Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 14 Feb 2021 09:13

Doplnené ďalšie časti, točnica a konštrukcia za kabínou, na konštrukcii sem tam niečo nesedelo bolo treba pristrihnúť a držiaky točnice mi vyšli s úžším rozostupom než bolo miesto na prilepenie na ráme tak som musel retušovať

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Feb 2021 22:23

Len tak ďalej ;) Sám som zvedavý ako tento model dopadne. Čo si pamätám, tak v dobe vydania prebiehali diskusie o tom, že podvozok je dobre zpracovaný a kabína zase príliš jednoduchá. :haha:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 21 Feb 2021 21:41

Pokračoval som motorom s prevodovkou, určite to nebude najkrajšie zlepené RTTN-ko, sú tu iní borci, ktorí idú viac do detailov, ktorých je pre mňa miestami až príliš a ešte som sa pustil aj do nitov, ale ja som spokojný, zatiaľ to je ako 50 odtieňov sivej :)

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 23 Feb 2021 13:24

Keď som sa dostal až sem tak to už hádam nejako dorazím. Nárazník viacmenej bez problémov, trochu som bojoval s nábojom riadenia, tak ako bol vo vystrihovačke by neumožňoval otáčanie nápravy, kĺbové spojenia boli neúplné, tak som si ich dorábal. Trochu som tiež bojoval s rúrou výfuku, podľa návodových kresieb, ktoré mi prišli nedostatočné, mi úplne nepasovala, ale nejako som ju tam napasoval. Kardanový hriadeľ bol tiež boj, najmä miesto s krížmi, celé som to musel nasilu ohýbať, ich konštrukcia ma nechcela pustiť do takého uhla , aký je potrebný medzi prevodovkou a nápravou.


Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 24 Feb 2021 20:00

Kolesá sa mi robili lepšie než som čakal, ale teda bez vyrezávacieho kružidla by som si neporadil, resp. by som asi prišiel o nervy, vzhľadom na množstvo kartónových dielov a samotnú konštrukciu kolies. Pri nasúvaní na nápravy som nemal problém, ale predtým pri lepení bubnov, na ktoré sa nasúvajú kolesá som si dal na to pozor. Máličko som pri stáčaní zmenšil priemer bubna. Rovnako pri lepení kolies som nepoužil v strede biely pásik, ale iba sivý.


Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa Dody » 24 Feb 2021 21:09

Pekne to mas, ale budes to mat vysoke, ako ti pisal omron. V podstate by vrch ramu mal byt len kusok nad kolesami.

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 24 Feb 2021 22:02

s tým som zmierený, pružiny už neprerobím nijako, a rezať trhať to už nechcem

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa mimapnd » 24 Feb 2021 22:36

vrso napísal:s tým som zmierený, pružiny už neprerobím nijako, a rezať trhať to už nechcem

Som rad, ze nebudem sam s odpruzenym erteteckom :haha: . Ja som sa tiez drzal sablony a mam 706tku vysoku, ale ospon vidiet na motor :bad smile:
Len tak dalej.
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 27 Feb 2021 18:02

pokračujem kabínou, keďže som tu o nej vyčítal kadečo nedobré tak som sa rozhodol ju zlepiť po svojom, lepím najprv vonkajšiu vrstvu, akurát vnútro stropu som už vlepil na spevnenie, nehádam sa s ňou, snažím sa čo najviac ju tvarovať a zatiaľ bez väčších problémov, akurát som mal pocit že strešný diel bol akoby viac pretiahnutý do jednej strany tak 0,5-1mm, dorábam si všade chlopničky a kupodivu to aj celkom drží na to aké tenké sú tam dieliky

ďalej budem lepiť zasklenie a niečo zvnútra, len musím naštudovať v návodovkách ako to tam je myslené :haha:


Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Škoda 706 RTTN / Attimon / 1:24

Príspevokod užívateľa vrso » 28 Feb 2021 22:29

pokračoval som teda zasklením a lepením vnútorných dielov, pri vnútorných dieloch akoby nebolo počítané s hrúbkou fólie a tak v oblúkoch nepasovali a musel som ich prestrihnúť



kabínu som sa rozhodol urobiť odkladaciu, a nie ako umožňuje model, s vysunovacím motorom takže som kapotu prilepil napevno a taktiež veko z chladiča som nalepil zvonka na kapotu a aj volant bude zalepený len do podlahy, pokračoval som lepením podlahy a krytu motora, na ňom vidno rozdiel farieb dielov z rôznych stránok, mne sa ale odtieň farby menil aj na odhora dole na jednotlivých stranách



neviem či som zlepil kabinu dobre, ale myslím že áno, tak mi vyšla, ale ako vidno na druhej fotke tak tunel mi vyšiel širsí než je miesto na jeho prilepenie



tu už pohľad na hrubú kabínu bez vonkajších doplnkov


Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní