Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Moderátor: iconmaster

VOX POPULI finále - dajte pocitovú kvačku jednej z CASiek (fotky na str.10)

Hlasovanie ukončené 08 Okt 2023 10:53

1:25 - PMHT
7
21%
1:32 - Ripper Works
13
39%
1:32 - ABC (Vyškovský)
8
24%
1:50 - PMHT
3
9%
1:100 - LBS System
0
Žiadne hlasovania
1:87 - FDS
2
6%
1:250 - PTF
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 33
Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa tom » 10 Apr 2022 23:42

Podľa toho aky priemer, aj drôty aj profily, aj elektrické drôty s bužírkou. :wink: som rád, že som ťa inšpiroval

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 29 Apr 2022 00:08

Report
Tretia etapa začína - KABÍNY

Ahojte papierníci,

pociťoval som núdzu vytvoriť niečo aj z tohto projektu (popravde som potreboval strihnúť do niečoho, čo bude po chvíli aj vyzerať), tak som po absencii v predchádzajúcej etape projektu zastrihol do Vyškovského 1:32ky. Spoliehal som sa na bezchybnosť konštrukcie a ľahkosť lepenia. A nemýlil som sa :) Skrátka, neplatí pravidlo, že čím jednoduchší model, tým nedokonalejšia konštrukcia. Máme šťastie, že aj naši mladí modelári môžu vyrastať a modelársky rásť na kvalitných modeloch našich majstrov a nie sú odkázaní na dosť nepresné modely pre začiatočníkov zo zahraničia…

Lepenie tejto kabíny bola zábava. Naozaj všetko dobre sedelo, akurát čiarkované plochy na blatníkoch a na streche, kam sa lepia majáky, sú o málinko väčšie ako samotný držiak majáku, a tieto miesta som ešte v rámci retuše pretiahol linkou tak, aby čiarkovaná čiara bola plná a vyzeralo to lepšie.
Výsledok prvej lastovičky je teda tu! Idemeďalej, trimce še!

...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 03 Máj 2022 01:08

Ahojte papierníci,

s Raketou úspešne prokrastinujem, takže som si dal najmenší kúsok z tohto projektu - 1:100 od LBS.

Report
Jednohubka na jeden večer

Kabína tohto minimodelu sa už ani na pohľad nezdá taká jednoduchá, ale ak nepoznáte stavby od tohto autora, nie je problém sa k postupu dopátrať uvažovaním. Keď už tu nie je písaný návod, mohla byť aspoň návodná kresba… Nevadí, sadlo to ako malo, akurát mám pocit, že vnútorné chlopne (sivé ruby) pod dverami sa mali lepiť až na koniec.



Opäť sú tu aj miniatúrne dieliky na malých majákoch nad prednými blatníkmi, na druhej strane mi ale prekáža, že detailnosť nebola dotiahnutá - majáky na streche sú mimo pozície a beztak v modeli ani nie sú, ostanú tam iba modré kruhy a mne tam ten maják chýba. Asi ich aj napriek pravidlám tohto projektu nezasahovať do stavby a nedevelopovať vytlačím z niektorej z FDS minikrásavíc. Inak stavba pohodovučká, presná. Naozaj vytknúť sa dá iba viac času nad postupovým hlavolamom pri chýbajúcom návode, či kreslenom, či písanom.

Nabudúce kabínka FDSky. Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 10 Máj 2022 13:30

Ahojte...

Off topic: Práve František Kováčik (FDS)na FB oznámil smutnú správu o odchode pána Stanislava Libiša - autora LBS models na večný odpočinok... Venujte mu tichú spomienku pri lepení :-(
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 11 Máj 2022 14:47

Ahojte papierníci!

Navzdory smutným správam som sa pustil ešte do jednej kabíny z tohto projektu, kým doschne železo na raketu...

Report
FDS+DC 1:87 lahôdka

Tak ponajprv musím doplniť informáciu, že Frenky FDS robil tento model v spolupráci s DC models, ktorých logo sa objavuje aj na dne kabíny. Až teraz som si to všimol. Pre jednoduchosť ale musia oželieť, že ich nebudem spomínať :D

Druhým bodom dnešného reportu je stavba kabínky na T148 CAS32-ku od nich. Popravde, na minimodel mi prišla až príliš zložitá, vzbudzuje rešpekt, či sa do toho pustiť. Nič sa tam nelepí zle, všetko má svoju chlopničku a odporúčam aj všetky vystrihnúť. Stavebne všetko super sedí, akurát je potrebné trochu skrátiť chlopne v podbehoch blatníka a pri lepení dna je jedna z chlopní pri znaku DC models navyše, takže si treba vybrať. Ja som ufikol tú na kabíne. Čo sa týka náročnosti, tak vôbec to tak nie je ako to vyzerá. Všetko má svoj systém, akurát treba pochopiť spôsob lepenia, kde na blatníkoch a streche sa na spojky lepia krycie diely, preto je tam tých dielov toľko. To trochu bránilo vyhrať sa so zaoblením dielov, ale technicky je to pri tejto veľkosti lepšie riešenie pre väčši plastickosť a menšiu krabičkovosť modelu, takže určite by to táto konštrukcia zniesla aj vo väčšej mierke, napr. 1:50 alebo mojej obľúbene 1:43. Vo finále to ale vyzerá super. Upozorňujem, že je to mierka 1:100 zväčšená na 1:87, ale pomerový rozpor je zanedbateľný a pri týchto kabínach nepoznateľná. Takže fotky zatiaľ takéto špatné podsvetlové a finálky až bude etapa hotová.



Tak len toľko v krátkosti. Predomnou PMHT 1:43, očakávam búrky, ale snáď budem prekvapený :)

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Máj 2022 21:06

Na tú mierku je kabínka naozaj parádne zmáknutá, ešte aj obliny sú spracované podľa možností :victory: Pekne si ju aj zlepil!

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Máj 2022 13:15

developer10 napísal:...nie je problém sa k postupu dopátrať uvažovaním. Keď už tu nie je písaný návod, mohla byť aspoň návodná kresba...


Niektoré vety tesať do kameňa :wink:

Pekne ti to ide, kam sa pozriem samá Tatra, Tatra, Tatra ...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 12 Máj 2022 13:37

Ďakujem chalani! Hej darí sa mi, musím takto skromne, aj vety tvoriť :D

A Fito, spešl tenks za kachny :haha: keď už sme pri inšpektorovi a zapisovaní, tak... hledej, šmudlo ;)

Trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 28 Máj 2022 22:36

Ahojte papierníci,

Ďalšia kabínka tatrovečky na svete, tentokrát PMHT 1:32 verzia1 z roku 2008 zmenšená na moju obľúbenú 1:43. Okrem toho že je to štvrtý autor tak je to aj štvrtá farebná kombinácia, čo pekne vidieť na poslednej fotečke. Poďme k reportu:

Report
Kabína PMHT resize 1:43

Pred touto stvabou po predošlých skúsenostiach som mal trošku obavy a rešpekt, čo sa týka jej stavby ani veľa podrobnejších reportov tu ani na českom fóre nie je, tak zase som postupoval podľa Fitom zapisovaným etymologickým príslovím “dvakrát prilož a raz lep”, lebo niekedy ani písaný návod nestačí… Tiež som sa bál, či zmenšenie nebude mať vplyv na zlepiteľnosť malých dielov a detailov, ale pri zvýšenej pozornosti sa to dalo rezať aj lepiť v autorom navrhnutých intenciách, tie najmenšie dieliky boli smerovky a ostatok je veľkostne asi takto:



Stavba bola oproti doterajším kabínam prirodzene náročnejšia, hlavne trebalo dávať pozor na ohyby. Nedal som si pozor na retuš na streche, ktorú som lepil asi ešte mokrú a jemnulinko mi to premoklo. Naživo to samozrejme nie je až tak vidieť ako na tých špatných fotkách že jo… Oproti Frenkyeho minimodelu je tu zase iná koncepcia lepenia blatníkov a ten trojuholníček mi tam tak nejak nepasuje, ale inak na moje počudovanie pekná a presná stavba. Takže uvidíme ako dopadne v celkovej konkurencii, ale reputáciu po podvozkoch si PMHT jemne zdvihlo.


Takto vyzerá prozatímná zostava pod pracovným svetlom, pokračovať budú už verzie s interiérmi, takže sa tempo zase opäť trošku spomalí a samozrejme ešte sú tu nejaké iné rozpracované vecičky, tak držte prsty aj naďalej a trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Užívateľov profilový obrázok
developer10 | 38
Príspevky: 1006
Meno: Peter
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať užívateľa:

Re: Projekt Tatra 148 - CAS32 / rôzni autori / MULTISCALE

Príspevokod užívateľa developer10 » 06 Jún 2022 11:21

Ahojte papierníci!

Trošku toto vlákno a celý projekt oživím aj Vašou aktívnejšou účasťou na záverečnom hodnotení v porovnaní modelov, čo vy na to? Pribudol hlas ľudu "vox populi", a teda každý môže prispieť svojou kvačkou, páčikom alebo klikom k výslednému hodnoteniu toho-ktorého modelu, ktorý už staval, chce stavayť, alebo vôbec nechce, ale cestou popri preklikávaní sa týmto fórom naďabil na tento môj projektík a hodí sem-tam očko. Alebo je len fanúšikom niektorého z vydavateľstiev alebo autorov. Pohnútka nech je akákoľvek, každý hlas sa počíta, a to pre každú etapu zvlášť. Ako prvé podľa poradia prišli na rad kolesá, ktorých špatné obrázky sú na strane dva alebo aj tuto, a svoj dojem z mojej stavby alebo zo svojich skúseností môžte vyňadriť hore :surrender:

Prvé kolo uzavriem niekedy po hvezdárni a budeme dobiehať zameškané druhou časťou - podvozkami, aby sme mali hlasovanie ľudu tiež komplexné a body sčítané za sympatiu ku každej časti nech je to objektívne jak prase :bad smile: A potom snáď už dobehnem zameškané a pôjdeme simultánne s každou etapou :)

Vopred dík za každú kvačku, trimce še!
...po 20 rokoch naspäť v papieri, hlavne hasiči :) ...ale niečo som už aj porobil, aha TU
Hrdý na tento multiprojekt Tatry 148 CAS-32 a aktuálne frčím na tomto technikovi plus kopa minimodelov, veď čekni tú galérku

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných