Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M /PMHT/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
krizniq | --
Príspevky: 160

Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa krizniq » 23 Okt 2021 11:47

Ahoj,
neni to uplne report ze stavby, neb to je model znamy a kdyz se chci odreagovat tak to uplne nefotim :)
omluva, tudiz par fotek dokonceneho modelu.

Ozivil jsem to nejakou vlastni predstavou o kablikach, hadicich, sroubech, majacich atd.
Bohuzel diky (nechapu) koronablbosti dosly snad vsude lepidla, takze jsem nemel na zasklivani vterinak co nemrvi folii, ale ... vytahuje to spis makro, normalnim okem to ani takova hruza neni.
Semtam asi jeste poladit retus, ale na moje levy ruce jsem celkem spokojen... :P .

Radlici jsem nedelal pohyblivou, prislo mi to kontraproduktivni, ale plachta na korbe me bavila ;)
Modely od pmht jsou proste fajn relax a vypadaji moc dobre, diky Radime!




Naposledy upravil/-a krizniq v 23 Okt 2021 13:41, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa johnny7 » 23 Okt 2021 12:56

Nie je to report a skôr by som to dal do galérie hotových modelov. Každopádne podarený kúsok. Možno keby si este napísal ako sa ti to robilo. Či model neobsahuje nejaké väčšie nepresnosti. Ak si robil nejaké úpravy, co si použil a tak...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
krizniq | --
Príspevky: 160

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa krizniq » 23 Okt 2021 13:13

myslim ze tam byly dva nebo tri dily na uchyceni radlice spatne cislovany, ale nic co by nejak uplne zmatlo nebo vadilo. Jinak nepresnosti model nema, vsechno sedi skvele a to co nesedi je jenom rukama.
Nektere dilky jsem delal jinak, neb mi prisly zbytecne komplikovane na sestaveni a pritom stacilo treba jen rozriznout a slepit k sobe nez to slozite ohybat. Stejne jsem to delal u jinych pmht modelu, Obvykle nejake vzpery nebo ramena komplikovanejsiho tvaru by sly resit jako dva dilky nez slozite ohybat. Ale s tim si kazdy nejak poradi po svem.

Roura sani kdyz se stavi dle navodu - tedy od podvozku nahoru tak spodni dil s filtrem je lepenej dost naslepo (nejsou rysky) - tady doporucuju to lepit az kdyz mate horni dil na kabine. Me to tam uplne nesedi, ale nechtel jsem to odparavat.
Stejne tak zadni blatniky by mozna bylo lepsi lepit az s tim jak vyjde kabina, at tam neni zbytecne dira.

panty kabiny jsem udelal uplne jinak, uplne jsem si nedokazal predstavit jak to tam lze spojit a pritom nezalepit ;) takze jsem udelal takovou jakoby spojku co mi ochranila panty na kabine od lepidla na ramu - a predevsim jsem to pripojil mimo ram a pak cele nalepil, coz bylo dle meho nazoru mnohem pohodlnejsi.

Docela se na ryhovani lame barva, takze vic retuse na hranach, ale mozna ze uz je to tim ze ten papir ma par let.

Upravy:
Dezeny, vyrezany vzduch a doplnene matice. Mrizka chladice, zaskleni svetel, stribrna folie uvnitr svetel se zarovkama, stribrna folie na zrcatkach, blinkry jsou cast tictac a cast uriznute diody - jsou vic do cervena, ale "oranzove" jsou zase prilis zlute. Pozicni svetla maji zepredu bile a zezadu cervene zaskleni.
Majaky jsou 5mm dioda seriznuta na spravnou delku a brousena 800 smirkem, zadni majaky jsou cervene 5mm diody taky lehce seriznute. Zadni svetelna rampa jsou originalni dily a pridana tictac oranzovy plast.
Odrazky jsou zase tictac na bilem podkladu, aby tam byl malinko ten bily lem.
Zadni schudky maji mrizku namisto toho natisteneho co je v originalu. Pak jsem tam nahazel par kabelu, halabala tak jak jsem to odkoukal z ruznych fotek na internetu, prijde mi ze co nastavba to jinej Venca hazel kabely jak ho napadlo :dribble: to jsou cerne nite.
Ruzne hadice jsou dratky ruzneho prumeru, vypust nebo co to je na leve strane je kousek karton a cyky kablik.
Srouby, nyty klasika.
Vlajecky jsou ubrousek namoceny ve vodovce. Majacky na stranach jsou 3mm diody. Kabliky k nim nite a hydraulika jsou kabliky. "zapojil" jsem to jakoze do takove desky, aby se dala radlice oddelavat. Na par fotkach to tam ma nejake terminaly, no tak to je moje variace :)

Horni plachta je 60L pytel (ten pevnejsi) na odpadky dany dvojite aby nebyl uplne pruhledny. Sit na korbe je laser, bohuzel jsem mel cernej a barveni vodovkama tomu moc neprospelo, musel jsem to lisovat at se to nekrouti... asi to striknu oranzovym sprejem.

A to je myslim asi vse

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M /PMHT/ 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Nov 2021 22:12

Podarena Tatra, moc dokazov o lavych rukach tam nevidim :)

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných