Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 26 Apr 2023 11:32

Ahoj priatelia.
Púšťam sa do ďaľšieho modelu a to opäť z pera pána Špinlera. Ide o March 731 Hesketh, pilotovaný Jamesom Huntom, pre ktorého to bolo prvé vozidlo v jeho začínajúcej kariére v F1. Voz mal premiéru na GP Monaka a celkovo s ním Hunt získal 14 bodov.
Model na ako vždy nachádza na 2 x A4, po strane návod a kresba. Tlač je laser.
Náhľad:


Ako obyčajne som začal kolesami


A idem pokračovať, progres pripojím čoskoro.

S.

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 04 Jan 2024 21:48

Ahojte všetcia...pri poslednom príspevku som sľuboval čoskorý progres. Bohužiaľ mojou vlastnou lenivosťou som si tak trošku nakadil do vlastného hniezda. Nejako som sa na to vykašľal a moc sa mi do toho nechcelo. Odvtedy už uplynula celkom dlhá doba a ja som si dal novoročný záväzok dokončiť aspoň tento model. To som ešte netušil, že 9-mesačná pauza mi teda vôbec neprospela, povedal by som, že som zabudol aj to, čo som nevedel. Nebudem sa tu moc rozpisovať, ako tak sa mi podarilo dať dokopy komplet karosériu aj so zavesením a poviem vám teda, že to bola pre mňa nočná mora. Postup som moc nefotil, ono akosi nebolo čo...

Užívateľov profilový obrázok
Turco | 61
Príspevky: 89
Meno: Štefan
Bydlisko: Humenné

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa Turco » 04 Jan 2024 22:54

Celkovo to vyzerá dobre. Nestaval som tento model tak neviem či to takto je v stavebnici, ale ten otvor na čumáku ti nesadol. Mohol by si zastrihnúť tie vyčnievajúce rožky. A chladiče na bokoch v predu si asi prilepil viac dopredu, lebo sa mi zdá ,že tam máš medzeru. Tu máš nejaké obrázky zo stavby pre kontrolu.http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/242381

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 10 Jan 2024 22:38

Máš pravdu Pišta, tie chyby tam skutočne sú tak, ako píšeš, ten čumák ešte ako-tak pôjde pristrihnúť, ale tie bočnice s chladičmi nechám tak, už nech to vyzerá akokoľvek.
Začal som sa pomaličky piplať s motorom, je to taká klasika zo 70-tych rokov. Snáď sa trochu do toho dostanem a už sa vyhnem nejakým chybám, držte palce.


Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Jan 2024 20:08

Tak som to trápenie dokončil. Síce som si dával ako tak pozor, ale cez to všetko mi na modeli ostala predná časť trošku viac zdvihnutá, vyzerá to skoro ako monster truck :jawbone: . Nevadí, už viem, že dlhšia pauza mojim paprčiam nerobí dobre, aj keď ani dovtedy to nebolo úplne super. Snáď sa ďaľší model podarí dať dokopy lepšie. Fotky dám iba tak poskromne, nie je sa moc čím chváliť.



Vidíme sa pri ďaľšej stavbe.
S.


Užívateľov profilový obrázok
Turco | 61
Príspevky: 89
Meno: Štefan
Bydlisko: Humenné

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa Turco » 13 Jan 2024 22:27

:wink: Nakoniec si to celkom dobre zvládol.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 29 Jan 2024 21:53

Podareny,neokukany model, napriek spominanym chybickam nevahaj moc dlho nad dalsim modelom :wink: V Tvojom podani je na co pozerat

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: March 731 Hesketh /1973/ James Hunt/ Petr Špinler/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 30 Jan 2024 18:05

Skutočne nadherna... krasa, dobra robota ,,gratulujem....

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní