Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 02 Mar 2020 22:40

Ahoj.
Už je tomu dosť dlho čo som niečo lepil. Naposledy som model dokončil pred vianocami a odvtedy voľako nebol čas. :haha: Najprv skúškové, potom som si na lyžovačke vyklbil rameno no každopádne posledných pár dní sa už venujem aj modelu. Nakoľko som nemal nič rozrobené tak som sa rozhodoval medzi niekoľkými a nakoniec som začal stavať dva modely naraz. :haha:
Report
Voľba padla na túto tatru 148 S3, trojstranný sklápač, a okrem toho som začal aj SOTku, na ktorú som sa chystal už veľmi dlho ale vždy dostal prednosť iný model.
Predloha:

Náhľad na obálku:

Model budem lepiť bez úprav s použitím laserového dezénu.
Nakoľko ruka ešte úplne neposlúcha podľa predstáv a nejak mi došiel karton na podlepovanie začal som stavbu menšími dielmi, ktoré vo finále vidieť nebude. Takto som spracoval motor a zostupnú prevodovku.

Pokračovať budem asi podvozkovými dielmi. Uvidíme ako mi to pôjde.



Tak zatiaľ. :P
Naposledy upravil/-a martin1807 v 05 Nov 2020 17:32, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 03 Mar 2020 10:33

držim palce pri stavbe, nalo by to byť pre teba easy po toľkých 148ckach :wink:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Mar 2020 23:45

Krasna klasika nasich koncin, nech sa dari! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 20 Okt 2020 20:04

Serus chlapi. :victory:

Report
Po dokončení SOTky som sa rozhodol pokračovať na tejto tatre. Nechcelo sa mi zase do čierných dielov podvozku a tak som sa pustil do korby. Pri tomto modely je korba po kabíne hlavná vec, ktoré robia celý vzhľad modelu :victory:
Bočnice som urobil funkčné, no nakoniec som pravú stranu prilepil napevno. Predsa len pri funkčnosti všetkých troch strán je korba dosť labilná.

Okrem korby som priebežne robil aj na zadnom ráme. Zatiaľ mám spracovaný samotný rám, ťažné zariadenie a nádrže. Z tejto časti ostáva dorobiť sklápací piest a zadný nárazník a doplnky.


S korbou som celkom spokojný, uvidíme ako dopadne kabína :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 22 Okt 2020 21:55

ahoj korba sa ti podarila na 1* , len tak ďalej :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Okt 2020 23:37

tom napísal:ahoj korba sa ti podarila na 1* , len tak ďalej :victory:


Ďakujem.:) O trochu horšie to už bolo pri kompletácii so spodným rámom. :shocked:

Report
Pokračoval som ďalej na zadnej časti vozidla. Dorobil som zadné blatníky a rám a v prednej časti som pridal operu kabíny aby som nemal rám opretý o nádrže. Nakoniec som spracoval piest sklápania. Na ten som použil zrkadlovú fóliu aby vyzeral reálnejšie. Nakoniec som oba hotové celky dal dohromady. Miesto pre prilepenie horného úchytu piestu je naznačené zle, ale s tým som počítal nakoľko sa to objavilo pri predchádzajúcich stavbách. ( samozrejme som počas kompletácie dva krát urval piest a raz sa mi urval tak, že som ho musel nanovo rozoberať. :shocked: :haha: Našťastie už je to v poriadku). Jak už som skôr avizoval, jedna strana bočníc je napevno a funkčná je zatiaľ ľavá a zadná strana. Princíp spočíva iba v prečepovaní jedného úchytu a to mení stranu vyklápania.

Mne sa to zatiaľ páči viac doboku. Uvidíme, ako to bude vyzerať s kabínou a ktorú stranu budem mať ako hlavnú na sklápanie :P Predsa len neustále prečepovavanie tomu veľmi neprospieva.
Tu sú fotky:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 26 Okt 2020 01:48

Ahoj chlapi. :big smile:
Report
Posledné dni som sa venoval podvozku. Tu nie je veľmi o čom, jedná sa o štandardný podvozok tatry 148, ktorých už pár mám za sebou. Jediný rozdiel oproti predošlým stavbám je, že som podvozok nekompletoval dohromady na začiatku, ale rovno na rám korby. Keďže som zvolil trochu iný postup a mal som korbu hotovú skôr ako podvozok, tak postup bol nasledujúci. zadné nápravy som nalepil na rám. Následne som najdlhšiu časť centrálnej rúry nasadil do zadného držiaku kabíny. Pridal som zostupnú prevodovku a poslednú časť rúry. Ako posledné som dopredu prilepil prednú nápravu. Tento postup nie je zlý, nevidím tam nejaký extra rozdiel oproti kompletácii podvozku dopredu. Ako už aj pri predchádzajúcich kúskoch mám nápravy mierne podkosené, aby sa mi neprepadávali nápravy. Okrem samotnej kompletácie podvozku som dorobil zadné listové perá a predné torzné tyče.
Tu sú fotky podvozkových dielov.

A kompletné auto v aktuálnom stave

Po dorobení predného nárazníka a osadení motora príde na rad kabína. Tak uvidíme :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa Jene » 26 Okt 2020 21:03

Máš to veľmi pekne spracované... :victory: pri prvom pohľade na korbu vyzerala ako farbená... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 30 Okt 2020 00:39

Jene napísal:Máš to veľmi pekne spracované... :victory: pri prvom pohľade na korbu vyzerala ako farbená... :big smile:


Ďakujem. :wink: Tá modrá sa celkom dobre retušuje. :P

Report
Mám tu ďalší postup. Dorobil som predný nárazník no a osadil už skôr spracovaný motor. Tu sú fotky:


Ďalej pracujem na kabíne. Interiér je hotový a momentálne pracujem na samotnom skelete. Tak avidíme ako sa mi to podarí tentokrát :shocked: :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 148 S3 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 01 Nov 2020 02:03

Ahoj chlapi.
Report
Tak som pokračoval kabínou. No a slušne som ju teda doje...babral. Aj napriek tomu, že toto bola šiesta kabína, tak som si zas raz nedal pozor a niektoré veci nevyšli. najväčší problém bol v diele pod predným oknom. ani za boha mi to nejak nechcelo sadnúť. Nakoniec som zistil, kde asi nastala chyba. Mal som diel čelného skla položený na stole pod lampou, a tá ktorú mám pri lepení sa veľmi hreje. Tým sa mi teplom natiahla fólia. a diel bol tým pádom väčší. :red: :shocked: :shocked: Dumal som dumal jak to zachrániť. Skúsil som drastický variant a to, že čelné sklo som pri prednom stĺpiku nadrezal a akoby preložil. Vidieť to iba pri pohľade z blízka a ako tak sa na to dá pozerať.

Mierne nepresnosti jak vždy pri jednej strane strechy. Nabudúce asi už skúsim nejaký iný postup a možno sa to podarí lepšie. :haha:
Takto nejak to dopadlo

Bol som zvedavý či aspoň nejak držím tvar a či mi vôbec sadne kabína na podvozok.. Keď som to dal dokopy, tak som aj "prehliadol" chyby a ako celok by to šlo. Bude sa na to dať z určitej vzdialenosti pozerať. :haha: :haha:


Tak nabudúce ;)
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných