Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 07 Okt 2021 20:29

Ahojte vospolok...po dlhej dobe sa tu o5 hlásim, pozeral som že môj posledný príspevok už je celkom bradatý, holt bolo teplo a vtedy ma to akosi ťahá von. Za tú dobu som skoro nič nedal dokopy, tak sa už dopredu ospravedlňujem, ak sa vám to nebude páčiť. Chvíľku som váhal, do čoho sa pustím, na výber tam toho mám dosť a nakoniec padla voľba na tento Tyrrell od Fabiána. Model sa mi nezdal vzhľadom na počet dielov moc náročný, tak som sa do toho pustil. No...človek mieni, absencia lepenia mení a tak ako som si myslel že to bude prechádzka, tak som sa pekne ojekabátil...Dosť kecov, kukneme sa spolu ako to vyzerá.

Náhľad


Klasicky som začal kolesami, ak sa tie nepodaria, nemá zmysel v tom pokračovať ďalej


Žiadne terno, ale teda som sa poskúšal s tým pokračovať

Tu už by som mal asi skončiť, nič neprezentovať a začať niečo iné, pretože ten čumák teda nič moc.

Ale nie, už som držal ten skalpel v ruke a pokračoval som. Kryt motora a bočnice

A tuto som to tiež dokatoval. Zle som si tie diely natvaroval a pri lepení som na to doplatil, tie prechody sú tam jedna veľká katastrofa.

Ale...robíme to pre radosť a neúspech by nás nemal odradiť, takže sa bude pokračovať, navyše sa tu s tým idem chváliť, tak si to už z povinnosti zaslúži dokončiť. Budem pokračovať závesmi, ďaľší posun čoskoro :wink:

Zatiaľ
Naposledy upravil/-a stano v 14 Okt 2021 09:20, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 11 Okt 2021 20:40

Takže pokračovanie...
Spojil som komín a bočnice s kokpitom, doplnil o predné zavesenie a pustil sa do zadnej časti, tzn. prevodovky, zavesenie, výfuky, držiak krídla. Mrzí ma, že som to pred tým tak pokazil, pretože model je zdá sa nie moc zložitý a páčia sa mi jeho tvary, v jednoduchosti je proste krása (keď sa to neposerie...) diely do seba pasujú. Proste Mirek to vie...

Zopár obrázkov


Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa sony » 13 Okt 2021 12:55

peknú prácu predvadzaš :wink:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Okt 2021 20:06

Vďaka za pochvalu...

Pokračoval som s prilepením prevodovky k podlahe a dokončil zadné zavesenie so všetkým čo tam má byť, pribudol difuzor, prilepil som späťáky a zlepil prítlačné krídla.
Monopost je viacmenej komplet, v blízkej dobe to dám dokopy a budúci príspevok bude hotovo.


Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 14 Okt 2021 09:09

Podarilo sa...model stojí na všetkých štyroch. Lakovať ho nebudem, moje skúsenosti s lakovaním sú mizerné a predošlé pokusy boli celkom bieda. Model sa mi lepil dobre, s papierom sa pracuje dobre, nebol žiadny problém pri tvarovaní, model nebol zložitý a jediné čo ma mrzí je ten zmrvený komín. A možno sa dal aj trochu lepšie urobiť ten čumák. Inak je to snáď kukateľné.



Dovidenia pri ďaľších efjednotkách priatelia :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa majo » 14 Okt 2021 14:00

Super! Pekná robota. Formula s minimálnymi nápismi nevyzerá zle ;)


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa enzo66 » 15 Okt 2021 12:33

Hezké, model se mi líbí. Nalakování by vozu slušelo, ale pokud si netroufáš nevadí. Také ho mám v plánu, ale čeká v dlouhé řadě ostatních formulí :wink:
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tyrrell 018, Satoru Nakajima/ Miroslav Fabian/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Okt 2021 22:17

Este, ze si to nevzdal :wink: , podarilosa to pekne dokoncit. Pozeram, ze nebol problem s odlupovanim laseru pri ohybani...ci?

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní