Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 21 Nov 2022 14:34

Ahoj priatelia. Po škodovke sa vraciam do svojho obľúbeného segmentu a budem tu prezentovať opäť monopost F1. Tentokrát sa jedná o nie moc úspešný model z roku 1988, ktorý sa v šampionáte trápil a upadol do zabudnutia. Našťastie tu máme šikovných autorov, ktorí nám pripravia aj takéto neznáme modely. Model je z dielne J. Poláka, nachádza sa na dva a kúsku stranách A4, 3 strany návodu a k modelu je aj aršík s laserovými dielmi.
Konečne mi skončila PN, takže nečakajte žiadne tempo ako bolo pri posledných 4 modeloch, už sa bude lepiť len piánko po večeroch...
Náhľad


Najprv som sa pustil do kolies, ktoré nie sú tie najvydarenejšie

ale sú našťastie 4, takže ak sa podarí aj zbytok, tak to bude paráda.
A pokračoval som podľa návodu a poradia dielov. Moc toho nemám, je to len podlaha s pár laser dielmi.

To najzaujímavejšie ešte len príde, tak sa dúfam čoskoro ozvem.
S.
Naposledy upravil/-a stano v 08 Feb 2023 22:24, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Nov 2022 21:19

No, bodaj by som aj ja taketo peknucke kolieska mal :wink:
Model podla mna o to atraktivnejsi, ze nema kapotovany motor, verim, ze to zas bude podareny kus, Stano :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 28 Nov 2022 19:31

Ahojte. Trošku som pokročil a zlepil som trup spolu s kokpitom a celok som osadil na podlahu. Času dosť ubudlo, tak budem to sem hádzať tak po troške. Moc sa mi to nedarilo dať dokopy, niekde som to asi zle natvaroval a nie je to na 100 percent, ale to už je môj štandard.

Z tejto strany je to ešte ako tak dobré, z tej druhej je to ako po ľahkom kontakte s ochrannou bariérou. Už som aj uvažoval nad tým, že to poputuje do koša, ale zase čo s načatým vláknom...nejako to dorobím, potom posúdite sami...
Zatiaľ
S.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 04 Dec 2022 21:36

Trápenie na pokračovanie...tak som zlepil ochranný oblúk, chladiče, bočnice, nejaké serepetičky za kokpitom, predné krídlo a predné nápravy...moc mi to akosi nejde, dúfam, že s motorom nebudem mať také trápenie a začne ma to konečne baviť. Možno je to aj tým, že si na to neviem nájsť viac času a lepím to vždy len na chvíľku po večeroch.

Snáď bude čoskoro ďaľší postup.
S.

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa majo » 07 Dec 2022 10:37

Zatiaľ to vyzerá dobre, aj keď ako píšeš, že sa Ti sem tam niečo nedarí. Držím palce nech to dobojuješ do úspešného konca. :big smile:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 08 Feb 2023 22:24

Ahoj vospolok.
Tak som sa konečne donútil dorobiť tento môj nepodarok. Bolo to trápenie na pokračovanie a vôbec som sa pre to nevedel nadchnúť. Robil som to niekoľko večerov, vždy po kúskoch, s motorom som sa jedoval asi 5 týždňov. Nerád nechávam niečo rozrobené a už keď som sa podujal to tu prezentovať, tak som to chcel dokončiť. Mnoho vecí sa mi tam proste nepodarilo polepiť tak ako by to malo byť, nakoniec mi tam nesadlo ani zadné krídlo, trošku mi uteká dopredu, tak to (ak budem mať na to chuť) ešte opravím. Fotiť sa mi už vonkoncom nechcelo, tak tu odprezentujem len dokončený model. Viem, že v rukách šikovného a trpezlivého modelára by to vyzeralo lepšie, ja tu ale môžem odprezentovať len to, čo mi dovolia moje paprče.

Neviem, čo by som mal k tomu viac napísať, dúfam, že sa tu stretneme pri niečom čo mi pôjde viac od ruky.
Majte sa krásne.
S.

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa majo » 09 Feb 2023 13:21

Podarilo sa Ti to dokončiť. Gratulujem. Krásny model a ten motor tam pekne vyniká. :big smile:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa Brzdič » 09 Feb 2023 17:53

Krásně slepeno.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Eurobrun ER 188 /1988/ Stefano Modena/ Jan Polák/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Feb 2023 19:49

Stano, podla mna paradicka, velmi podrene.Odkryty motor tomu pridava

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní