Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 12 Nov 2022 11:52

Ahojte ľudkovia.
Moc som si neoddýchol a pustil som sa do ďaľšieho modelu. Tentokrát si oddýchnem od formuliek a prejdem do kategórie cestných vozidiel. Predlohou modelu je Škoda 130 R/H. Je to Rapid v úprave pre závodnú skupinu H, ktorá sa zúčastnila v roku 1987 na 24-hodinovke na Nürburgringu a umiestnila sa vo svojej kategórii na 2. mieste. Auto vzniklo zo Škody 130 LR, ale dostalo kasňu Rapida, malo výkon 138 koní, na 100-ku sa dostalo pod 7 sekúnd a maximálka bola 260 km/h. O aute asi všetko.
Čo sa týka modelu, tak ten je na 3 stranách, dve strany sú písaný, jedna obrázkový návod. K modelu je aj aršík s fóliou na presklenie. Tlač je laserová, gramáž netuším, ale príde mi to viac ako 120g. Možno sa mýlim, neviem. Autor ponúka viac variant zostavenia modelu, od jednoduchého bez interiéru s placatými kolesami, po variantu s interiérom s bombírovanými kolesami. Návod je pomerne podrobne rozpísaný, za čo musím autora pochváliť, pre nás amatérov je to len dobre. Dokonca je možné si návod pozrieť aj na nete s obrázkovým postupom.

Na tentokrát som nezačal kolesami, ale rovno kasňou, pretože ak tá nevyjde, tak nemá zmysel mať doma kolesá navyše. Postup je podobný ako pri MTX, ktorú som lepil asi pred pol rokom, ale po nej som sa rozhodol, že to urobím inak. Dal som na radu Maťa a miesto obojstrannej pásky som používal chemopren transparent. Mal pravdu ten chalan, je to oveľa lepšie a drží to jak šľak. Autor odporúča vyrezať zasklenie aj s chlopňami a tie potom lepiť. Ja som si karosériu zlepil klasicky aj s chlopňami a do nej som vlepoval fólie. Tento spôsob mi príde oveľa lepší ako som to robil pri MTX. Takže zatiaľ som sa dostal sem...

Dúfam, že to najhoršie mám za sebou, teraz už len dávať pozor, aby som pri ďaľšom postupe nazapatlal sklá a biele časti karosérie.
Zatiaľ sa tu majte.
S.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 14 Nov 2022 14:19

Ahojte.
Cez víkend som dorobil tie najdôležitejšie veci okolo karosérie, pribudli nárazníky a spojler, zatiaľ neosadené. Model ponúka na výber z dvoch predných masiek, jedna je z pôvodnej verzie, druhá po facelifte, nechal som pôvodnú. Trošku mi na seba nepasovali niektoré diely spojlera, máličko som musel rezať, ale pozerať sa na to myslím dá.
Model sa mi lepí dobre, nemám autorovi čo vytknúť, nakreslil to dobre a hlavne je dosť jednoduchý, čo ma veľmi teší. Stav je zatiaľ takýto.

Mali by nasledovať doplnky na karosériu, ale tie si nechám na koniec. Idem sa pustiť do interiéru, ako tak pozerám, skladá sa len zo zopár dielov, nemalo by tam byť nič nezdolateľné.
Na dnes všetko.
S.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Nov 2022 18:35

Zatiaľ paráda. Ako pozerám, autorovi modelu sa podarilo veľmi pekne podchytiť proporcie a krivky karosérie Rapidky :victory:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 15 Nov 2022 13:44

Ahojte...no jo, model je veľmi podarený vzhľadom na náročnosť.
Pokračoval som prilepením nárazníkov a spojleru na svoje miesto.

A pustil sa do interiéru. Ten pozostával z asi 9 dielov, takže nič nároční. Trošku som ten volant odflákol a nehcal ho taký placatý. Zaslúžil by si aby bol trochu viac plastický, pretože je dosť veľký. Moja vina...

Na strop kasne prišiel ešte strop a spätné zrkadlo. Celý interiér sa vlepil do karosérie, o5 bezproblémová operácia.

Ešte pred vlepením interiéru mali byť na bočných a zadných oknách prilepené diely akože ochrannej klietky, tu som použil biele tyčinky, nech to nevyzerá tak chudobno...no a o to viac ma mrzí ten volant, pretože tam teraz vyzerá ako z inej dimenzie. Bohužiaľ, už som to tam dal napevno, odlliepať to už nebudem, pretože by to mohlo isť rovno do koša.

Pokračovať budem zlepením podvozka a kolesami. Chýbajú mi ešte drobnosti ako zrkadlá, zadné svetlá, stierače a svetelná rampa.
Zatiaľ odo mňa všetko, nabudúce snáď už budú fotky hotového.
S.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Nov 2022 22:19

Stano, dalsia krasna robota, model Ti perfektne pribuda.Ako pises, skoda toho volantu, ale okrem toho super :wink:
Az sa cudujem, kolko roznych variantov okruhovych, rely a inych zavodnych aut Skoda od 110 cez Rapid existovalo...

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Nov 2022 08:17

Je málo Škodoviek, ktoré sa podobajú na Škodovku, ale toto je jedna z nich.
Parádne tvary.
Jediné, čo mi tam neladí je volant, ten by sa hodil asi z drôtu.

Inak super, páči sa mi to.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 16 Nov 2022 14:53

Šak toto, ten volant som teda moc nepodchytil...
Inak už mám hotové aj kolesá.

Sú jednoduchej konštrukcie, takže to bola rýchlovka.
Ostalo mi dokončiť zopár drobností, ako stierače, zrkadlá, kľučky, svetelná rampa, zadné svetlá. No a samozrejme podvozok. Tu som trošku sklamaný, pretože je to veľmi jednoduchá konštrukcia bez náprav. Kolesá sa lepia priamo na diel podvozka a svetlú výšku som si len tipol. No nie je to nič, čo by sa nedalo prežiť. Takže..som to tam všetko dal akosi dokopy a vzniklo mi toto...

No a keďže je vonku tak pekné počasie, nedalo mi to a vybehol som do neďalekého hájka a urobil pár záberov aj vonku.

Čo dodať na záver? Snáď len to, že model sa lepil príjemne, hoci je jednoduchý, tak z toho myslím vzniklo pekné autíčko, ktoré poteší iste každého milovníka týchto vozidiel. Tie tvary sú proste sexy :big smile: Jedinú výčitku ako som už spomínal mám k podvozku, ale zase načo to komplikovať, že? S papierom sa pracovalo dobre, tlač sa neolupovala, papier je dosť pevný, dokonca som ignoroval aj autorove odporúčania čo sa týka podliepania (nechcelo sa mi...no...) Priaznivcom škodoviek vrelo odporúčam, rozhodne sa na to nenarobia. Dúfam, že autor nám ponúkne ešte zopár takýchto modelov, rád sa do nich pustím. Odo mňa je to na dnes všetko. Nech vám to lepí.
S.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Nov 2022 15:28

Sledoval som poctivo, ale pri Tvojej rýchlosti pásovej výroby modelov je to niekedy problém stihnúť okomentovať :D Parádna práca, gratulujem ku dokončeniu a tie fotečky vonku sú úplná pecka! Ako hovoríš, tie tvary sú skrátka sexi, a ako hovorí Fito, je to asi najvernejšie znázornenie tvarov škodoviek celkovo vôbec. Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Nov 2022 18:40

Wow, paráda! No a tie záverečné fotky sú vynikajúce (ja už mám svojho favorita na foto mesiaca) :wink:
Gratulujem!

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Škoda 130 R/H (1987) / SELD Design / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Nov 2022 18:41

Stano, ako obycajne v Tvojom podani, model super, velmi pekne spraveny aj nafoteny. A tie "tratove" zabery su ozaj podarene" :big smile:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní