Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 10 Feb 2021 22:12

Zdravím vás vospolok. V poslednej dobe to akosi flákam, moc sa mi nechce lepiť, ale teda donútil som sa aspoň do niečoho strihnúť. Keďže si nerád komplikujem život, tak to bude zas niečo jednoduché od p. Špinlera. Ako prvý na mňa zo šanóna vykukol tento Jaguár v tejto pre mňa hroznej farbe, tak nech už to mám za sebou. Pred nejakým časom som už tento model staval, nedopadlo to moc dobre, tak snáď reparát bude pozerateľnejší. Čo napísať o predlohe? Automobilka Ford chcela v F1 vlastný tím a tak odkúpila stajňu Stewart. Ako prvého jazdca Jaguar získal vicemajstra sveta Eddieho IRVINA. Ten bol pravidelne rýchlejší než Johny HERBERT, ale priemerné vozidlo sa mu na bodované miesto podarilo priviesť len dvakrát, bol štvrtý v Monaku a šiesty v Malajzii. 4 body pre Eddieho IRVINA znamenali pokles v majstrovstvách sveta až na 13 miesto. Nedarilo sa ani Johnymu HERBERTOVI. Celý rok sa trápil, bol pomalší než tímový kolega a najlepším umiestnením boli dve siedme miesta v Rakúsku a Japonsku. Johnny HERBERT oznámil ukončenie kariéry V F1 a v poslednej Veľkej cene sa rozlúčil haváriou, kde po prasknutí závesu kolesa úplne zdemoloval vozidlo, ale sám vyviazol bez zranenia. Pretože Johnny HERBERT nezískal ani bod, zo 4 bodmi tím obsadil posledné, deviate miesto v Pohári konštruktérov.
Ako som už písal, model je klasicky špinlerovský, dve strany A4, návod, kresba, papier je offset, nakoľko je zo špeciálu Abc venovanom F1, vyšiel v roku 2003.

Takže originál:



A ide sa na to...tradičný začiatok, kolesá



Pred dokončením ešte prebehnem tú bielu linku po obvode.

Nasledoval kajak, ktorý som po nalepení komínu povýšil na parník a zatiaľ je k tomu sedačka



Toť zatiaľ všetko, k čomu som sa dokopal, ak bude počasie ako sľubujú meteorológovia, tak sa snáď donútim k tomu čoskoro sadnúť a pokračovať.
Naposledy upravil/-a stano v 18 Feb 2021 11:40, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Feb 2021 19:45

Myslis konkretne farbu tohoto modelu,ci sa Ti nepaci ani original?
Mne osobne sa dost paci v tej zelenobielej jednoduchosti.Napriek tomu ho mam stale nezlepeny. :wink:
Tak nech sa dari aspon tak pri inych Tvojich kuskoch!

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 12 Feb 2021 22:34

Mal som na mysli originál a samozrejme sa to prenieslo na model, trochu sa neviem trafiť s retušou...

No ale využil som zase voľný čas a niečo zas polepil dokopy. Trošku som sa sekol a začal lepiť kajak na podlahu bez sedačky, nakoniec sa to tam nejako podarilo vpratať, takže je to ako tak na mieste, zadné zavesenie, difúzor, bočnice (zatiaľ navoľno).


Užívateľov profilový obrázok
labyrint | 61
Príspevky: 106
Meno: Igor Tomášik
Bydlisko: Prievidza

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa labyrint » 12 Feb 2021 23:37

...model vyšiel aj ako LASER:
http://www.cashpick.cz/Formule/filtr.php?odRoku=all&doRoku=all&team=Jaguar&driver=all&number=all&race=all&author=all
Dal sa nedávno zase kúpiť ako LASERová tlač vďaka ZBIERKE Štefana K. na CASHPICKovi (http://www.cashpick.cz/forum/)
Aj pre mňa je to jedna z farebne najkrajších formúl toho obdobia!
...ešte jedna poznámka - Eddie Irvine nebol v r. 1999 majstrom sveta - skončil druhý.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Eddie_Irvine
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Feb 2021 00:20

Vďaka za upozornenie, Irvine bol vicemajster, šampionát v 99 vyhral Häkkinen. V Štefanovej zbierke boli tentokrát myslím viac-menej len modely Poláka a Fabiana, tuším niečo od Yanna, z týchto modernejších nič...

Užívateľov profilový obrázok
labyrint | 61
Príspevky: 106
Meno: Igor Tomášik
Bydlisko: Prievidza

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa labyrint » 14 Feb 2021 11:49

...nemyslel som poslednú zbierku.
Nedávno, bolo vlastne už dosť dávno, koncom r. 2017:
http://www.cashpick.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=3235
...odkazy som dával skor pre začínajúcich formulkárov, ako info - čo už bolo vydané.
Tá tabuľka u cashpicka je veľmi dobre urobená, umožňuje rozne triedenie...
...sú rôzne spôsoby ako nájsť správnu cestu ;-)

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 15 Feb 2021 10:30

Začína to dobre, tím Jaguar som mal celkom rád, aj pre nezvyklu atmosféru v tíme :D Dakujem aj za tu tabulku, naozaj prehladna vecicka aj pre jednoduchych modelarov - obycajnych F1 fanatykov ako ja :D Nech sa dari!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 16 Feb 2021 18:09

Tak tá zbierka z 2017 mi teda unikla, nevadí, myslím, že bude ešte možnosť sa k tomu dostať, aj keď si nemyslím, že by som sa zrovna do tohoto modelu púštal znova. Mám pocit, že čím viac sa snažím, tým je to horšie...
Bočnice sú na mieste, pribudli deflektory a predná náprava.



Chýbajú krídla a nejaké tie maličkosti...

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 17 Feb 2021 13:13

Zlepené už je všetko, pribudli krídla, antény, zrkadlá, prsknem to lakom a bude hotovo...


Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Jaguar R1,Johnny Herbert/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 18 Feb 2021 11:34

Dalo by sa povedať, že hotovo, stavba nebola náročná, ale vôbec nie som spokojný s retušou, už druhýkrát som sa netrafil, tretíkrát to stavať už nebudem, asi by ma trafil šľak a to by bola škoda...




Vidíme sa pri ďaľšej efjednotke :big smile:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní