Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Nov 2022 23:32

Par dni dozadu som nacal tento model, dlhsie som ho mal uz vopred nalakovany, kedze je to laserova tlac a behal mi po rozume dost intenzivne. Vysiel vo viacerych variantoch, ja mam tu s delenym zadnym kridlom- G.Villeneuve , Long Beach 1982..
Prvy krok podla navodu su kolieska.Aby boli krajsie vyrezal som vzduch z diskov.Tradicnemu mojmu problemu so spravym profilom bocnic som sa nevyhol.Dost tazko som dosiahol to aby sa mi tvarovanim uzavreli a aj to tak vyzera.Trosku opadaneho laseru zachranila retus a az sa cudujem, vyzera, ze to nebude vobec flakate.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Nov 2022 14:54

Prvu cast modelu som dokoncil zlepenim nabojov s chladenim a tlmicmi.
Matice kolies tu boli tvorene len pasikom, ktory sa vytvaruje do sestuholnika ( = obvod matic) ale podla mna chybal samotny sestuholnik matic.tak som si ich sam vytvoril.Netusim, ci je to chyba modelu alebo som ja nieco nepochopil.Presnost dielov vyborna.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Nov 2022 17:23

Hotovy je kokpit a cast karoserie okolo neho.Nasledovat bude zlepenie do celku.Z navodu som uplne nepochopil postupnost krokov ako to skladat a uzavriet dokopy.Tak som sa dostal az sem a tu mi to vychadza na zlepenie podlahy a kapotaze s tym,ze nadrz zvrchu nebude zlepena.Vlepim kokpit a uzavriem to cele zvrchu.Take su plany...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 28 Nov 2022 09:48

...a takto to dopadlo.Spodok podlahy sa trochu skrutil a zvisla priecka za sedackou je vyrazne hlbsie ako ma byt.Toto by ale nemalo mat velky vplyv na celok, podla mna.Aj tak skoda... :-(
Veniec volantu je, ako obycajne, z gumenneho kruzku, mal som zrovna akuratny priemer doma :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Dec 2022 19:36

Trochu som postupil a prilepil som vrchne ramena prednej napravy a po nich aj chladice.Diely bez problemov presne.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Dec 2022 18:16

Nalepil som bocnice aj s castou podlahy a kryt motora pri nadrzi. Diely pekne presne, radost lepit.Obavy z lepenia bocnic ku kokpitu boli neopodstatnene,aj ked ich uplny predok nesadol na 100%.Oba diely podlahy a cierne diely vnutra bocnic som lepil tycinkovym lepidlom aby sa to nezvlnilo.
Problem som mal s prehladnostou navodnej kresby pri kryte motora.Konkretne diely 57 a 58, nepochopil som ako presne maju byt nalepene.Nalepil som ich tak,ze kopiruju vstupny obluk kde sa lepia este diely 59 a 60.A odstrihol som z nich trojuholnikove chlopne, vyslo mi, ze su zbytocne.A mozno som ja tieto diely obratil, neviem...Doporucujem kryt zvnutra zatriet cervenou.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa developer10 » 04 Dec 2022 19:11

Velmi pekne Ti to rastie, tento som ešte asi nevidel zlepený, tak sledujem ;) Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 08 Dec 2022 20:04

Druha z troch casi modelu je hotova.Zlepil som spic trupu, spodne ramena prednej napravy ,podlahu s difuzorom pod motorom a nakoniec zadne kridlo.Diely nadalej pekne presne, akurat mne keby to lepsie islo zlepit.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Dec 2022 19:52

Hnacia sustava je zlepena. Diely presne, nie vsetko mi sadlo co sa tyka symetrie-moje nepresnosti.Trochu som mal problem s identifikaciou drobnosti podla navodnej kresby, ale pomohli fotky modelu na internete.V navode nie je spomenute vlepenie zadnych tlmicov.Ja som ich po zostaveni napravy prilepil.Podstatne bude cele to na zaver aj s kolesami dopasovat aby boli vsetky styri na podklade a nic nebolo skrutene.
Este chyba predne kridlo a par drobnosti

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 Turbo / R.Radevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 23 Dec 2022 16:43

Cerveny sip je hotovy :victory: . Postupne pribudli zrkadla, ochranny obluk, predne kridlo a par drobnosti.Potom som uz len prilepil celky, co cakali odlozene: hnaci agregat, zadne kridlo a kolesa.Tie su nalepene, kvoli pevnosti. Napodiv som iba kusok na difuzore musel odstrihnut,aby som dokazal dotlacit agregat ku nadrzi a to bolo vsetko, co sa tyka konecneho doladovania modelu.
Je na nom dostatok mojich nepresnosti ale aj tak som spokojny s celkom.V policke nahradi 126C2 z ABC.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní