Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Okt 2021 19:30

Po kratkej prestavke som sa pustil do tejto Pragy, klasika nasich koncin :)

Model bol volne pristupny svojho casu, teraz je tu uz trosku ina verzia na: https://www.minimodel.sk/sk/katalog.htm ... ask=search
Ja lepim model oznaceny autorom ako LBS System+JJM46 - 41.
Upravujem ram, pohon, podvozok a chcem skusit aj interier.Aktualny stav je na foto.Z povodneho modelu som zatial pouzil len vonkajsi diel pozdlznikov ramu, ostatne je vlastna tvorba = pravitko, ceruzka, skalpel.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa developer10 » 27 Okt 2021 21:09

Prosim Ta kde sa da zohnat take velke sparatko? Vela zdaru, tuto klasiku stretavam dva tri krat do tyzdna, nezmar, ostro sledujem ;)
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Nov 2021 22:53

Zatial, co mischli rozne drotiky natrete na sedo som sa pustil do kabiny s interierom a aj som ju zbuchal.Trvalo to trochu dlhsie lebo som to priebezne premeriaval a prisposoboval. Veniec, tyc volantu a dve paky su z drotu, ostatne je papier roznej farby a hrubky. Az na to, ze veniec volantu ma vacsi priemer som spokojny :wink: S ostatnymi pakami pri soferovi a pedalmi sa mi nechcelo hrat, aj tak ich nebude vidno.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Nov 2021 23:07

Kabina je hotova az na detaily a sedi na svojom mieste.Naraznik pridam neskor nech mi nezavadzia.Pridal som drziaky fekalnej nadrze, aktualne ju aj dokoncujem.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Nov 2021 19:38

Fekalna nadrz je prilepena na rame, neskor pribudli napravy, kardany,vzduchove zasobniky, palivova nadrz...Vyfuk je z drotu a jeho tlmic je len papierik namotany na tento drot.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Nov 2021 23:35

Praga je hotova.Moje upravy su: vlastny ram,napravy aj ich zavesenie, interier, modelovejsie svetla, zadny naraznik, predny naraznik ako profil U, odrazky, zrkadla, madla a klucky na dverach.
Pre neznaleho moze byt problem, ze model neobsahuje navodnu kresbu ale na internete je dostatok foto a aj stavba fekalu od PKG v M1/32, kde je snad vsetko vidno.
Zakladny model je presny a ozaj velmi pekne spracovany a aj bez uprav vznikne podareny model Pragy V3S. :wink:
Ja som mal velku zabavu s modelom,co viac si priat od jednej takej A4, ze? :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Nov 2021 00:53

:oh: :oh: :jawbone:

7 centimetrov dokonalosti! Paradny model, porovnatelny s velkymi “bratmi”, fakt pecka!!!

Velka gratulacia!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Nov 2021 00:53

Paráda! Čo budú vylepšovania na ďalších modeloch? Dezén či bombírované kolesá? :)

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa WanRayen » 15 Nov 2021 09:07

Aj dezén, aj bombirované kolesá. Veľmi pekne spravené.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Praga V3S fekal / 1:100 / LBS System+JJM46

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Nov 2021 21:16

Pani, dakujem za pochvaly :wink:
Minidezenik ma nenapadol ale pridal by tiez krase :big smile: .Skor pri tomto modeli som rozmyslal nad motorom a otvaracej kapote.
A lutujem, ze som diely interieru a podvozku, co som rucne kreslil nedal aj do digitalnej podoby pre moje buduce V3S a aj pre ostatnych na stiahnutie.

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní