Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 01 Feb 2015 18:14

Report
Zdravím, tak a som tu zas s ďalšou stavbou a pre tento krát už to nebude free model a aj niečo z iného súdka ako doteraz ale bude to model Tatry na zimnú údržbu ciest od PMHT. Model aj predlohu isto každý pozná. Tu na fóre aj na českom je niekoľko stavieb už prezentovaných a zdá že žiadne závažnejšie chyby neobsahuje tak uvidím koľko si ich ja vytvorím :P

ObrázokNiečo k modelu:
  • Mierka: 1:32
  • Počet strán modelu: 10
  • Písaného návodu: 2
  • Návodové kresby: 2
Kvalita papiera aj potlače sa mi pozdáva, nie ako ten na ktorý som tlačil ja :beat plaster: . Pri naryhovaní z rubovej strany zohnutý hrany do 90°sa potlač ani papier nepoškodili.
Budem to stavať ako čisto stavbu + nejaké úpravy a to napr. dezén, asi všetky svetlá a majáky. Je ich tam dosť tak by to pekne oživilo model. Dezén budem ručne robiť nie laser. Jediné čo bude laserom je tá mriežka hore na nadstavbe, ktorú som dostal k modelu.

Model skúsim lepiť podľa písaného návodu a niečo podľa seba.


Dôkaz že vlastním originál + laserová mriežka: :big smile:


A teraz k mojej stavbe. Začal som podľa návodu rámom. Tam som urezal všetky chlopne a dovnútra som vlepil hranolček z balzy. A do prednej priečky mi akurát pasoval odpad z kartónu tak tam som vlepil ten.


Ďalej som začal lepiť nápravy. Tam som si niektoré časti podlepil aby sa mi lepšie lepili natupo. A tiež som odrezal chlopne na všetkých valcových častiach. Pri nápravách som natrafil na jednu chybu ako aj ostatný, ktorý tento model lepili a to že tam o niečo väčší otvor ale neni to nič hrozné.


Bubny na nápravách mali byť duté ale pre lepšiu pevnosť som ich spravil plné a to že som si z prúžkov zmotal valček a už iba nalepil boky a behúň zase bez chlopne.


Tak zatiaľ aspoň takto môj postup, lebo nechcel som zakladať novú tému bez nejakých zlepených častí :haha:
Naposledy upravil/-a Sumec v 17 Okt 2015 00:04, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica/PMHT/1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 01 Feb 2015 19:40

Krásna predloha asi si ho tiež dakde ukradnem :P držím palce vyzerá perfektne tento model.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 03 Feb 2015 16:43

Report
Tak som tu z malým postupom v stavbe. Začal som kompletizovať na zadných nápravách nosníky a vzduchové vaky a tie sú vo vystrihovačke riešené ako valce, na ktorých sú len 3 pásiky. Chcel som to trocha zlepšiť tak som dumal ako to spraviť len z toho čo je vo vystrihovačke a prišiel som na toto :P

Postup:
:arrow: Diel 36 som spevnil zvnútra a tak som to mohol zlepiť bez chlopne a trochu som zaretušoval biele miesta na nalepenie lebo vo finále by ich bolo vidno trochu.

:arrow: Následne som si popredu vytvaroval medený drôt, ktorý som potom nalepil na diel na miesta kde majú ísť pásiky.

:arrow: Pásiky (diel 39) som skrátil o krátil o celú tú bielu časť ale nechal som si tak cca 2 mm rezervu lebo tým drôtom som zväčšil priemer. Ďalej som pásiky pomocou ihlice, ktorá je pekne zakončená do polgule (viď. foto) vytvaroval na mäkkej podložke. U mňa ako podložka poslúžila podložka pod myš s tou gélovou opierkou pre lakeť. Fotky povedia hádam viac.

:arrow: Ďalej takto vytvarovaný pásik som najskôr prilepil iba na jednej strane na malom kúsku na drôt pomocou herkulesu a upravenou špajdlov som ho dotvaroval. Po krátkej dobre kedy už bolo lepidlo trochu zaschnuté som si chytil prstom pevne tento koniec, na celý pásik som naniesol lepidlo a druhý koniec som chytil do pinzety. Pásik som našponoval takou silou aby som ho nerozrhol a takto našponovaný obtočil. Papier aj vďaka vody z lepidla skoro úplne obkopíroval drôt a už len na niektorých miestach som to zas špajdlov popritláčal. V tomto bode som to moc nenafotil lebo už som nemal s čím obsluhovať foťák ale ak chcete môžem to skúsiť pre lepšiu predstavu.

:arrow: Nakoniec už len vankúše uzavrieť dielmi 37 a 38. A takýto je to výsledok :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa atlon » 03 Feb 2015 16:49

:victory: :jawbone:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Ričmond | 33
Príspevky: 112
Meno: Richard
Bydlisko: Brumov-Bylnice/Brno

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Ričmond » 03 Feb 2015 17:16

Ty měchy máš supr ;-)
"Ten další bude lepší."
GALERIE

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 03 Feb 2015 18:20

A ja som si doteraz myslel, že moje mechy na AGRO sú najkrajšie :P

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 03 Feb 2015 20:33

Som rád, že sa vám páčia :big smile:
petopato napísal:A ja som si doteraz myslel, že moje mechy na AGRO sú najkrajšie :P

A to aj sú, tie moje sú o niekoľko tried nižšie :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 05 Feb 2015 14:01

Report
Tak zas malí postup v stavbe. Pokračoval som podľa návodu centrálnou rúrou. Tu som spravil iba jednu zmenu a to že som to celé dal na jednu špajdlu a nie ako v návode je iba krátka medzi jednotlivými nápravami. Celok som prilepil na rám a aj v celku to dobre sadlo. Akurát som zabudol na mechanizmus zatáčania kolies tak to teraz lepím a nesedia mi tiahla podľa šablóny tak musím ich trocha predĺžiť. :bad smile: Bubny som zatiaľ mal len nasucho, kvôli prednej náprave ktorú sa mi podarilo zalepiť že na jednej strane trocha vytŕčala viac. Teraz už sú napevno a pekne za sebou :big smile:


Ešte mi tam niekde vyskočili nejaké biele nezaretušované hrany tak to ešte doladím a budem pokračovať časťami na ráme a popri tom začnem kolesá s dezénom.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa Sumec » 09 Feb 2015 18:13

Report
Tak pomaličky pokračujem ďalej, sobotu som nič nezlepil lebo som bol celý deň na oslave tak neni toho moc.
Vyrezal som si všetky časti na kolesá, trocha spevnil a nabombíroval som boky, zabralo to docela dosť času. Zatiaľ som zlepil na komplet iba jedno na ukážku teraz postupne popri ostatných prácach na ráme budem lepiť kolesá. Dezén už mam približne v CADe nakreslený ale musím počkať na toner :beat brick: A chcel by som od vás radú na akú hrúbku mám podlepiť ten dezén, lebo akosi to neviem nájsť na nete. :-(

Pribudli na ráme dva nosníky na nadstavbu, tunel s držiakom rezervy. Ďalej som zpatlal dva vzduchojemy, ktoré pôjdu vlepiť nad zadné nápravy, jeden dopredu na ľavú stranu a na pravú nejakú bedňu, na ktorej som sa snažil trocha zvýrazniť tie prelisy. A ešte časť potrubia na nasávanie vzduchu. Preskočil som vzduchový filter lebo zatiaľ nemám namiešaný taký odtieň modrej farby :P

Zdá sa mi že nejako pomaly lepím, ale skoro 3 strany vystrihovačky sú fuč :haha:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 10 Feb 2015 12:39

dobre sa s tym hrajes zatial.. :bad smile: Budem sledovať a drzim palce pri dalsej stavbe... :wink: Tan napad z "mechmi" sa mi celkom pacii a dobre vyzeraju.. :haha:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných