Honda NSX Takata Dome / Epson / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 49
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda NSX Takata Dome / Epson / 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 05 Máj 2020 20:06

Zaujímavá predloha, pekne zlepená,len by to chcelo nalakovať, toto by si zaslúžilo poriadny lesk :wink:

anndriu | --
Meno: anndriu

Príspevokod užívateľa anndriu » 05 Máj 2020 21:33

To áno ale toľko horkých sĺz čo som nad lakovaním po zaschnutí vyronil nad autíčkami mojími ... neviem dobre lakovať..niektoré plastové áno .. ale potom som papieru podľahol a tam to je iné... tá zrnitosť lakov a to že chcem aby vyzerali ako plastové (alebo ako tvoje , kukol som tvoju stránku..toop .. ak poznáš moja inšpirácia je Dano Kučera ten ma do tohoto levelu dostal ).. bojím sa pokusov ale rád by som niečo skúsil..máš nejaký vlastný recept..?

anndriu | --

Príspevokod užívateľa anndriu » 05 Máj 2020 21:35

Skúšal som zlatý papier ... ale lámal sa ..

petopato | 49
Gulášmajster!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 05 Máj 2020 22:21

Toto by bolo najjednoduchšie streknuť bezfarebným lakom v spreji. Treba to len pred tým naimpregnovať rozriedeným nitrolakom, aby sa povrch takpovediac zavrel, aby si vedel vytvoriť rovnomernú vrstvu laku. Je to robota na pár minut, len by to chcelo krycou páskou prekryť diely, ktoré by nemali byť lesklé.

anndriu | --

Príspevokod užívateľa anndriu » 06 Máj 2020 01:19

Bojím sa len toho že je to veľmi tenký papier (obyčajný kancelársky) a že by ho to mierne pokrúcalo ... a potom by nemal ten napružený rovný tvar ..tento model ani nemal byť tu na fóre vznikol len tak ale zapáčil sa mi tak ho doťahujem...ten nitrolak asi striekať ? .. no a jeho počiatočná vlhkosť nepokrivý papier ..fakt je to jemný model ..bola to sranda a experiment na začiatku ..neplánoval som ho dokonciť len som sa nudil v štúdiu(robote) pár hodín..diely sú napružené dosť tenké ..

petopato | 49
Gulášmajster!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 06 Máj 2020 16:24

Ten nitrolak by sa mal nariediť skoro na vodu a netrieť štetcom, ale na kanclák by to asi ozaj nebolo dobré natierať, zase na druhej strane keď to mal byť len sranda a experiment, tak by si aspoň nadobudol skúsenosť, pokiaľ by to aj nevyšlo...

anndriu | --

Príspevokod užívateľa anndriu » 07 Máj 2020 10:04

Chcem sa ešte opýtať ako je to s nitrolakom a modelom ktorého väčšie plochy sú zatreté temperkou alebo vodovkami ..nerozpije alebo sa nebude správať nitrolak inak ako by mal...?

petopato | 49
Gulášmajster!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Máj 2020 17:55

Tak to netuším, nikdy som to neskušal predpokladám, že by to navlhčilo farbu, ale treba to vyskušať.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný