil tento pekny model.Postavil som jednoduchu variantu a dorobil som podlozku,i ked zevraj sa da stiahnut.
Foto:




Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa LuPa » 03 Mar 2021 21:03

Sympaticky kusok.Mas pravdu, na autorovej stranke,ktora je pod navodom uvedena je asi tak 150-200 autobusov, trolejbusov M1/87 v roznych verziach na stiahnutie.Lepil som ich niekolko.Su presne a pekne :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1004
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Mar 2021 10:02

Ahojte, tiež som sa ku nim dostal, neverili by ste, náhodou od kamošky ktorá to šla stavať deckám. Odporúčala mi to a dovtedy som nevedel, že koľko je tipov autobusov na našich cestách :D Mám postavené dva klbáky, presnosť modelov potvrdzujem, akurát by som sa chcel opýtať: miniboxy tlačíte na aký papier? Poraďte, u mňa to je s výberom pôrod a skúsenosti by sa mi zišli, lebo zlým výberom trpí aj kvalita aj trpezlivosť :D Vo fórach som to nenašiel...

Držte sa a ešter az pochvala za pekný výsledok!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12906
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Mar 2021 19:49

developer10 napísal: miniboxy tlačíte na aký papier?

so 160gr papierom chybu neurobíš, ten sa používa najbežnejšie
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Mar 2021 20:04

Ja tlacim na 140-150g papier.Pripadne mozes stranu kde su drobne diely vytlacit aj na 80g alebo proste maksi papier prave kvoli tvarovatelnosti drobnych dielov.Ale urcite na tej istej tlaciarni aby si mal zhodne odtiene.Pred strihanim streknem na vsetky papiere tak 3-4 slabsie vrstvy cireho laku (pouzivam leskly aj ked nie na vsetky diely sa uplne hodi lesk), tlacit davam na laserovke.Lak spevni laserovu vrstvu ale aj tak je tu sanca,ze ju poskodis ohybanim , pozor.Vhodne je hlavne pri oblukoch malych priemerov trosku naslinit diel z rubu a tak ohybat, pozor pre zmenu na zvlnenie pri silnom navlhceni.Vsetko treba vyskusat ale nie je to velka veda, neboj sa. :wink: A mozno najdes lepsi sposob neskor :)

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Mar 2021 20:06

toudi_sk napísal:
developer10 napísal: miniboxy tlačíte na aký papier?

so 160gr papierom chybu neurobíš, ten sa používa najbežnejšie


Na taketo autobusy sa to tiez da pouzit ale keby si mal z toho ram a podobne drobnosti uzitkovych aut tlacit a hlavne tvarovat, moze to byt problem pri tvarovani

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1004
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: karosa,free model 1:70

Príspevokod užívateľa developer10 » 05 Mar 2021 11:26

Dakujem chalani! Drzte sa!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Nedávno zbúchaný tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a špatnokrásny K-MAX plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný