Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bugatti 35B / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Dec 2020 21:56

Pred tyzdnom som sa pustil do tohoto krasavca.Je mozne zlepit verziu jednoduchsiu bez motoru, len kapotovanu alebo verziu ramu s viditelnym pohonom a moznostou doplnit ju o diely karoserie.Tu som si zvolil aj ja.
Zacal som motorom, ktory som doplnil o nejake vylepsenia ako skrutky,sviecky, nejake cerpadielko pri vyfukovych zvodoch atd.Rozmyslam nad niektorymi rurkovymi vedeniami, to ale az neskor po prilepeni motoru do ramu a doplneni dalsich dielov.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Dec 2020 13:35

V samotnom modeli je chyba v oznaceni dielu 151 - hriadel od motora do motorovej priecky,nespravne je oznaceny ako "152".V navodnej kresbe je oznacenie aj poloha v poriadku.
Po motore pribudol chladic a ram.Na ram budem postupne lepit jednotlive diely hnacej sustavy a ostatne diely.Vsetko pekne presne a diely sedia ako sa patri.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 06 Dec 2020 20:50

Motor, chladic aj cast pohonu az po prevodovku uz sedia v rame.Mali byt uz nalepene aj radiaca a brzdova paka ale kvoli karoserii, ktoru sa chystam neskor doplnit, ich prilepim neskor.

Užívateľov profilový obrázok
Bogatyr | 52
Príspevky: 136
Meno: Henkie
Bydlisko: KPS
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Bogatyr » 07 Dec 2020 20:29

Tak toto budem sledovať veľmi pozorne. Zatiaľ to máš super.
Bogatyr

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Dec 2020 16:13

Pribudla palubovka s motorovou prieckou a dokoncil som viac menej aj motorovy priestor,neskor este pribudne tyc riadenia.Oproti originalu som doplnil viacere drobnosti ako kable ku svieckam, cierna nadrzka na motorovej priecke, rurky od chladica do hlavy valcov a trochu som zrealnil hriadel medzi krytom hlavy valcov a mototovou prieckou spolu s remenovym pohonom do pravej strany.Mohlo to aj krajsie vyzerat.Este by sa naslo dost moznosti na doplnenie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 12 Dec 2020 20:27

Zatial velka parada, sledujem a drzim palec...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 18 Dec 2020 18:02

Dakujem za pochvaly :wink:
Pokracoval som hnacim hriadelom od prevodovky ku zadnej naprave, samotnou zadnou nparavou aj s listovymi pruzinami, nadrzou.Dalsou kapitolou boli brzdove bubny a kolesa. Vsetky diely presne, este keby sa k tomu moja prenost pridala bola by to nadhera :) . V pisanom navode na sasi som nasiel par chybiciek ale nic vazne:
-nadrz je pisana ako diel cislo 166, ma byt 156, v kresbe aj medzi dielmi je to spravne
-puzdra kardanovych klbov su pisane ako diely c. 160 a 162, ma byt 161 a 162,v kresbe aj medzi dielmi je to spravne.

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa tom » 20 Dec 2020 14:07

zaujímavý model, ten rám a motor pekne detailne spracované. Bude to škoda zakapotovať. Tvoja robota je tiež dobrá len tak ďalej :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Dec 2020 16:44

Dakujem :wink:
Diely karoserie nechcem lepit iba polozene by boli, uvidim co sa bude dat pouzit a podla toho sa zariadim.
Inac, sasi je hotove, foto pridam neskor.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Dec 2020 17:37

Pribudla zadna naprva, tu je v pisanom navode chyba: spomenuta je tyc cislo "100" ale spravne ma byt "90". Je to vzpera pozdlz ramu az ku zadnej naprave, v kresbe je to v poriadku.Jej oba konce som spravil modelovejsie a ako samotny diel sa mi zdala byt kratka, snad mam ale napravu na spravnom mieste nalepenu. Pri prednej naprave moc uprav nebolo ale nieco predsa: listove pruziny su vpredu obtocene okolo dielu c.39 ako na predlohe, doplnil som spojenie listovych pruzin s trecimi tlmicmi, pridal som na ne skrutky.Kolieska nebudu otocne kvoli pevnosti.
Poslednym dielom na sasi bol volant s tycou riadenia.Tu som modelovejsie urobil prevodku riadenia a spojku nad nou.Veniec volantu je z tesnenia, aspon o nieco lepsi ako povodny papierovy aj ked hrubsi ako by mal byt.Drzi slabo na tyci riadenia kvoli hrubke svojich priecok.Tu som doplnil kruzok na prekrytie stredu volantu aby nebolo vidno osku.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní