Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - F1 Fabian / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mr.S | 36
Príspevky: 19
Meno: Martin S.
Bydlisko: Prievidza

Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - F1 Fabian / 1:24

Príspevokod užívateľa mr.S » 15 Jan 2022 22:41

Ahojte, tak ako svoju prvú prezentáciu na tomto fóre som si zvolil neslávne známy voz Franka Williamsa z roku 1994 o ktorom asi nemusím veľa písať. :too sad:
Pôvodne som som mal v pláne zložiť verziu N.Mansella no nakoľko vlastním všetky 3 verzie od M.Fabiana, v istej fáze lepenia, resp. nasranosti - rozhodol som sa zlepiť všetky 3, len aby som vychytal muchy z tejto prvej verzie :) A ak boh dá, Rothmans ságu dokončím verziou FW18 od Forum Teamu. :still dreaming:

Formulku skladám už od nejakej polky decembra no medzitým sa nám narodil syn tak prispievanie sem a update som odkladal na dobu, keď budem mať troošičku viac času :)
Stavbu som ale postupne poctivo fotil.
Náhľad na origoš.


Začal som mojimi obľúbenými kolesami.

Tie som čiastočne zmodifikoval, časy ked sa behúň lepil s chlopňami su myslím dávno preč tak ako platit šeky na pošte, takže došlo k ich odstráneniu, z kartónu som si spravil pomocné bočnice na ktoré som navinul behúň, potom nalepil nabombírované bočnice. Disky dostali obvodový ráfik aby dodali trošku 3D efekt. No a nakoniec som ich pretrel tzv. Braunerovou metódou, revellkou č.9 a prestrekol matným sprejom. Ostal som trošku sklamaný pretože som použil iný štetec na aký som bol zvyknutý a vznikli mi nepekné ťahy a mapy. Rovnakým spôsobom som totiž robil aj McLaren MP4/5B a tam veru maju krásny jednoliaty celok.

No mám pocit že to nebolo viac štetcom ale tým že som farbu skoro vôbec neriedil. Každopádne, poriešil som si úplne najzákladnejší airbrush od Revellu tak ďalšie vyskúšam streknúť, čo na to povedia kolesá.

Ďalší na rad prišiel sedačka a kokpit. Tu som vyupgrejdoval volant štandardným tesniacim krúžkom, aj keď mám rád papierové modifikácie, papierový okrúhly volant mi proste vadí a takto tomu pridá ten správny šmnrc.


Pokračoval som hlavnou časťou karosérie - vonkajšia časť kokpitu a predok. Tu som bol velmi milo prekvapený príjemnou úrovňou obtiažnosti lepenia jednotlivých dielov, hlavne prednej nosovej časti kde som takmer pri každom modely chytil vačšiu či menšiu vrtulku. FW16tka zatial bez vrtule. Môj prvý model od p.Fabiana a konštatujem že velmi dobre. Všetko sadlo tak jak malo, dokonca aj retuš som ako tak trafil a postupne som celú časť skompletizoval spodnú čast nosu aj s podlahou a časťou prednej nápravy. :vicotry:


Pri podlahe prišiel ďalší upgrejd, kde spodnú časť uzatvorenia karosérie som odrezal a podlepil kartónom a ako samostatnú časť som ju pak nalepil na diel podlahy ako celkové spevnenie a minimalizovanie skrútenia podlahy. Podobne som upravil bočné pomocné chlopňe 24 a 25, spravil som z nich samostatné kartónom podlepené dielce o ktoré nalepím pak bočnice a zároveň minimalizujú skrútenie podlahy.
A celkovo celú podlahu som podlepil akvarelovým papierom a lepil suchým tyčinkovým lepidlom. Podlaha ostala krásne rovná a pevná tak jak sa má správny kompozit správať :bad smile:
Naposledy upravil/-a mr.S v 13 Feb 2022 17:55, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Jan 2022 21:49

S vykrutenymi nosmi F1 zapasim aj ja, nie vzdy uspesne.Zatial to v Tvojom pripade vyzera velmi pekne, len tak dalej

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 695
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 23 Jan 2022 11:01

Pekné kolieska.
A foto MP4/5b potešilo :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mr.S | 36
Príspevky: 19
Meno: Martin S.
Bydlisko: Prievidza

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa mr.S » 28 Jan 2022 17:28

LuPa napísal:S vykrutenymi nosmi F1 zapasim aj ja, nie vzdy uspesne.Zatial to v Tvojom pripade vyzera velmi pekne, len tak dalej

Ďakujem, bojujem ale zatiaľ ma to baví :big smile:

Robert Blaschke napísal:Pekné kolieska. A foto MP4/5b potešilo :wink:

:victory: MPčko bola veliká lahôdka, mám prikupenú aj verziu Monaco tak sa na ňu veľmi teším :still dreaming:

Tak po nejakom čase opať prezentujem pokračovanie stavby. Pokračoval som celým krytom motora s komínom. Zo začiatku to slo slubne, pokým som nedošiel po časť komínového oblúka. Trošku som podcenil postupnosť a velmi naširoko som natvaroval diel, tak som mal čo robiť aby mi to ako tak sadlo s ostatnou časťou. Nepodarilo sa mi to osadiť čisto presne, navyše je videť mierne zlomený papier tak som bol chvíľu z toho rozladený, ale v tom momete som sa rozhodol že spravím aj ostatné verzie, a všetko čo pokazím tu na ostatných si dám pozor :)


Ďalej som pokračoval bočnicami, tie su vlastne aj s komínom jedna velka časť takže dať to do kopy nebolo také zložité.


Potom som sa pustil ku kompletnému prilepenie celeho dielu ku karosérii. Očakával som najhoršie, nie vždy mi táto fáza vyšla tak aby som bol spoko,no tu nebolo miesto pre nejaké väčšie pochybenia, všetko sadlo krásne bez komplikácií. Ďalej sa pridali závesy predných kolies spolu s nábojmi, zatial bez osiek. A predok som uzatvoril predným krídlom, podlepeným trošku na hrubo ale je pevné a drží tvar.



Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 28 Jan 2022 20:44

Ahoj
Vitaj u nás, ako prvú prezentáciu si si vybral krásny aj keď veru smutný monopost...
Držím palce, ide ti to veľmi dobre a teším sa na Robertovu FW18 :wink:
A aby som nezabudol, gratulujem k rodinnému prírastku, neviem ako u Vás, ale u nás od kedy mám deti, moc času na lepenie nezostáva...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 30 Jan 2022 12:35

Zatial sa dari, len tak dalej :victory:
Inac obcas pouzivam na take divokejsie tvary ako spominas ten komin, ze diel jemno naslinim z rubu ako bocnice kolies, ale nie az tolko a vytvarujem.

Užívateľov profilový obrázok
mr.S | 36
Príspevky: 19
Meno: Martin S.
Bydlisko: Prievidza

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa mr.S » 13 Feb 2022 17:01

kuratkoo napísal: .....
A aby som nezabudol, gratulujem k rodinnému prírastku, neviem ako u Vás, ale u nás od kedy mám deti, moc času na lepenie nezostáva...


Ďakujem, je to presne ako píšeš. Dokým tu krpček nebol, človek si neuvedomoval, koľko voľného času má a ako ho môže využiť kým nemá dieťa. Dnes už len s láskou spomínam na tieto voľnočasové chvíle :) Lepím viacmenej večer takže nič moc no :jawbone:

LuPa napísal:Zatial sa dari, len tak dalej :victory:
Inac obcas pouzivam na take divokejsie tvary ako spominas ten komin, ze diel jemno naslinim z rubu ako bocnice kolies, ale nie az tolko a vytvarujem.


Vďaka, dobre píšeš, to je dobrý nápad s tým naslinením, neskor som to otestoval a je to veru vhodné nielen na pneu bočnice :victory:

Tak po nejakom čase opäť nejaký pokrok a pomaly aj dobeh do cieľa. Najskôr pribudla prevodovka s držiakom zadného krídla. Na ňu som prilepil tlmiče, ktoré by po správnosti mali byť hore na prevodovke, no kedže boli graficky znázornéné na bokoch, dal som ich pre efekt na bok, aj ked ich v konečnom dôsledku nieje vôbec vidno :bad smile: Ďalej pribudli chladiče zadných bŕzd a náboje kolies.

Nakoniec sa to celé prekrylo bielym koncovým dielom bočnice ktorá mi ale že vôbec nesadla, na oboch stranách je vidno prechod, každopádne ďalšia vec ktorú sa budem snažiť vychytať pri ďalšej verzii modelu.


Potom som skompletoval difuzor s výfukmi, tam nebola žiadna nástraha alebo zapeklitá vec, skôr som ocenil túto zaujímavo riešenú časť, kedže bola oddelená od podlahy. Väčšinu modelov ktoré som robil,mali podlahu s difúzorom viacmenej spojené, len lamely sa dorábali. Po skompletovaní som ju prilepil k celku a pustil sa do zadného krídla.

Tu som trošku zaváhal ako ho celé zložiť bez toho aby sa mi vykrútilo alebo nebolo úplne mimo. Podlepil som všetky časti a spodné dva diely som rovno nalepil na držiak. Pak som pridal obe bočnice krídla a ďalej doliepal ostané lamely od najvrchnejšej po poslednú. Či to bola dobrá voľba, netuším, možno hej vyšlo to celkom obstojne, som stým spoko a čakajú ma už len drobotiny od zrkadiel, kamery až po deflektory. A pak šup ho do laku! :victory:



Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 340
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Feb 2022 17:22

Super, ide ti to pekne, teším sa na výsledok a vďaka za vlákno, tiež na mňa tento model jedného dňa čaká :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Feb 2022 17:45

Tiez som prave pozeral, ci ho mam a ano, je tu :wink:
Pripajam sa ku pochvalam, super, dari sa Ti.Ja akurat na Lole skusam vodorovne plochy zliepat tycinkovym lepidlom aby sa tak nekrutili.Vyzera, ze to funguje.

Užívateľov profilový obrázok
Lucas80 | --
Príspevky: 4

Re: Williams FW16 GP France/Pacific/Imola / M.Fabian - F1 Fabian / 1:24

Príspevokod užívateľa Lucas80 » 21 Feb 2022 13:26

Asi jsem velmi stará škola, složenky stále chodím platit na poštu a chlopně u běhounů pneu dělám dosud, i když tam nejsou a musím si je vyrobit :)

Zatím to máš parádní a je úctihodné, že budeš dělat tři verze a pokaždé se budeš chtít zlepšit. A taky díky za vsuvku s MP4/5B, vozy z devadesátek měly čaro :victory:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný