Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 26 Jan 2023 18:43

spider napísal:Ico, ako pokračuješ? Podarilo sa ti pokročiť, či na tom momentálne nerobíš?
Som fakt zvedavý na výsledok, zatiaľ perfektná robota.
Kedy spúšťaš predobjednávky? Budú aj lasery? :haha:

Robím :wink: Po dokončení lokomotívy som sa presunul späť k tomuto projektu, pracujem ďalej na interiéri. Vrch stĺpika volantu úplne nepasuje, takže niečo budem musieť upraviť a vytlačiť znovu, iné diely ešte nie sú úplne zostavené, ale mám rozpracované tapacíry a ďalšie. Cez víkend by som skúsil dať dokopy niečo z toho a nafotiť.

Predobjednávky asi nebudú aktuálne, skôr by som poskytol digitálnu verziu na tlač. A keď sa niekto toho chytí, tak nevylučujem ani lasery - ja mám doma iba ploter, takže lasery ponúknuť neviem, teda jedine, že by niekto zasponzoroval gravírkou :haha: Ale najprv nech je model hotový - musím dokončiť alfastavbu, návody atď., takže to ešte chvíľu potrvá, aj keď z časti to mám rozrobené tiež.

Developer - o čom už vedia dvaja, nedá sa to už považovať tajomstvom :P

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 27 Jan 2023 11:12

Super, tak to som zvedavý.
Predloha síce nie je úplne niečo, čo by ma na prvý pohľad zaujalo, teda kebyže to vydá napr. Angraf s ich "detailnosťou a kvalitou", tak o to ani nezakopnem, ale tuto pán kreslič je iná liga, takže toto si rád niekedy postavím :victory:
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 07 Feb 2023 23:32

Vďaka Stano! Kategória ako taká (ľahký nákladiak) nie je úplne ani moja parketa, ale občas zmena nezaškodí a dajú sa nájsť zaujímavé predlohy a "kamufláže" aj pre toto vozítko.

Trvalo mi to napokon o čosi viac, kým som vyprodukoval niečo na fotenie. :red: Ono ten interiér mám rozpracovaný celý, len niektoré diely bolo treba dokončiť, iné ešte potrebujú aj úpravy a pod. Takže zatiaľ ukážem to, čo mám hotové.

Sedačky ste už mohli vidieť rozrobené v predošlom príspevku. Ešte som mierne prebrúsil hrany podsedáku a opierky + doplnil ich o zvyšné detaily. Poskladané sú provizórne nasucho a pomocou maskolu, preto tie krivé opierky či odstávajúce pásy. Farbiť ich budem po dieloch a potom definitívne zlepím.



Ďalej mám spravené vnútorné obloženie dverí. Základ tvorí skelet (ten budem farbiť zvlášť do farby kabíny), ktorý zvnútra zakryje časť dverí a sklo. Na to pôjdu tapacíry, ktoré mám zatiaľ tiež iba nasucho zložené. Pri kreslení som trochu musel špekulovať, ako podchytiť tie tvary, hlavne okolo madla, aby to bolo aj zlepiteľné, ale myslím, že to takto pôjde.


A na záver pár drobností: pedále, radiaca páka, stredová konzola pre ručnú brzdu a držiak na dokumenty a nápoje.

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 08 Feb 2023 09:36

veľmi pekne ti to ide :victory:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 08 Feb 2023 11:43

A sťahovacie okná budú? :haha:
Parádne to máš. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 08 Feb 2023 15:01

Ale jo, tohle ti schvaluju. :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 08 Feb 2023 20:30

Stavím sa že tie pásy sa nedajú zapnúť.
Ale inak celkovo - môže byť
:P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 09 Feb 2023 09:28

Aj som chcel povedať, že ak v tom zapínaní pásu nemáš dierku, nebude to robiť "klick", ale nechcel som byť za hovädo, diky Fito :victory: To sú už diely, kde sa pýtajú lasery/lepty, lebo to je nevyrezateľné.
Pekné to máš. Tento testovací kus budeš aj farbiť, či toto bude len biela čisto-brúsená-stavba?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 09 Feb 2023 18:27

bomba :victory:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Mar 2023 01:20

Ďakujem za komentáre aj podpichnutia :)

martin1807 napísal:A sťahovacie okná budú? :haha:

Samozrejme, však tam sú tlačítka na dverách :P

spider napísal:Tento testovací kus budeš aj farbiť, či toto bude len biela čisto-brúsená-stavba?

Budem farbiť, ja testovacie modely nestiaviam :haha: Akurát lepšie sa mi farbia veci naraz, hlavne keď sa jedná o časti a celky čo majú mať rovnakú farbu. Už minulé leto som mal na pláne začať s podvozkom a pohonným agregátom, ale ešte na motore mi chýbajú dáke kábliky a hadičky, tie budem musieť ešte doplniť pred striekaním.

Prístrojovku ste už mohli vidieť rozpracovanú, trochu som na nej zabrúsil niektoré hrany a prechody. Na tretí pokus som spravil vrchnú časť stĺpika volantu aj s páčkami a na volant som ešte dolepil tlačítka. Zároveň k prístrojvke pribudli vetracie mriežky. Pre účel fotenia som jednotlivé časti prístrojovky zostavil pomocou kvapiek maskolu, ale budem ich potom farbiť zvlášť. Na prístrojvke ešte chýbajú gombíky a nejaké iné ovládacie prvky, ktoré prilepím až po nafarbení.



Zlepil som podlahu, stropný tapacír a schránky v ňom a na poslednej fotke je tapacír zadnej steny kabíny. Ani tieto detaily nemám zlepené dokopy, keďže budú mať rôznu farbu.


A na záver ešte pohľad na skúšobne zostavený interiér (na sedačky som už nedával späť všetky detaily) pre predstavu:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných