Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa tom » 15 Máj 2021 21:06

:jawbone: toto je strop

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 16 Máj 2021 14:03

Plast napatinovať ako keby to je z papiera, no i tak še dá :haha: :haha:

ale nie, klobúk dolu, neprestávam slintať :dribble: :dribble: :dribble:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Máj 2021 16:35

Ďakujem všetkým za príjemné reakcie!

developer10 napísal:Prosím Ťa Peťo kde si zohnal takú veľkú dvojeurovku? Veď tie detaily sú aj na M1:25 brutálne, rozložené to bola pecka ale takto... Bude to robiť aj brm brm? :haha: Paráda!

Vďaka! Dvojeurovka je regulérna, žiadny resiznutý falzifikát :)
Brm-brm to robiť nebude, ale modelárovi to nie je zakázané :P

Fito napísal:Nuda, neverím že tam má piesty.

A správne robíš, lebo nemá :haha:

martin1807 napísal:Koľko to má teraz dielov?

Fúha, to je veru dobrá otázka, lebo toto nijako neevidujem a rátať sa mi tiež nechce.
Podvozok má ziatiaľ okolo 60 častí (ktoré sa skladajú z rôzneho počtu dielov) a motor 42 (ešte tam chýbajú nejaké trubky a tak). Čo bolo zatiaľ odprezentované, vychádza na cca. 15 strán A4.

tom napísal:toto je strop

Musím ale doplniť, že môj- a dnešný strop. Čo teda znamená, že niekto iný môže tú latku posunúť aj vyššie už dnes alebo aj ja v budúcnosti. :wink:


Pokračujem prevodovkou, ktorej časti som zlepil ešte v priebehu apríla. Rozsahovo to nie je taký zložitý celok ako motor, diely vychádzajú na trochu viac než pol strany A4.
Ako je to bežné vo všetkých DAFoch, nevyrábajú vlastné prevodovky ale montujú ich od ZF. Toto konkrétne auto je vybavené manuálnou 9-rýchlostnou prevodovkou ZF Ecomid, typ 9S1110 DD s max. vstupným krútiacim momentom 1100 Nm a rozsahom prevodových rýchlostí 12,73-1,00.

Na svoje rozmery je tá prevodovka dosť členitá a komplexná - proste taká typicky nemecká :) Modelárovi to potom urobí vrásky na čele, ako to vôbec začať a napodobniť z papiera. Niektoré detaily z tých odliatkov som musel zjednodušiť, iné zas išli celkom dobre naznačiť použitím kúskov plastových tyčiek, bužíriek a pod. Prišla vhod aj kus sieťky proti komárom, ktorou sa dalo napodobniť mriežkovanú štruktúru na ľavom boku.

Na prvej fotke je "zvon" - teda príruba ktorou sa sprája prevodovka s motorom a kde je umiestnená spojka. Potom na ďalších fotkách je stredná, hlavná časť prevodovky (foto 2 a 3), kde sa nachádzajú prevody jednotlivých stupňov a potom zadná časť (foto 4 a 5) s planétovým prevodom a výstupom na kardan a prípadné pomocné pohony (PTO), ktoré ale tento nákladiak nemá.
V druhom riadku je možné vidieť kulisu prevodovky (foto 6 a 7), servovalec ovládania radenia (foto 8) a ďalšie detaily, ako spojkový valec či ramená a držiak, na ktoré sú pripojené lanká od radiacej páky (foto 9). Na poslednej fotke sú všetky diely prevodovky na kope pred montážou:



A tu je už možné vidieť zloženú prevodovku (niektoré časti zatiaľ provizórne, uvidím ešte, ako ich budem farbiť) a na poslednej fotku s motorom:



Zatiaľ to je všetko, čo mám. Aby som mal podvozok kompletne spracovaný, ešte by som potreboval nakresliť nejaké drobnosti a hlavne časti vzduchovej sústavy, do ktorých sa mi zvyčajne nechce.

Užívateľov profilový obrázok
Trak-Tor | 51
2K+
Príspevky: 3659
Meno: Juraj
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Trak-Tor » 23 Máj 2021 17:26

Oné...
A motorčeky k stieračom budeš robiť?
:)
-- Ani budúcnosť už nie je to, čo bývala... --
Moja galéria

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 23 Máj 2021 21:29

Mega. :)

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Saskardin » 24 Máj 2021 09:08

Pusti sa do nejakej veľkej lokomotívy... až to vyjde, bude to posledný model, ktorý kúpim, s istotou že ho budem lepiť až do smrti :-)
A bude to vydané v troch 2 cm hrubých zošitoch, odhadom každý s 60timi stranami :haha:
Parádne kúsky robíš, klobúk dolu, aj keď idúce mimo môjho modelárskeho záujmu. Obdivuhodné.
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 705
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 24 Máj 2021 13:12

Peter, to je hodně luxusní práce :victory: :victory:
Tak nějak přestávám mít chuť lepit když to vidím :dribble: poslední kousek co přilepím bude moje saňka :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 24 Máj 2021 20:07

Máš to super ale asi to prestanem sledovať bo strácam chuť do lepenia keď to vidím.... :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
majo | 33
Príspevky: 449
Meno: Marián
Bydlisko: Danišovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa majo » 21 Okt 2021 08:58

Vaaav :dribble: Tak toto je riadna precíznosť modelárstva. Veľmi dobre sa pozerá na tie fotky. Pre mňa je to motivujúce priučiť sa nové veci a zlepšovať. Obdivujem ako Ti to ide. :wink:


"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."




Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 21 Okt 2021 09:27

Ja by som mal jednu otázku. Prečo robíš prerušovanú čiaru a nie plnú? Síce pri prefarbovaní to nehrá asi žiadnu úlohu, ale pomáha ti to nejak?
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní