Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 06 Mar 2022 13:04

Ahoj vospolok. Trošku si oddýchnem od formuliek a skúsim doplniť moju zbierku rýchlych mladoboleskavských škodoviek. Nedávno som objednal dva modely od pre mňa neznámeho vydavateľstva SELD Design a začnem práve týmto modelom. Jedná sa o prototyp súťažného vozidla z produkcie Metalex, kde bol do Škody Garde zabudovaný motor z VAZ 1600, ktorý bol osadený dvoma karburátormi a motor bol naladený na výkon 160 koní. Predlohou modelu bolo vozidlo, ktoré sa zúčastnilo rallye Valašská zima.
Model je možné postaviť aj s interiérom, tak by som to rád skúsil, aj keď v tejto oblasti mám mizivé skúsenosti. Model sa nachádza na troch stranách A4, strana obrázkový, dve strany písaný návod. K modelu sa dodáva aj aršík fólie na presklenie, za čo patrí vydavateľovi pochvala. Papier vyzerá byť o niečo hrubší ako som zvyknutý, tak snáď sa mi s tým bude dobre pracovať.
Takto to vyzerá v 2D



Začal som štandardne a to sú moje "obľúbené" kolesá. Našťastie sú celkom jednoduché, takže to išlo ako po masle.



Kolesá som zvládol, idem sa pustiť do karosérie, tak si budem držať palce, nech to dopadne nejako kukateľne...

Zatiaľ sa tu majte krásne :big smile:
Naposledy upravil/-a stano v 04 Máj 2022 20:23, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 08 Mar 2022 21:24

Ahojte...

Tak som sa tri dni trápil s karosériou a presklením. Autor nezabudol na fóliu ako aj na šablóny, ktoré boli aj s chlopňami. Samotné zasklenie som lepil do karosérie obojstrannou páskou. Horšie to bolo s chlopňami, tam som sa trochu potrápil, aby som to ako tak dal dokopy. Lepil som to gélovým sekundovým lepidlom, drží to jak šľak. Bohužiaľ, ako som spomínal, so zasklievaním mám minimum skúseností a tak je to vidieť aj na výsledku. Čo sa týka papiera, spomínal som, že sa mi zdá hrubší, než na aký som zvyknutý a aj tlač sa mi miestami mala chuť odlupovať. Čo je ale úplne najhoršie, tak sa mi stalo, že som si to miestami na tej bielej farbe zahúkal.
Zatiaľ je to v takomto štádiu...



Budem pokračovať obomi čelami, spojlermi, čoskoro sa ozvem

Majte sa tu krásne

S.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 08 Mar 2022 21:32

S kasňou by som si starosť nerobil, vyzerá dobre, skôr mi prídu kolesá trochu lesklé. To bude asi laserová tlač, či?

Užívateľov profilový obrázok
mr.S | 36
Príspevky: 19
Meno: Martin S.
Bydlisko: Prievidza

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa mr.S » 09 Mar 2022 07:47

Zatiaľ to máš parádne :victory: Ocapkanú karosériu by som až tak neriešil, prinajhoršom ju môžeš trošku opatinovať prachom nech to má čaro pretekov :big smile: kolieska aj keď vyzerajú jednoducho sa ti vydarili perfektne. Za mňa zatial pohoda, tiež som pokukaval po tomto modeli že by som ho přikupil do archivu :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Mar 2022 22:06

Model ani vydavatela vobec nepoznam ale vyzera to velmi velmi pekne,predloha aj Tvoja robota, Stano.Len tak dalej. :wink:
Tiez to vidim tak, ze pneu si zasluzia prebehnut jemnym smirglom...

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa tom » 15 Mar 2022 15:44

Super predloha, teším sa na hotový model, zatiaľ to je super len tak ďalej :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 22 Mar 2022 19:46

Ahojte.
Tak...trápenie na pokračovanie. Po tom, ako som zabudol začierniť zvnútra diely, ktoré bude vidieť, mi prestala miestami držať obojstranná páska. To som ešte nespomenul, že okná som kompletne zaťápal, vyzerajú ako...škoda reči. Ďalej sa mi z mne neznámeho dôvodu nepodarila prilepiť predná maska, tak ako by som si to predstavoval. Pribudli aj nejaké tie doplnky. Ostatné vyzerá ako tak k svetu....dúfam...



Idem skúsiť zmastiť ten interiér, vedieť to tak, ako to bude vyzerať, tak sa do toho ani nepúšťam...

Zatiaľ sa tu majte krásne

S.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Apr 2022 21:56

Stano, ja myslim, ze zatial to vyzera vysoko pozeratelne.Urcite to nevzdavaj, nezasluzi si to ten model :victory: .Pozeram, ze jeho graficka kvalita aj detailnost su dost dost dobre :wink:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 04 Máj 2022 20:22

Ahojte vospolok.
Tak som si našiel čas a donútil sa dokončiť najhoršie zlepený model v histórii papierového modelárstva. Postup som od posledného príspevku nefotil, nemalo to zmysel. S papierom som sa moc nedohodol, ten mi moc nevyhovoval, zdal sa mi hrubší, než na aký som zvyknutý. Ale to nie je dôvod, prečo to nevyšlo. Moje mizivé skúsenosti so zasklievaním a interiérom sa naplno prejavili. Sklo je totálne zaťapkané, klasik by povedal že šak patina musí byť, ale ja tento názor nezdieľam. Mal som chuť s tým seknúť a poslať do koša, ale zase keď už som sa tu s tým začal prezentovať, tak vám aspoň ukážem výsledok. Bol by som rád, keby to tu niekto lepil, chcel by som vidieť ako to má vyzerať, keď to do ruky vezme niekto kto sa tomu rozumie. Snáď sa niekto nájde.

Dosť bolo blbých rečí...



Vraciam sa k efjednotkám, dúfam, že budúcim vláknom si trochu zlepším reputáciu.
Majte sa tu krásne.

S.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: MTX 160 RS/ SELD Design/ 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Máj 2022 21:51

Ahoj Stano, no neviem, mňa by asi ako rozhodcu na súťaž nevzali, lebo mne sa Tvoj výtvor páči. Tvoja technika je vynikajúca a zasklenie sa aj tak časomzapráši a vidieť to nebude ;) Máš na seba asi len prehnané nároky :) Tak úprimne gratulujem k naozaj peknému výsledku a teším sa na Tvoje formulky, snáď nejaké pekné červenéFerrari ;) Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných