Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Nov 2021 01:11

Ahojte papierníci!

Dnes som zasvätil do fotenia aj malého, tak máme trochu viac, čo poteší zrejme Fita a ďalších býkov na našom papierovom ródeu :D (PS: k tomu Herkulovi, to že ho mám je aj vďaka všetkým vašim tipom tu na fóre, na rýchle spoje je to fakt super, a k tej polohe: najprv som mal na tej strane podloženého žltého, ale potom som si na Teba a petopata spomenul, tak prečo nie... muhehehehe)

Aby som stavbu zhrnul, tak v podstate nie je čo, model je pôvodne jednoduchý, dokonca aj pri stavbe miniboxu tam žiadne zákutia neboli, okrem tých spomenutých v reporte (otočenie hlavnej veže, prílišná štylizácia prvkov a pod.). Čo som dotvoril, tak najmä vďaka získaným podkladom (a samozrejme aj pomoci Iča!!), snáď sa raz pozriem aj na reálny voz, nielen na fotkách či videách. Je to pekná a nezvyklá mašinka. Stavebne som prekopal asi všetko, jediné, na čo si spomínam, že som vynechal, je ochranný kôš hlavného majáku, ale v tejto mierke som to po piplačkách s ochranou predných smeroviek radšej vzdal, pri takých dĺžkach by tie tenké prúžky nevyzerali vôbec dobre. Niektoré dieliky som robil iba z plánku, keďže reálne fotky napr. detailov zvrchu vôbec nie sú, tak možno sa v reále niečo nevyskytuje. Tiež model má jemne posunutú vežu, preto som niektoré prvky hlavne nad motorom neriešil...

Ale dosť kecov, poďme ku fotkám:
Najprv sme si ho pofotili z každej strany poriadne dokola a z každej úrovne


Potom sme sa pozreli na nejaké detaily:


Potom sme si dali do merku jeho malého bračeka - minibox zmenšený z 1:72 na 1:100, ktorý bol postavený bez akýchkoľvek zmien, presne podľa návodu (teda až na tú vežu):


A na záver pekne po bratsky oba kúsky spolu:


Poobede vyšlo na malú chvíľku slniečko a manželka si nedávno robila takú minizáhradku zo sukulentov. Nech mi to odpustí, a aj vy všetci, čo krvopotne riešite podložky, tomuto pokušeniu zapustiť OTčko do zelene som neodolal :D






Nakoniec bolo nutné nájsť najnovším prírastkom miesto... Mrzelo by ma, ak by zapadol ku ostatným na poličku, tak snáď prinesie Ježiško vitrínku a dám ho na magnety na čestné miesto :) Spoločnej fotke s ostatnými hasičákmi sa ale nevyhol :D


Tak Ďakujem za Vašu trpezlivosť pri sledovaní mojej špekulácie nad OTčkom! A za rady a pomoc! Ste super! Trimce še!
Naposledy upravil/-a developer10 v 30 Nov 2021 10:51, upravené celkom 1 krát.
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43

Príspevokod užívateľa iconmaster » 28 Nov 2021 01:26

No čo povedať na záver? Asi toľko, že paráda Peťo :victory: Obojživelník, fotky a vlastne celý report stojí za opakované prezretie. Gratulujem, skvelá práca!
A teší ma, že som ti vedel pomôcť s tými výfukmi (ďalšia radosť vo mne :haha: )

Užívateľov profilový obrázok
Saskardin | 49
Príspevky: 448
Meno: Martin
Bydlisko: Bratislava

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Saskardin » 28 Nov 2021 14:44

Vymazlený report i model, posúvaš sa stále vyššie a vyššie. Gratulujem k dokončeniu a teším sa na ďalšie!! :victory:
"Celý problém ľudstva je v tom, že hlupáci a fanatici sú si vždy istí sami sebou, a múdri ľudia plní pochybností." - Bertrand Russell

Na stole: London L.C.C. 106 (Occre), Kafemlejnek (A.Cupák)

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa johnny7 » 28 Nov 2021 14:53

V takejto mierke si sa s tým pekne vyhral. Nakoniec hŕba super fotiek. Gratulujem k dokončeniu.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa omron22 » 28 Nov 2021 15:38

Gratulujem k dokonceniu,zaujimavo poozivovane z kazdej strany,foto a report velmi inspirujuce.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Nov 2021 13:35

Ďakujem páni! Vážim si to!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa LuPa » 29 Nov 2021 21:48

Paradaicka, velmi podareny kus! :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa martin1807 » 29 Nov 2021 21:57

Aj ja gratulujem k dokončeniu.:) Úpravy v tejto mierke sú ozaj parádne a je vidieť ako sa model od modelu zlepšuješ :P :victory:
Finálne fotky taktiež super. Žeby zasa foto mesiaca? :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Nov 2021 23:16

Ďakujem chalani, naozaj si to vážim. Maťo, ty to zase nepreháňaj, až tak super ako Saskardinov Tramlok alebo Miove lietadielko to zďaleka nie je, tentokrát sú silnejší adepti, nie ako v slabom auguste :haha: :haha: :haha:
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: OT-64A SKOT CAS-12 / PMHT free s úpravami a resize / 1:43 - HOTOVO

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Dec 2021 11:42

Parádny model si z toho spravil, a skvelé fotky. radosť pozerať, ako sa zlepšuješ.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní