Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Moderátor: iconmaster

VOX POPULI finále - dajte pocitovú kvačku jednej z CASiek (fotky na str.10)

Hlasovanie ukončené 08 Okt 2023 10:53

1:25 - PMHT
7
21%
1:32 - Ripper Works
13
39%
1:32 - ABC (Vyškovský)
8
24%
1:50 - PMHT
3
9%
1:100 - LBS System
0
Žiadne hlasovania
1:87 - FDS
2
6%
1:250 - PTF
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 33
Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa tom » 06 Jan 2023 22:20

Dlho som ti nebol, a vidin pekne pokroky. Kabinkove fotky su paradne porovnanie rovnakej 148 v podaní rôznych autorov a mierok. Už aby to bolo všetko hotové :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Jan 2023 23:27

No vitaj naspäť, Tome! A dík za oživenie tejto témy, áno, nadstavby sú už na rade, onedlho pokračujeme ;) Tak sa pridaj a pripoj aj Ty niečo do svojich vlákien ;) Trim še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa tom » 10 Jan 2023 11:17

developer10 napísal:No vitaj naspäť, Tome! A dík za oživenie tejto témy, áno, nadstavby sú už na rade, onedlho pokračujeme ;) Tak sa pridaj a pripoj aj Ty niečo do svojich vlákien ;) Trim še!


Ďakujem teraz v zimnom období je viac času tak som niečo pohol aj na mojom modeli.

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Jan 2023 15:27

Ahojte papierníci!

Hlásim ohlásený návrat ku tomuto multiprojektu, kým sa nájde čas so svetlom na dokončenie špatnokrásneho Firemaxa... Predtým ale nezabudnite, že hlasovanie v ankete o kabínach je stále spustené a môžete sa zapojiť!

Report
Koniec sa blíži - sezóna 4 diel 1 hehehe

Predposlednú časť tohto projektu sa budeme zaoberať nadstavbami. Začal som klasicky tým najmenším - minimodelom od LBS.
Táto verzia je v podstate jednohubka na jeden večer, ak sa držíme predlohy. Áno, šlo by to aj s vyrezaním otvorov v rebríku alebo precíznejším spracovaním striekačiek, ale to nie je úlohou tohto projektu, a teda aj napriek pokušeniu ostávam verný lajtmotívu projektu a predlohe modelu tak, ako je navrhnutý autorom. Nadstavba je podobne ako model nie veľmi náročná, ale presná, podlepovať nie je nutné, trošku som nepochopil systém lepenia vnútra nadstavby a blatníky, namiesto toho som radšej podlepy vnútra bokov lepil skôr a rohy potom zaretušoval, takto je zachovaná geometria prvku a nemusím krkolomne strihať výrezy a riskovať poškodenie kasne. S ostatnými postupmi nebol žiaden problém ani zádrhel. Takže takto:



Takže takto, nabudúce pokračujeme FDSkom ;) Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Jan 2023 14:16

No najvyšší čas, že pokračuješ aj na poriadných modeloch tatrách :bad smile: :haha: . Teším sa na ďalší postup ana ďalšie nadstavby :victory: :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 16 Jan 2023 10:25

Veru hej, Maťo, zanedbal som svoj plán po každom modeli spraviť jeden diel multiprojektu, tak teraz dobieham, aj keď do oblín sa mi veľmi nechcelo, čo sa aj pri prvej LBSke celkom potvrdilo, no tu nastúpili obliny opäť:

Report
Prekvapenie čaká za rohom - sezóna 4 diel 2

Ahojte papierníci. Možno ste niekedy pochybovali o svojich zručnostiach či šikovnosti, keď ste narazili na model, ktorý mal také chyby, že vás totálne odpálil. Tak na návrat ku motivácii sú vždy dobré modelíky, ktorých stavba nebude trvať dlho, sú patrične náročné, a žiadny zádrhel nečakajte. K nim ja osobne určite radím tvorbu FDS, ku ktorej som časom už prikvitol tak ako Maťo Bilý ku RW-čkam a spolupodieľam sa na tom, aby boli odstránené akékoľvek chybičky. Tento projekt začal ešte dávno dávno, kedy som o Frenkyem a jeho tvorbe a angažovanosti na http://www.minimodel.sk ešte nevedel, a tento model T148 vznikol dokonca ešte v roku 2009, keď som ako psychohygienu používal namiesto papierákov iné nemravnejšie spôsoby zábavy spojenej s internátnym životom :victory: :money: :devil:

Na rozdiel od LBS-ky je tento minimodel riešený vernejšie, predloha nadstavby je pôvodná oblá, LBS-ka použila nadstavbu novú, hranatú prestavbu po roku 1996. A teda ku oblinám som sa opäť vrátil a musím uznať, že chuť do oblín sa mi vrátila tiež. Nebyť mojej malej chybky na spoji v bielych miestach vzadu tak by som smelo povedal, že bolo skladanie úplne bezproblémové. Ale ono v podstate aj bolo...

Na minimodeloch sú vždy rozhodujúce aj detaily, ktoré sú v danej mierke vždy pohupujúce na hranici zlepiteľnosti. Tu to pôvodne vyzeralo byť na zábradlia, ale tie sa po impregnácii sekunďákom tvárili na ťažkú pohodu, a teda najväčším orieškom sa stali kanistre o veľkosti špendlíkovej hlavičky. Takej väčšej špendlíkovej hlavičky, aby sme to zase až nepreháňali. A dopadli podľa mňa výborne, systém zlepenia pohodový.



Jedinú výtku k tomuto modelu, podobne ako vlastne ku všetkým minimodelom s výnimkou diel Frantu Sochora je, že chýba textový návod, kde by pre niektoré diely bol daný aspoň harmonogram alebo aspoň popis, čo ten ktorý diel je, ak to nie je na nákrese dobre viditeľné. Pre skúsenejšieho modelára to nie je až taký problém, ale pri začiatočníkoch alebo občasníkoch by to mohla byť prekážka.

Nadstavba č.2 od FDS v resize na 1:87 je teda hotová a čaká na ostatných parťákov na nafotenie a kompletizáciu s ostatnými partajami dokopy.



Tu je skúšobne s kabínou a kamoškou od LBS. Vidíme sa nabudúce pri Vyškovského abíčkovej verzii, tak držte prsty a trimce še! A nezabudnite zahlasovať v ankete, keď ste tak ešte neurobili!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa LuPa » 27 Jan 2023 21:41

Peto, krasna je T148 ka v tejto minimierke, velmi podarene tie zaoblene hrany. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Feb 2023 16:07

Ahojte papierníci!

Ľubo ďakujem za pochvalu, tento model je fakt taký, že sa to aj dobre lepilo, aj výsledok je kukateľný, aj dobrý pocit z neho šiel, na to, že je to stofka, fakt paráda, sám vieš, že tá mierka má svoje zvláštne čaro ;)

Ale už bolo na čase ísť v projekte do väčších mierok, tak som vytiahol chuťovečku - Vyškovského.

Report
Prekvapenie čaká za rohom - sezóna 4 diel 3

Vyškovský Vyškovský, to je také pohodlí... :big smile:
Nie je to náročný model, ale dá sa čo to pobabrať aj na ňom, čo som videl v reportoch na tomto fóre a zobral som si z toho niečo aj tu. Je to taká pohodová stavbička, škatuľa, žiadne obliny vzhľadom na túto najoblejšiu tatricu, čo ma trošku mrzí, ale o tom tieto štylizované stavby z abecéčka/abíčka sú/boli.

Takže neobkecávam veľmi, nadstavba č.3je hotová, opäť je to trošku iný typ ako predošlé, opäť niečo nové. A to je super.



A takto vyzerá spolu s kabínou, kolesá bubkajú v krabici, tie budú až vo finále, aby sme neprišli o moment prekvapenia :wink: :victory:



Takže nabudúce to už bude niečo zložitejšie, uvidíme ako dopadne tatrica od PMHT z 1. edície... Ideme ďalej, trimce še! A nezabudnite zahlasovať v ankete, keď ste tak ešte neurobili!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 23 Feb 2023 13:47

Ahojte papierníci,

multiprojekt sa nezadržateľne vesmírnou rýchlosťou blíži do svojho finále, nezastavia nás ani prekážky a zádrhele, nič nás nezastaví!

Report
Prekvapenie čaká za rohom - sezóna 4 diel 4

Prežili sme bez ujmy, píšem príbeh z vojny: To bol boj!

Jedno šťastie, že ešte existuje toto fórum aj v tejto neľahkej sociálnosieťovej dobe! A že ste to už viacerí skladali, že som sa vedeli na niektoré muchy vopred pripraviť, a aj psychicky nastaviť na to, že to nemusí dopadnúť podľa mojich predstáv, a nedopadnúť podľa Traktorovej predpovede :victory:
V zmysle tohto nastavenia som porušil základnú zásadu tohto projektu - modely neupravovať a postupovať v súlade s návodom. Chcel som totiž predísť tomu, že tento model, ktorý už v pôvodnej mierke prináša veľké riziká, v tejto zmenšenej tieto riziká ešte geometricky navýši, čím by som sa v zmysle serpensovej terórie gaussovej krivky dostal na vrchol nemožnosti splnenia.. Uff, to je vety, za tento report budem mučený, ale aj tak sa na hvezdáreň teším :P
Podlepil som bočné rebrá, aby v rámci nich nedošlo ku skrúteniu došlo ku eliminácii možnosti skrútenia konštrukcie, ktorá bola u všetkých doterajších stavbách viditeľná. Samozrejme som si dal extra pozor pri lepení a ryhovaní, aby všetko pekne sedelo... Skrátka tento návrh konštrukcie má také preferencie, lebo klasická kostra v tomto prípade chýba a nie je tam teda žiadna opora, o ktorú sa môže geometria nastavovať. A hlavne všetko to musí ešte sedieť tak, aby písmená na hornej časti boli pekne v rovine, takže celkom slušná alchýmia... A tak to aj dopadlo. Teda nie zas až tak strašne, že by som to hodil fitovským oblúkom do kozuba, ale na môj vkus to je krivé aj tak, podobne ako v ostatných pokusoch. Voľným okom to extra nevidieť, ale keď som to dal ešte s malou dušičkou pod váhu, tak ten rozdiel bol kritický, nie však katastrofálny. Konštrukčný návrh je fakt zlý a verím, že pri 25-ke sa mi podarí eliminovať toto riziko ešte viac aj vzhľadom na mierku, aj na fakt, že je to reedícia, v ktorej "by sa malo" myslieť na chyby predchodcu. Opäť to nechám na vlastné zistenia. Podobne ako som v tejto verzii zistil, že vodiace šípky na vrchu sú celkovo naopak a riadiť sa nimi, spravil by som ešte väčšiu katastrofu :D Chýb tam bolo viac, ale to myslím bolo spôsobené aj zmenou mierky, kedy sú dimenzie detailnosti trošku posunuté. Dosť kritiky, poďme ku fotodôkazom:



Nakoniec sa rozdiel trochu vyrovnal, hrany jemne zapadli, ale pri väčšej pozornosti skúsenému oku skrútenie neunikne. Nakoľko je poslanie tohto projektu takto vznešené, byť čo najviac autentický, tak mám univerzálnu výhovorku, prečo to tak nechať a kompenzovať, aj keď počítam s rizikom kritiky prívržencov tej ktorej fanúšikovskej strany. Preto buďme na seba dobrí, ripperka príde na rad čochvíľu, naozaj sa to snažím robiť čo najobjektívnejšie, tak sa nesnažte ma presvedčiť a pritiahnuť na tú-ktorú stranu fanúšikovského spektra :scorn: Tak tu je priebežné foto, ideme ďalej na väčšiu mierku ;) Trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa tom » 24 Feb 2023 11:15

vzhľadom na problémy, ktoré si popisoval tak sa ti to podarilo zlepiť pekne, to skrútenie je vidieť ale keď som sa pozrel na nadstavbu spolu spríslušenstvom tak to až také viditeľné nieje. Samotná nadstavba má komplikovaný tvar na lepenie ako tak pozerám.

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní