Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Major | 64
Veľký milovník Tatier
Príspevky: 1683
Meno: Oto
Bydlisko: Tőketerebes
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Major » 05 Mar 2023 04:46

Toto sledovať, to je sviatok pre moje oči. :still dreaming:
"Komu není dáno, tomu se nedá dát." J.Werich

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 07 Mar 2023 22:32

Na tvoje sa stavby sa pekne pozerá a stále sa niečo naučím. Budeš to striekať ako celok abo po častiach?

Užívateľov profilový obrázok
kuratkoo | 42
Príspevky: 698
Bydlisko: Vrbové

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 07 Mar 2023 22:46

Fakt parádička, perfektné... :still dreaming: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 29 Okt 2023 22:14

Som tu zase po dlhej dobe a bez veľkého pokroku na modeli.

V prvom rade síce oneskorene, ale ďakujem za pochvaly!

Jene napísal:Budeš to striekať ako celok abo po častiach?

Striekať by som chcel po častiach, ktoré majú rovnakú farbu a je ich možné dobre nastriekať (napr. motor a prevodovku radšej budem farbiť separátne, hoci majú rovnakú farbu, ako rám..). Ťažšia otázka je, že kedy, lebo som aj toto leto preflákal :bad smile:

Už dlhšie som mal vytlačenú skupinu dielov pre pneumatický systém. Sú to prkotiny, resp. "smeti" ako ich raz Serpens nazval, ktoré nie príliš rád lepím, no v konečnom dôsledku sú efektné detaily, tak ich nemôžem vynechať.
Na fotkách sú: úpravná jednotka vzduchu so sušičom (fotky 2-3), EBS modulátor prednej nápravy (fotky 4-5), elektromagnetické ventily ABS (6. fotka), EBS modulátor pre zadnú nápravu (7. fotka), ECAS ventil pre zadné vzduchové pruženie (8. fotka), snímače zaťaženia/výšky podvozku (9. fotka) a elektrická krabica (zrejme poistky pre montáž nadstavby), ktorá bude upevnená na ľavom prednom blatníku (10. fotka).



Týmto viac-menej mám nakreslené všetko, čo chýbalo ku kompletizácii podvozku a pre auto samotné chýbajú nakresliť už len nejaké drobnosti na kabínu - kľučky, zrkadlá, panel so stieračmi, schodíky a pod. A potom možno pokračovať aj kreslením nadstavby, kde som ešte dávnejšie začal s chladiacim agregátom. Zatiaľ však nemám nič nakreslené pre ďalšie lepenie, takže chvíľu to zase potrvá..

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 30 Okt 2023 13:58

Veru pekné smeti :haha:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 31 Okt 2023 17:36

Kokos, ešte že tie dvojcentovky už zrušili a nemám si to ako porovnať, lebo by ma porazilo.
Už by si to mohol nafarbiť, aspoň niečo :P
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Nov 2023 23:54

Dík hoši za komenty! A Stano, dobre, že si pripomenul - ja som si nejako neuvedomil, že 1 a 2 centovky už nie sú v obehu nejaký čas.. Tak budem sa snažiť prikladať platné mince :)
Čo sa týka farbenia, tak najradšej farbím diely po hromade a ideálne vonku, za pekného počasia, čo v novembri nie je už také bežné. Nechce sa mi fetovať riedidlo v garáži a potom aj viac prachu sa do toho dostane, ak farba schne pomalšie.

Ale ešte mi stále ostávajú diely na nakreslenie a zlepenie. Aktuálne som zlepil chladiaci agregát Carrier Supra 850. Hoci na prvý pohľad sa to zdá, ako tvarovo jednoduchší diel, no dal mi zabrať, lebo som sa snažil napodobniť všetky plochy podľa skutočného, zároveň som to chcel urobiť z dvoch dielov, ktoré budú farebne odlišné - aby sa dali jednoduchšie nastriekať, bez potreby maskovania a pod. Plochy som rozkladal pomocou Rhina a aby obšívky držali tvar, vnútro agregátu tvorí kostra podlepená 1 mm kartónom.

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 21 Nov 2023 10:23

Pekné, veľmi pekné. Je super, že na to myslíš, lebo tiež neznášam maskovanie. Vlastne nepoznám nikoho, kto by rád maskoval.
Ale teda stále ťa len chválime, tak ti teda aj niečo skritizujem. Ten výrez v tvare elipsy na prednom čele, kde bude logo Carrier, nie je úplne najkrajší :P
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa developer10 » 21 Nov 2023 12:36

Ale prestaň ty, konečne pokračuje a ty ho hneď na začiatku skritizuješ, nechceme ho predsa odplašiť, chceme to už konečne vidieť hotové!!! To bude pecka, ale to som už hovoril :D Ico trim še
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 21 Nov 2023 13:32

Pekne zaoblené :big smile:
TATRA nezná bratra

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní