Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Apr 2017 11:18

Práve som dokončil ochranný rám kabíny.
Drôty som najprv vyrovnal a následne ich ešte po celej dĺžke "povaľkal" pomocou pilníka, je to môj zaužívaný spôsob ako jemne zdrsniť povrch, drôty sa potom lepšie lepia k sebe a aj farbia. Ako je vidno na prvej fotke, rám som si farebne rozdelil na časti presne tak ako má aj skutočný kamión, každý by to mal pri pohľade na model možno na háku, že ako vedú trubky a kde sú prerušené a kde vcelku, ale.... proste to tak chcem mať :P . Tvarovanie drôtov bolo pomerne jednoduché, šablóny od autora sú skvele nakreslené, celkovo musím pochváliť návodné kresby 1:1, veľmi to uľahčí dodržanie súmernosti. Horšie to už bolo so zlepovaním, keďže rám rozdelený podľa skutočnosti sa skladá z 27 častí. Nakoniec som sa rozhodol opäť si vyrobiť šablónu, ktorá bude mať úchyty rámu presne podľa zlepenej kabíny. Tým pádom som rám mohol zlepiť osobitne, bez nejakého rizika poškodenia kabíny lepidlom, prípadne farbou. Zlepovanie chcelo trpezlivosť, strávil som tým dlhé hodiny a neustále premeriaval uhly (nie všade sú pravé uhly, preto som mal poruke aj šablóny z hrubého kartónu, zrezané do uhlov podľa návodnej kresby) a vypodložoval aby som to nemusel držať. S výsledkom som spokojný a budem ešte viac, keď to nafarbím a bude to na kabínu aj naozaj pasovať :haha:

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 09 Apr 2017 11:24

Tak ten rám vyzerá parádne. :P Som zvedavý jak bude vyzerať na kabíne. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Apr 2017 18:59

ahoj
cim si lepil klietku? epoxid alebo sekundove lepidlo?
droty do svetiel mali tahane vnutrom trubiek klietky?

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 16 Apr 2017 17:38

Ochranný rám som lepil obyčajným sekundovým lepidlom. S UHU by to držalo ešte lepšie, no bohužiaľ som ho už v obchode nenašiel.
----------------

Tak som konečne dolepil kabínu - chýba jej už len zámok sklápania v zadnej časti, no ten doplním až po jej umiestnení na rám, aby bola v dokonalej rovine. Doplnená bola o ochranný rám, anténu, prútovú anténu (model ju neobsahuje, LIAZ 626 mal hore na ochrannom ráme ešte 4 klaksóny, 627 nie), pozičné svetlá, upravené spätné zrkadlá, štvoricu menších a dvojicu veľkých prídavných svetlometov (pridal som k nim vedenie napájania podľa fotiek originálu). Úchyty rámu na kabínu som použil väčšie, tie z modelu majú snáď polovičnú veľkosť oproti originálu, ak nie menej, ale to je drobnosť, ktorú si modelár vyrobí za dve minúty. Pár drobností modelu ešte chýba, no ďalšia na rade by mohla byť podložka, uvidíme, či budem pri chuti :) .

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 16 Apr 2017 17:51

-super,uz aby bola podlozka
-v roku cca 1986 na vystave agrokomplex v nr bola liazka a tarovka ktore isli na dakare. je dost mozne ze to bola tato liazka. ludi bolo okolo ako hadov,aby som sa pozrel do kabiny musel ma otec zdvihnut.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Apr 2017 18:15

Krasna pedantna robota, taka typicka na teba :victory:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Apr 2017 21:24

Pecka :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 17 Apr 2017 01:02

Tak už to konečne poskladaj dokopy a nenaťahuj nás toľko.
Parádne to vyzerá. :wink: :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 26 Apr 2017 13:18

Vau, rám sa ti podaril super a aj celá kabína vyzerá dosť realisticky :wink:
TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 16 Nov 2017 21:41

Nuž, po tom, čo ženské osadenstvo domácnosti zabudlo na jedenáste prikázanie (nikdy sa nedotkneš modelov ani ničoho čo sa ich týka bez povolenia) a utrelo prach (a okrem toho ulomilo spätné zrkadlo a nalomilo kardan) som sa najprv poriadne nasrdil a následne usúdil, že by tento model po troch rokoch aj bolo dobré dokončiť :haha: . Škody napáchané opačným pohlavím našťastie boli jednoducho opraviteľné a nezanechali žiadne následky.
Ako prvú vec som napravil svoju chybu, kedy som dal dozadu zdvojené brzdové svetlá podľa fotky z iného preteku, konajúceho sa až po Dakare 1985. Strhol som ich a aby som zakryl stopy na papieri, vypodložil som plochy tenkým papierom, prelisy to znížilo len nepatrne a nieje to takmer vidieť a ja mám dušu na pokoji.


Ďalej som vyrobil zásterky. Liazka je na fotkách aj bez nich, aj s dlhými, polovičnými, poodtŕhanými. Pôvodne boli pravdepodobne takéto zdvojené, keďže origo boli prikrátke, preto napojili na seba dve. Nitkou budú troška natiahnuté smerom dozadu, ako to mali aby si ich pri cúvaní neodtrhli vlastnými kolesami.



Ďalej som vyrobil servoriadenie, ktoré model neobsahuje. Podklady naň sa nehľadajú ľahko, aj keď rovnaké používal LIAZ MTS a aj Karosa. Základný diel som našiel ľahko, horšie to bolo ako komplet, kde som si tú hadicu viac menej domyslel, lebo zo žiadnej dostupnej fotky nieje jasné, kam sa napája a tých hadíc tam asi bolo aj tak ešte viac, boh vie. Bola to piplačka spraviť tak, aby to s ničím nekolidovalo a ani s kabínou až bude nasadená, ale výsledok ma celkom teší.



Už mi chýba len zámok kabíny v jej zadnej časti a držiaky predných blatníkov. To zbastlím zajtra a potom už ostáva len celý model postupne zlepovať dokopy. Ponáhľať sa nebudem ale v nedeľu dúfam bude komplet hotový :P
Live hard, ride easy.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní