Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 29 Aug 2022 11:10

Hned po dokonceni miniboxu Irisbus som sa do tohoto modelu pustil.
Rozsah modelu 5xA4, detailny pohon, interier aj podvozok, samozrejme, da sa to aj bez tychto detailov lepit.


Na zaciatok sa lepia brzdy a kolesa, pekne detailne spracovane. Na dosiahnutie presnej polohy strmenov vsetkych brzd som si spravil z tvrdeho papieru sablonu podla navodnej kresby brzd.


Hotove su aj predne kolesa.Bocnice som tvaroval po ich naslineni, nie ryhovani ako pise navod.Chlopne som odrezal jedine na behunoch pneu, inde som ich zachoval.
Doteraz vsetko super sedi, radost lepit :wink:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Aug 2022 12:41

No paráda Ľubo že si sa pustil aj do väčšej mierky! A že zrovna tento deduško, tak to je ešte väčšia nádhera! Držím prsty a trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 31 Aug 2022 23:12

Dakujem, Peto :wink:
Uz mam hotove aj zadne kolesa.Jediny problem bol pri spojeni dielov 26 (pasik disku) a 28 (vonkajsia bocnica), vyslo mi to akoby ten pasik mal o kustik mensiu dlzku takze mi tam trochu chlopne trcia (na foto nevidno) a mozno je to moja nepresnost...
Inac, kvalita tlace a papieru sa mi zda tak na prechode od stareho ABC ku aktualnym modelom.Obrysove ciary su hrubsie, co moze zvysit nepresnost strihania ale napriek tomu som zatial velmi milo poteseny presnostou dielov. Bocnice sa mi ale tvarovali uplne bez problemov a nemusel som sa vobec bat opadavania farby ako pri laseri niekedy.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Sep 2022 22:34

Prva etapa modelu je dokoncena centralnymi maticami.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Sep 2022 18:25

Druha etapa je podvozok s napravami.Aktualne je hotovy zaklad podlahy. Potrebne diely som namiesto zaciernenia podlepil ciernym 80g papierom, cim sa podlaha spevnila.Chlopne sa tazsie ohybali tym padom ale nastastie to neovplyvnio vysledok a ani sa mi to neskrutilo.Presnost az na par drobnosti super, nieco sa dalo doladit retusovanim, ine skalpelom.Aj na zlepenie vacsich obojstrannych dielov ako c. 13,14,15 som pouzil tycinkove lepidlo aby sa mi nekrutili.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Sep 2022 16:35

Na podlahu pribudli rozne doplnkove diely, kokpit s pedalmi a hasiacim pristrojom a aj predna naprava.Farebne vystupky na palubovke su spicky sparadiel,ako stoji v navode.Mozno by stalo za to spravit ich kvoli krajsiemu povrchu z plastovych tyciniek...Pruziny su drot s buzirkou namalovany ciernou Aqua color, tak isto aj tyc riadenia. V navode pri skladani prednych tlmicov nie je spomenuty diel 54 zlty, co je prave pruzina, ale ono vyplynie z postupu lepenia, ze ju treba vlozit.Otocne body prednej napravy su vyplnene 1mm balzou a kartonom a ako zvisly cap som na kazdou strane pouzil len jeden spendlik cez obe ramena.Pri lepeni spodnych ramien na karoseriu je dobre prestrcit zvislo spendlik cez vrchne (uz nalepene rameno) do spodneho na drzanie vzajomnej geometrie, aby vsetko pekne sedelo.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Sep 2022 23:42

Poslednou castou tejto kapitoly modelu bola zadna naprava.Na podlahu pribudli len jej spodne ramena.Ostatne diely sa budu lepit az na konci s motorom.Aj nadalej vsetky diely pekne sedia :victory:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 23 Sep 2022 18:30

Dalsia kapitola je kokpit s nadrzou a turba.
Hlavica radiacej paky je z ramiku plastoveho modelu.Veniec volantu som stocil z cierneho makkeho papieru, nemal som kruzok potrebneho priemeru.Inac postupujem podla navodu.K dokonceniu tejto casti mi este turba s vyfukmi chybaju.Nadalej vsetko pekne sedi.
Pekny napad na zaistenie polohy sedacky jazdca a aj celeho kokpitu su pomocne diely, podlepene v mojom pripade 1mm balzou.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 23 Sep 2022 19:54

Pekne ideš, radosť sa na to pozerať, teším sa na ďaľšie príspevky ako aj na finále :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Omron Porsche 962C / Mega graphic / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 24 Sep 2022 16:01

Dakujem, Stano :big smile:
Poslednymi dielmi tejto etapy boli turba s vyfukmi a hrdla nadrze.V tomto stave ich odlozim, lepit sa budu neskor.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní